Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiye'deki ilk nesil Opel Eye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Türkiye'deki ilk nesil Opel Eye

Selamlar,

2009'da Avrupa'da Insignia'nın çıkışından itibaren kullanımına başlanan Opel Eye şerit takip, tabela okuma ve çarpışma algılama sistemi, Türkiye'deki standartların uygunsuzluğu sebebiyle ülkemize sunulmamıştı. Ancak 2013'te bu donanıma sahip Insignia'lar gelmeye başladı.
    2013'te Odak'ın getirdiği 2.0 CDTI BiTurbo Cosmo donanımlı Insignia üzerinde Opel Eye geldi, araba bu donanıma sahip nadir arabalardan biri ve full donanım olduğu için hangi paket ile geldiğini bilmiyorum, o günden beri sistem sıkıntısız çalışmakta. Daha sonra bu arabayı NEŞTER Kamil abi satın aldı, geçtiğimiz hafta araba bendeyken sizler için de çalışmasını videoladım. Zamanında çok eleştirmiştik, bizim mermi delikli tabelalarımızı okumaz vs. diye Sistem çok iyi çalışmakta

Buyrun videomuz;
    https://www.youtube.com/watch?v=Mo5F1-SHxQk

InsigniaTEAM

evet opel eye gerçekten çok iyi çalışıyor, lakin ben isterdim ki daha fazla tabela okuyabilsin, kasisler için sesli uyarı yapabilsin tabelayı görünce. sadece bir güncellemeyle özelliği arttırılabilecek birşey, çünkü tanımlı olan tabelayı ekrana yansıtıyor. çevreyi çok iyi gözlemliyor. hava şartları dahil bir çok tabela tanımlaması yapılabilir ve faydalı da olur.

video için teşekkürler çağrı. emeğine sağlık
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Güzel bir sistem, bilgilendirme için teşekkürler Çağrı.
      2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Bence de gayet hoş çalışıyor ancak daha fazla tabela okuması hoş olurdu. Genellikle hız uyarı tabelalarını okuyor. ÖZellikle sisli havalarda çok işe yaradığını düşünüyorum. Şimdiye kadar atladığı bir tabela ben görmedim.
        Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Benim gördüklerim, hız, otoban giriş çıkışları, girilmez tabelası gördüm.
          EDS tabelasını makyajlı kasa ve yeni kasada gördüm ama bunda denk gelmedi, Kamil abi de denk gelmiş.
          InsigniaTEAM

Yorum

Bu donanım araca sonradan takılamıyor değil mi ? Ben öyle biliyorum hal bu olunca da genel kültür dışında insanın ilgisi kalmıyor.

Araçlara sonradan takılabilen benzeri ürünler var olduğunu gördüm, onları araştırıyorum, daha çok Amerika'da satılıyor, alacak olursam bilgi veririm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
              Bu donanım araca sonradan takılamıyor değil mi ? Ben öyle biliyorum hal bu olunca da genel kültür dışında insanın ilgisi kalmıyor.

Araçlara sonradan takılabilen benzeri ürünler var olduğunu gördüm, onları araştırıyorum, daha çok Amerika'da satılıyor, alacak olursam bilgi veririm.
              Sonradan takılan pek çok OEM ürün var ancak neredeyse tüm markalar için bu tür ürünlerin üretimini yapan firma sonradan takılabilen bir cihaz çıkarmıştı diye biliyorum. Maalesef adını sanını hatırlamıyorum ama bulabilirseniz tavsiye ederim.

Yorum

Sanki menüde eco diye bi sistem daha vardı o ne oluyo acep

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan Uygur View Post
                  Sanki menüde eco diye bi sistem daha vardı o ne oluyo acep
                  Son yapılan km’lerde kullanım tarzını grafik olarak veriyor
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Anladım teşekkürler güzel araç gerçekten

Yorum

Demek makyajsızda da varmış.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

Demek makyajsızda da varmış.
                        En iyi araba seninki mi sandınihihi
                        InsigniaTEAM

Yorum

En iyi araba seninki mi sandınihihi
                          Hahahaha, yeni kasacılar bilmez

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                          X