Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Corsa 1.4 Swing Her şeyin başlangıcı :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel Corsa 1.4 Swing Her şeyin başlangıcı :)

Sene 1997 yıllarca Volkswagen kullandıktan sonra aileye giren ilk Opel imiz. 1.4 litre 60 bg 103 tork üreten 8 valfli çekişi zayıf ve yaktığı kadar gitmeyen bir motor. Tek özelliği sağlam olması Kaç yakıyor diyorsanız inanın bende bilmiyorum 21 yıldır kullanan dedeme sorduğumda o da bilmiyorum diyor ama teknik verilere bile baktığımız da karma tüketim 7.4 lt diyor. İstanbul şehir içi Allah bilir ne kadardır. Açıkcası arabayı sadece 1 kere kullandım. O da görelim bileğini dedi öyle yoksa kimseye vermiyor ve yıllardır gel şu İstanbul için yeni,otomatik bir araba alalım diyoruz direk Audi A3 ler nasıl diyor. Neyse biraz arabadan bahsedeyim. Kısa süre kullandığım kadarıyla ve 71 yaşındaki dedemin hala rahatça kullandığına göre debriyaj yumuşak ve vites geçişleri net diyebilirim. Vites oranları ne çok uzun ne çok kısa ayarlanmış. Direksiyon da yumuşak ama hissi güzel park ederken filan yormuyor. Süspansiyonlara gelirsek derin çukurlarda direk vuruyor ama küçük keskinler de başarılı yani süspansiyon yumuşak,engebeleri sönümlemesi fena değil ama çalışma eşiği dar. Arabayı pek zorlama şansım olmadığı için tutuş hakkında pek yorum yapamıyorum ama yana yatması var muhtemelen öne yığılıp kafadan kayacaktır Tabii o dönemli Polo,Fiesta filan nasıldır hiç bir fikrim yok ama araba tam aile aracı olarak yapmışlar. Direk opel in açılımına uygun Old People Enjoying Life
    Edit: Yalıtımdan bahsetmeyi unuttum. Otobanda 100-110 ile rahatça gezebiliyorsunuz. Bu konu da başarılı buluyorum

İç mekan gelirsek. Günümüz A sınıfı standartlarında diyebiliriz. Ön de vitesin önü baya kullanışlı göz var. Bide torpidonun altındaki gözde baya iş yapıyor

Bide bu arabanın direksiyonu çok hoşuma gidiyor

Arkada ise 260 lt bagaj idare ediyor baş mesafesi 1.80 yetiyor ama diz o kadar başarılı değil maalesef ve koltuklarda öyle destekli ve rahat değil.

21 yılda 125000 km olmuş (daha önce forumda yazmıştım. O yanlışmış.) Tek kişi kullanıyor ve her sene düzenli bakımı yapmak dışında sanayi yolunu tutmadı çok şükür. Araba da Lpg de yok bunun da etkisi olabilir.
    Teknik Veriler:
    Motor Hacimi: 1388 cc
    Motor gücü 60 bg @5400
    Tork 103 tork @2800
    0-100: 15 saniye
    Son hız: 145 benim gördüğüm

Forumda bilenler vardır. Elimizden baya Opel geçti ve geçiyor. İşte her şeyi başlatan araba bu. Onların hikayesi de yakında

Maşallah,kazasız belasız diyelim.

Yorum

Bir 21 yıl daha gidecekmiş gibi diri maşallah diyelim

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Araba epey diri ve temiz. Dedeniz boşunza A3 bakmıyor Maşallah
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
        X