Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia 1.6 CDTI 136HP Otomatik Dizel Cosmo ile Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Disklerin yamulduğunu söyledilermi.. yoksa sorun büyük ihtimal disktir deyip değişelimmi dediler.. disklerde sorun varsa problem ortadan kalkar sizde rahatlarsınız..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post
      Disklerin yamulduğunu söyledilermi.. yoksa sorun büyük ihtimal disktir deyip değişelimmi dediler.. disklerde sorun varsa problem ortadan kalkar sizde rahatlarsınız..
      yani aslında hiç birşey söylemediler en başta, ben servis talebimi yaparken ayrıca ekstra olarak bir kaç madde söyledim kontrol edilmesi için. bunlardan biri de frenlerken titreme hissettiğimdi
      ve disklerden şüpheleniyorum demiştim. zaten bunu önceden de burada yazmıştım.

Bakımımız bittikten sonra test sürüşüne çıktık bir ustayla. Usta aracı kullanıyor kendince testlerini yapıyor hissediyor tabi ama birşey söylemiyor hiç
      sadece insigniayı çok sevdiğni benim aracında çok hoşuna gittiğini söyledi

Teknik kısma gelince inanın gık etmedi, dedim hissediyormusun ayağında bir titreme frenleyince, yani pek anlamadım birde şurada deneyeyim diye diye servise geldik zaten.
      Ama denedi kendince standart şeyleri

Sonra Tarık bey diskler değişecek bi ara gelin dedi.

Demekki test sürüşünden sonra dikkatini çektiğim yeri haklı buldu usta.

Ama herhangi bir kontrol yapılmadı. Bu da garip geldi bana. Poryadanda çıkarsa ne olacak? O gün test sürüşünde ben geçeceğim direksiyona.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: boksbody View Post
        Araba cook guzel duruyor masallah
        Teşekkür ederim Maaşallahh
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Güncelleme: 13.05.2017

- Geçtiğimiz hafta disklerin garantiden değişeceğini söylemiştim. Bu hafta tekrar servis yolunu tuttum değişim için.
          Zaten diskler değişecek, ön balataları da değiştirelim işçilik zaten alınmayacak dedim.
          Sizlere de sormuştum. arka balatalar geçen hafta değişti, Bu hafta da önleri değiştirttim.
          Fakat işçilik alınmamasına rağmen,
          Yine ön balatalar 300 TL tuttu.
          Parça kodları farklı. tamam yapıları da fiziksel anlamda farklı olabilir ama arka balatalar 186 tl tutmuşken, ön balatalar işçilik hariç 300TL tutması yinen memnuniyetsiz olarak ayrılmama sebep oldu.

- Silecek sprey suyunun çıkışından memnun değildim. sprey şekilde yapması çok hoşuma gidiyor fakat suyu yetersiz gönderiyordu.
          Tarık bey ayar yaptırdı fakat bu kez de sprey oranı azalmış ve camın al tarafına fazla su gönderimi için ayarlamış. Bundanda yine memnun olmadım.

Küçük ıvız zıvırlar hariç aracımdan memnunum, kullanımı zevk veriyor. komple şehir içi kullanım 300 km de 200 ü trafikte kullanım, klima açık 7.7lt / 100 değerindeyim. araçta 2 kişi + bebek ve çantalar + 6 kg isofix koltuk. değerler ve performanstanda memnunum.

- çift egzoz uygulaması şuan düşündüğüm ilk uygulama olacaktır. Bekliyoruz.

Yorum

• Bugün Kayseri Opel inciroğlu servisinde ;
            1. AFL güncellemesi
            2. Sol ön sis farı içinde leke vardı, garantiden değişecek.
            3. Geri vutese takıldığında sag dikiz aynasinin aşağı yönlü hareketinde takilmalar oluyordu, Garantiden değişecek.
            4. Sol on kapı içindeki ön ve arka camların indirme ve kaldırmaları na kumanda eden tuşların dış çerçevesi camları yukarı kaldırma yapıldığında çerçeve yerinden çıkıyordu, Garantiden değişecek.
            5. Arka kapı ayarları bozuk olması sebebiyle kapı surtuyordu, Ayarı yapıldı.(ücretsiz)
            6. AFL yazılım güncellemesi yapıldı.(ücretsiz).
            7. Sağ arka teker lastik basınç sensoru hata veriyordu. Lastiğe çivi girmiş, serviste onarımı yapıldı(100 TL)
            8. Android auto güncellemesi yapılamadı, Güncel yazılım yokmuş :-(.

Servisten memnunum, güler yüzlü ve samimi olmaları beni mutlu etti.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Mechanical_Engineer View Post
              Bugün Kayseri Opel inciroğlu servisinde ;
              1. AFL güncellemesi
              2. Sol ön sis farı içinde leke vardı, garantiden değişecek.
              3. Geri vutese takıldığında sag dikiz aynasinin aşağı yönlü hareketinde takilmalar oluyordu, Garantiden değişecek.
              4. Sol on kapı içindeki ön ve arka camların indirme ve kaldırmaları na kumanda eden tuşların dış çerçevesi camları yukarı kaldırma yapıldığında çerçeve yerinden çıkıyordu, Garantiden değişecek.
              5. Arka kapı ayarları bozuk olması sebebiyle kapı surtuyordu, Ayarı yapıldı.(ücretsiz)
              6. AFL yazılım güncellemesi yapıldı.(ücretsiz).
              7. Sağ arka teker lastik basınç sensoru hata veriyordu. Lastiğe çivi girmiş, serviste onarımı yapıldı(100 TL)
              8. Android auto güncellemesi yapılamadı, Güncel yazılım yokmuş :-(.

Servisten memnunum, güler yüzlü ve samimi olmaları beni mutlu etti.
              bu kadar çok madde yazınca eyvah eyvah diye devam ettim ama hepsi halledilebilir servis destekli sorunlarmış ve mutlu ayrılmışsınız sevindim.
              Lakin eğer aracınızda Carplay çalışıyorsa varsa halihazırda, servisten Mesela Odak Cevizlibağdan ücret karşılığında yükletebilirsiniz. Şasiden kontrol edince 2015 için yazılım yok diyorlar ama opel ücret karşılığında yapıyor bilgili servislerde.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

bu kadar çok madde yazınca eyvah eyvah diye devam ettim ama hepsi halledilebilir servis destekli sorunlarmış ve mutlu ayrılmışsınız sevindim.
                Lakin eğer aracınızda Carplay çalışıyorsa varsa halihazırda, servisten Mesela Odak Cevizlibağdan ücret karşılığında yükletebilirsiniz. Şasiden kontrol edince 2015 için yazılım yok diyorlar ama opel ücret karşılığında yapıyor bilgili servislerde.
                Car play calisiyor . niye ücret karşılığı yapiliyor ona bi anlam veremedim :-(

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Mechanical_Engineer View Post

Car play calisiyor . niye ücret karşılığı yapiliyor ona bi anlam veremedim :-(
                  Ona bizde anlam veremedik ama öyle maalesef

Yorum

• - Biraz iç mekan temizliği (hijyen gibisi yok)
                    - opel logolu usb de bulunan şarkılara albüm resimlerini albüm isimleri parça isimleri gibi bilgileri Tag editör programıyla düzenledim.
                    - Kullandığım 2.0 usb çoğaltıcı çalışıyor, ama Carplay çalıştırmıyor. Bugün 3.0 olanı gelecek onu da deneyeceğim. Ama büyük ihtimal o da çalışmayacak. Çünkü carplay izin usb hubı algılıyormuş ve direkt bağlantıya ihtiyaç duyuyormuş çektiği amper bakımından. Ümitsizim ama bu gelecek olanda çalışmazsa birde voltaj destekli 3.0 hub kullanacağım ve çalışıp çalışmadığını test edeceğim.

Son düzenleme: selcuktuncer; 26.07.2017, 09:24.

Yorum

• Carplay Hub Güncelleme:

3.0 Hub yani çoğaltıcı da işe yaramadı. Özetle Carplay Usb Çoğaltıcı kabul etmiyor. Tek başına usb yi kullanmak istiyor.

Yorum

• Benden de ekstra bir bilgi; Android Auto çoklayıcı ile çalışıyor fakat telefonun çoklayıcıdan çektiği akım harcadığı akımı karşılayamadığı için telefonun şarjı hızlı bir şekilde azalıyor. Direkt bağlayınca bu sorun olmuyor telefon hem şarj oluyor hem android auto kullanılıyor.
                        Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

• Ne kadar saçma bir şey sadece tek usb girişi koymaları ve sd kart girişini iptal etmeleri.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

• Evet ben carplay kullandığım için android auto hakkında bilgi vermedim. Sözü geçmişken ekleyeyim. Android auto hub ile çalışıyor. Güçlü işlemcili telefonlarda amper yetmeyebilir ama küçük telefonlarında usb ile aynı anda kullananlar çok avrupada. Eğer enerjisi yetmez ise tavsiyem şu olacak, bir adet Power girişli hub alacaksınız, çakmaklığa usb şarj aletinin adaptöründen besleme yaparak ek güç elde ederseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben bu takviye işini Carplay içinde yaptım denedim ama maalesef carplay çalışmıyor, sebebi ise araştırmalarım sonucu şu oldu, İphonun 5c modelinden beri kullandığı lightning usb kablolarının telefona giren ucunun içinde mfi koruma teknolojisine sahip bir çip var. Şaka gibi ama şarj kablolarının hepsinin içinde var, orjinallik mfi sertifika kontrolü yapıyor telefon, kablo sahteyse şarj etmiyor, işte bu sebeple carplay herhangi bir sekteye uğramamak için tek usb den çalışmayı şart koşmuş ve araya hub girince çip bağlantıyı algılıyor ve carplay datası ulaşmıyor. Sadece şarj yiyor. Sürekli bir engel koyuyor apple sağolsun

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                              Ne kadar saçma bir şey sadece tek usb girişi koymaları ve sd kart girişini iptal etmeleri.
                              Üstadım usb kart okuyu alıp sd kart ve usb bellekleri kullanabilirsiniz. Tek usb olması sadece carplayi çalıştırmıyor çoğaltıcı kullandığımızda. Bu sinir bozucu bir durum maalesef. Bu durum araçtan çok apple ın kullandığı şarj kablosunun dahi çipli olup hubı kabul etmeyen iphone dan kaynaklanıyor...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

Üstadım usb kart okuyu alıp sd kart ve usb bellekleri kullanabilirsiniz. Tek usb olması sadece carplayi çalıştırmıyor çoğaltıcı kullandığımızda. Bu sinir bozucu bir durum maalesef. Bu durum araçtan çok apple ın kullandığı şarj kablosunun dahi çipli olup hubı kabul etmeyen iphone dan kaynaklanıyor...
                                Yanlış anlaşılma olmasın benim aracım 2013 üretimi. Bende çift usb ve sd kart girişi var. Ben dizelle gelen ufak dokunuşlarda bazı şeyleri kırpmalarına kızıyorum. Bir yenilik koyduklarında illa başka taraftan alacaklar. Maazallah batarlar falan yoksa.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                                X