Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia SIDI 170bg ICOM JTG ???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
    Aracınız otomatik olduğundan 11-11.5 L yakmasında bir gariplik yok. Benim manuel haliyle 10-11 arasında. Perşembe buluşmalarını bir kenara koysak bile günlük kullanımda sakin kalamıyorum ki trafiği tenha şehirlerdekiler gibi 9 litreye indirebileyim. Aracınızı bu haliyle kabul ettiğiniz zaman daha mutlu oluyorsunuz inanın
    Bu arada perşembe buluşmaları nerede hangi sıklıkla oluyor, uygun olur isem bir akşam bende katılmak isterim
    2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

Bu arada perşembe buluşmaları nerede hangi sıklıkla oluyor, uygun olur isem bir akşam bende katılmak isterim
      Perşembe buluşmaları her perşembe İstanbul'da oluyor. Akşam yemeği ve sonrasında çay eşliğinde muhabbet ortamı şeklinde geçiyor. Yer bilgisi için forumda ilgili konuyu takip edebilirsiniz.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

HaniBanaDemiş
        ben aracı böyle kabul ettim etmesine ama bakıyorum millet 40-45krş lardan bahsediyor istanbul’da... Varsa öyle bir ihtimal ben 60-70 aralığında boşuna gezmeyim diye tırmalıyorum... Hiçbirimiz karun değiliz ki saçalım paraları..(;

ölümü gösterip vereme razı eder gibi oldu benim iş... 40 da gözüm yok, 50krş a inse razıyım..(:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post
          HaniBanaDemiş
          ben aracı böyle kabul ettim etmesine ama bakıyorum millet 40-45krş lardan bahsediyor istanbul’da... Varsa öyle bir ihtimal ben 60-70 aralığında boşuna gezmeyim diye tırmalıyorum... Hiçbirimiz karun değiliz ki saçalım paraları..(;

ölümü gösterip vereme razı eder gibi oldu benim iş... 40 da gözüm yok, 50krş a inse razıyım..(:
          Onun içinde emrekaya88 gibi lpg kiti taktirip dertsiz tasasız gezebiliriz sanırım, hele ki benim araç sportstourer dur kalk trafik berbat olutor ancak akışkan istanbul trafiğinde 9lt değerleri mümkün oluyor, uzun yol güzel o hep 6.5 - 7.2
          2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post
            HaniBanaDemiş

Sabahın altısında yola çıkıp temden trafiksiz işe giden adam "Arabam şehiriçi 40 kuruş yakıyor" demesin bir zahmet. Kendini ve milleti kandırmaktan başka bir şey yapmıyor çünkü. D sınıfında 1600 kg 170 beygir benzinli makineden bahsediyoruz. Bu arabanın Clio gibi 5 litre yakması için 4. vites 70 km sabit hızda gitmesi lazım. Elin Almanı motoru kendi medeni memleketi için yapmış, bu araba İstanbul'da az yakamaz. Maddenin tabiatına aykırı.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Sabahın altısında yola çıkıp temden trafiksiz işe giden adam "Arabam şehiriçi 40 kuruş yakıyor" demesin bir zahmet. Kendini ve milleti kandırmaktan başka bir şey yapmıyor çünkü. D sınıfında 1600 kg 170 beygir benzinli makineden bahsediyoruz. Bu arabanın Clio gibi 5 litre yakması için 4. vites 70 km sabit hızda gitmesi lazım. Elin Almanı motoru kendi medeni memleketi için yapmış, bu araba İstanbul'da az yakamaz. Maddenin tabiatına aykırı.
              Arabam az yakıyor demem için senin istediğin saatte mi yola çıkacağım HaniBanaDemiş ?
              1- Evet ilk zamanlar Tem'den gidiyordum, son 8 aydır Darıca - Ünalan arasını sabah akşam E5'ten gidiyorum. Yolda seninle de bir kaç defa karşılaşmıştık. Çok merak ediyorsan gidiş geliş saatimi söyleyeyim 07:00 Darıca'dan çıkış, 17:40 Bostancı dönüş.
              2- Ben kendimi kandırsam da cebimden çıkan para / yaptığım km hesabı hiç bir zaman şaşmaz. İnanmıyorsan gel bir gün birlikte gidelim aynı yolu ne kadar yaktığını tescilleyelim. Sanırsam grubun noteri olarak seni belirlediler.
              3- Ortalama hızım 39. Buna karşılık da 40-45 kr. yakıtım var, evet son 8 aydır dikkat ettiğim bir şey var, E5'den gittiğim için ve güzergahımda hız koridorları olduğundan 88 üzerine çıkmıyorum.

Bence neyin ne olduğunu bilmeden, ileri geri yorum yazma. Sen benzinde güzel güzel bin kardeşim, benim gittiğim yolu, gittiğim zamanı bırak da kendi işine bak.

Yorum

Emrekaya, önceki mesajlara da baktım da bu tarz bir mesaj yazmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Sakin olmakta fayda var. Birbirimizi yanlış anlayıp kırmayalım derim.

Bu arada aracımla şehiriçi 80 kuruş seviyelerinde 20-25km ort.hız ile gazlıyorum. Sabah soğuk motor, kısa mesafe, dur kalk, yokuş çıkış var. Şikayet yok. Normal..siz benim yerimde olsanız aracınızı çoktan satmıştınız demekki
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post

Arabam az yakıyor demem için senin istediğin saatte mi yola çıkacağım HaniBanaDemiş ?
                  1- Evet ilk zamanlar Tem'den gidiyordum, son 8 aydır Darıca - Ünalan arasını sabah akşam E5'ten gidiyorum. Yolda seninle de bir kaç defa karşılaşmıştık. Çok merak ediyorsan gidiş geliş saatimi söyleyeyim 07:00 Darıca'dan çıkış, 17:40 Bostancı dönüş.
                  2- Ben kendimi kandırsam da cebimden çıkan para / yaptığım km hesabı hiç bir zaman şaşmaz. İnanmıyorsan gel bir gün birlikte gidelim aynı yolu ne kadar yaktığını tescilleyelim. Sanırsam grubun noteri olarak seni belirlediler.
                  3- Ortalama hızım 39. Buna karşılık da 40-45 kr. yakıtım var, evet son 8 aydır dikkat ettiğim bir şey var, E5'den gittiğim için ve güzergahımda hız koridorları olduğundan 88 üzerine çıkmıyorum.

Bence neyin ne olduğunu bilmeden, ileri geri yorum yazma. Sen benzinde güzel güzel bin kardeşim, benim gittiğim yolu, gittiğim zamanı bırak da kendi işine bak.
                  Güzel kardeşim lafın neresinden anlıyorsun da bana atar yapıyorsun? Lafım sana değil benzinle az yaktığını iddia edenlere. Sen nerede ne yakıyorsan yak, banane! Üşenmeyip uzun uzun yazacağın zamanı önce okuyup anlamaya harcasaydın keşke. Sonra saçma sapan suçlamalar, emir kipli cümleler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                    Emrekaya, önceki mesajlara da baktım da bu tarz bir mesaj yazmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Sakin olmakta fayda var. Birbirimizi yanlış anlayıp kırmayalım derim.

Bu arada aracımla şehiriçi 80 kuruş seviyelerinde 20-25km ort.hız ile gazlıyorum. Sabah soğuk motor, kısa mesafe, dur kalk, yokuş çıkış var. Şikayet yok. Normal..siz benim yerimde olsanız aracınızı çoktan satmıştınız demekki
                    Wolverine hocam, insanları ve kendimi kandırmakla itham ediliyorum. Ben her yerde her zaman yol dinamiklerimi söyleyen biriyim, kimseye yalan borcum yok. Neyse bu konuyu kapatmak en mantıklısı, kendisine de ayrıca yazıp konuyu kapatacağım.

Yorum

Güzel kardeşim lafın neresinden anlıyorsun da bana atar yapıyorsun? Lafım sana değil benzinle az yaktığını iddia edenlere. Sen nerede ne yakıyorsan yak, banane! Üşenmeyip uzun uzun yazacağın zamanı önce okuyup anlamaya harcasaydın keşke. Sonra saçma sapan suçlamalar, emir kipli cümleler...
                      HaniBanaDemiş , LPG başlığının altında, ciaans kullanıcısının yazdığı "millet 40-45 kuruştan bahsediyor" ifadesine cevaben yukarıdaki ifadeyi yazıyorsun. Sonra da ben benzinle az yakanlara söylüyorum diyorsun.
                      Yukarıda 40-45 kuruş yakan diyen de bendim, bundan bir sene önce otobandan sabah saat 6'da giden diyen de ben...
                      Eğer yukarıda "insanları ve kendini kandırmakla" itham ettiğin kişi gerçekten ben değilsem gerginlik yarattığım için özür dilerim.

Konu daha da uzamaması için artık cevap vermeyeceğim.

Yorum

Hakikaten gereksiz uzuyor, ben de son kez yazıyorum. Kızgınlığım olan kişi sen değilsin, internet ortamında bir grup var özellikle de VW kullanıcıları, bunlar benzinli arabalarının fabrika verisi ile aynı yaktığını iddia ediyorlar. Sonra bizim gibi gerçeği söyleyen kullanıcılar yüzünden arabalarımızın adı çok yakıyora çıkıyor. Cevap yazdığım konunun LPG ile ilgili paylaşım olduğunu biliyorum ve bu yüzden de hedeflenen düşük yakıt tüketiminin İstanbul şartlarında benzin yakarak mümkün olamayacağını anlatmaya çalıştım. Takdir edersin ki kimin hangi tarihte ne dediğini ezberleyemem ki lafımın hedefi sen olasın. Üstelik bir mühendis olarak LPG'ye karşı olan biri de değilim. Neyse, bilgi paylaşılan bu ortamda bu diyaloğun burada bitmesini diliyor herkese hayırlı günler diliyorum.

Yorum

İşleniyor...
                        X