Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lpg yi aracımdan söktürdüm..mutlu son..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

merhaba,

Yorum

Opel' de ve grupta yeniyim 1.6t ile 1.6 sidi aynı motor mu ?

Yorum

Şu hususu merak ettim açıkçası ; LPG ile belli müddet çalışmış olan bir makine , ilgili tesisat sökülmesi ile benzinle ne kadar randımanlı performans gösterecek? Belli bir aşınma,korozyon vb durum sözkonusu olacaktır muhakkak diye düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alidesideroooo View Post
          Opel' de ve grupta yeniyim 1.6t ile 1.6 sidi aynı motor mu ?
          Değil, 1.6T olarak adlandırılan 1.6lt'lik 180ps eski motor, SIDI ise 1.6 lt 170ps'lik, direkt enjeksiyonlu motor. Yeni motorun avantajları gücü ve torku daha geniş bir devir aralığına yayması, bu sayede düşük devirlerde daha iyi çekiş ve düşük yakıt tüketimi. Ancak eski motorun daha hızlı olduğu söyleniyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Değil, 1.6T olarak adlandırılan 1.6lt'lik 180ps eski motor, SIDI ise 1.6 lt 170ps'lik, direkt enjeksiyonlu motor. Yeni motorun avantajları gücü ve torku daha geniş bir devir aralığına yayması, bu sayede düşük devirlerde daha iyi çekiş ve düşük yakıt tüketimi. Ancak eski motorun daha hızlı olduğu söyleniyor.
            Anladım teşekkürler. Direk enjeksiyonlu olması kötüymüş. Lpg olayı sıkıntılı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post
              Valla yazdıklarınızı okurken benim içim karardı. Gerçekten insanın psikolojisini bozan bir durum. Soktürmeniz isabet olmuş. Hayırlı olsun.
              Teşekkür ederim.
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                Geçmiş olsun...

Marjet'i ben internetten araştırdığımda şu sonuca varmıştım : "Firma ürünün bir taslağını/beta versiyonunu üretmiş, son geliştirme ve ürün testlerini müşteri araçlarına monte ederek yapıyor". Maalesef haklıymışım, hatta o zaman "yerli malı" olduğu için bana tepki verenler olmuştu. (Bu forumda mıydı hatırlamıyorum) Oysa yerli malı kullanmak hepimizin isteği ancak yerli firmaların iş yapış zihniyetleri ve iş ahlakları böyle maalesef, öyle olunca da İtalyan malına güveniyor, yerli malına güvenemiyoruz ve ne yazık ki her seferinde de haklı çıkıyoruz.
                Türk malı veya yabancı marka sıvı sistemlerde aynı sorunlar çıkıyor. Forumlarda takip ettiğim kadarıyla böyle. Ama kısa vadede ama uzun vadede. Yaşadığınız yere yakın servis yoksa benim başıma gelenleri ister istemez siz de yaşıyorsunuz. Sıvı sistem lpg henüz oturmadı. Oturana kadar da elektrikli araçlar yaygınlaşır bence..
                @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                  Şu hususu merak ettim açıkçası ; LPG ile belli müddet çalışmış olan bir makine , ilgili tesisat sökülmesi ile benzinle ne kadar randımanlı performans gösterecek? Belli bir aşınma,korozyon vb durum sözkonusu olacaktır muhakkak diye düşünüyorum.
                  Kendi aracım için soyliyim. Bobin, bujiler, enjektörler kontrol edildi. Araca sıcak ve soğuk motorda ayrı zamanlarda 2 kez kompresyon testi yapıldı. Piston sekman ve subaplar kontrol edildi. Hiçbir sorun yok. Zaten lpg söküldükten sonra araçtaki olumlu değişimleri yazmıştım. Bu sistem aracın kendi enjektörlerlerini kullanıyor. Araçta enjektör arızası yok. Sadece motor üzerindeki yüksek basınç yakıt pompasını deliyorlar montaj aşamasında. Bozulsa en çok o parça bozuluyor. Bozulduğunda araç hiç çalışmıyor. Bende ise tam tersi yani araç şu an daha iyi çalışıyor. Ecu kendini benzine göre ve sürüş tarzınıza göre yeniden ayarlıyor. Şu an için her şey daha iyiye gidiyor. Dediğiniz gibi olsa kötüye gidiş olurdu diye düşünüyorum.
                  @Murat

Yorum

geçmiş olsun. aracınızdan tat almanın şimdi tam zamanı. bir süredir sorunlarla boğuşan aracınız özüne dönene kadar biraz daha süre geçecek ve inşallah tekrar keyif alacaksınız. yakıt böyle pahalı olunca artık araç almak lüksken depo fullemek lüks oldu. insanlarda lpg taktırıyor. yapacak birşey yok. kendi başımızın çaresine bakıcaz. tekrar geçmiş olsun.
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                      geçmiş olsun. aracınızdan tat almanın şimdi tam zamanı. bir süredir sorunlarla boğuşan aracınız özüne dönene kadar biraz daha süre geçecek ve inşallah tekrar keyif alacaksınız. yakıt böyle pahalı olunca artık araç almak lüksken depo fullemek lüks oldu. insanlarda lpg taktırıyor. yapacak birşey yok. kendi başımızın çaresine bakıcaz. tekrar geçmiş olsun.
                      Teşekkür ediyorum.
                      @Murat

Yorum

Çok geçmiş olsun, maalesef sidi motorlarda LPG sıkıntı, 1.6T aracıma 1 sene önce LPG taktırdım, 20.000 km dir sorunsuz kullanıyorum (maşallah )
                        2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet_5260 View Post
                          Çok geçmiş olsun, maalesef sidi motorlarda LPG sıkıntı, 1.6T aracıma 1 sene önce LPG taktırdım, 20.000 km dir sorunsuz kullanıyorum (maşallah )
                          Teşekkürler. İnşallah daha uzun süreler sorunsuz kullanırsınız.
                          @Murat

Yorum

Merjet kucuk bir yerli firma fiyr biliyorum belki farkli marka olsa bu soruunlar yasanmazdi ama yinrde gecmus olsun

Yorum

çok geçmiş olsun hocam bunca sorun yaşadıktan sonra bence en güzel seçimi yapmışsınız. İnşallah bundan sonra sorunsuz binersiniz arabanıza. insignia ilginç bir araç bu kadar sorunu başka arabada yaşasa insan benzin fiyatlarıda bu kadar uçuk durumdayken ilk tercihim herhalde arabayı satıp yeni bir araç almak olurdu ama bırakması zor bir araba ve bunu düşünmek bile beni mutlu edebiliyor. Tekrar geçmiş olsun...

Orjinal yazı sahibi: mehmet_5260 View Post
                              Mehmet bey verdiğiniz bilginin çok doğru bir bilgi olduğunu düşünmediğim için yorum yapma gereği duydum. Kullandığım 1.6 SIDI 170 bg lik aracımdaki lpg kiti hiç bir sorun olmadan kullandığım bir araç benden önceki sahibi ile beraber 45 000 km lpg'de kullanılmış bir araç ve hala bir sorun yaşanmadı. Biraz benzin tüketimi fazla diğer lpg'li araçlara nazaran fakat performans anlamında da tekleme silkeleme anlamında da hiç sorun yaşamadım 1-2 kez rolantide motorun durma sorununu yaşadım onun haricinde sorunla karşılaşmadım. Yanlış anlamayın lütfen ancak sizin araçların lpg uyumu konusunda neredeyse tüm Türkiye'de o araçların lpg uyumu yok subap eğme problemi var çok masraf açıyor gibi bir bilgi mevcut. Bana kalırsa çok doğru bir bilgi değil çünkü gerek forumlardan gerekse çevremizde tanıdıklarımızdan gördüğüm kadarıyla sorunsuz binen arkadaşlarımız da, subap eğmesi problemi yaşayan arkadaşlarımızda var. Ben genel olarak lpg kullanıpta fabrikasyon benzin gibi gidiyor arabam diyen pek kimse görmedim, bir kaç arkadaşımız haricinde lpg kullanan sürücülerin kimisi kenarından köşesinden kimiside maalesef ciddi problemlerle karşılaşabiliyor. Allah herkese keyfince arabasına binebilmeyi nasip etsin inşallah.

Yorum

Teşekkür ederim. Bana aracı sat diyen çok oldu. Benim önceki aracım da 2012 1.4 insignia idi. Valla bu aracı binen başka araç binemiyor gerçekten. Satınca bu kasayı aldım ve keyifle bindiğim bir araç. Biraz da donanım olarak dolu olduğu için satmak istemedim. Yaşadığım tüm sorunların lpg kaynaklı olduğunu bildiğim için geçici olduğunu da düşündüm hep. Ve sonunda düşündüğüm gibi de oldu.
                                Aslında sıvı lpg sorunsuz olsa 1.6 t makyajlı kasa için en iyisi. Sıfır benzin tüketimi, araç direkt lpg ile çalışıyor. Sıvı soğutma olduğu için subap kaynaklı sorunlar yok. Aracın performansı benzinle aynı. Ancak işte atıyorum, sen fabrika çıkışı 6 bar basınca ayarlı yüksek basınç yakıt pompasına 2 katı basınçta yakıt gönderirsen zamanla bu pompa bozuluyor ve araç hiç çalışmaz hale bile gelebiliyor. Bu sorun tüm sıvı sistem lpg markalarında var maalesef. Düzeltirlerse düşünülebilir. Ama ben almayayım..
                                Keşke 2013 makyajlı 1.4 fabrikasyon lpgli araçlar gibi 1.6 sidi için de fabrikasyon lpg li araçlar üretseler..fakat tüm otomobil markaları artık elektrikli araçlara yöneldikleri için daha yapmazlar diye düşünüyorum..
                                @Murat

Yorum

İşleniyor...
                                X