Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 100tl lik benzin bugün bitti, toplamda 1.852 km yaptım. Yani 0,05tl lik bir benzin tüketimi var. Buna karşılık da 11,8 litre lpg tüketimi bulunuyor. LPG'yi Opet'ten almama rağmen yakıtın kalitesiz olması sebebiyle çok yaktı. Buna göre;
    - 0,77 lt / 100km = 0,05 tl
    - 11,8 lt /100km = (3,42 x 11,8) 0,40 tl
    Toplamda 0,45 tl gibi bir tüketimim var.
    İstanbul trafiğinde 40km ortalama hız.
    Tasarruf ise %34-35 civarı. Bence tüketim muhteşem oldu.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post
      100tl lik benzin bugün bitti, toplamda 1.852 km yaptım. Yani 0,05tl lik bir benzin tüketimi var. Buna karşılık da 11,8 litre lpg tüketimi bulunuyor. LPG'yi Opet'ten almama rağmen yakıtın kalitesiz olması sebebiyle çok yaktı. Buna göre;
      - 0,77 lt / 100km = 0,05 tl
      - 11,8 lt /100km = (3,42 x 11,8) 0,40 tl
      Toplamda 0,45 tl gibi bir tüketimim var.
      İstanbul trafiğinde 40km ortalama hız.
      Tasarruf ise %34-35 civarı. Bence tüketim muhteşem oldu.
      Değerler çok iyi hocam. Ekranda ortalama tüketim kaç bu arada? Birde full depo ile bilgi verirseniz daha iyi olur ama bu değerlere göre bir depoyu bitirmek 8500 km bulur herhalde. Benzin tüketimi %7 ye falan inmiş.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Değerler çok iyi hocam. Ekranda ortalama tüketim kaç bu arada? Birde full depo ile bilgi verirseniz daha iyi olur ama bu değerlere göre bir depoyu bitirmek 8500 km bulur herhalde. Benzin tüketimi %7 ye falan inmiş.
        Ekranda değer 9,6 gösteriyordu. Artık depoyu fullemem heralde

Yorum

• Arkadaşlar merhaba, az önce bir yerde direkt enjeksiyonlu araçlardaki benzin sarfiyatını sıfıra indiren bir modül geliştirildiğini duydum. Yapan yer Adıyaman'da prins bayisiymiş, aradım konuştum kendisiyle; daha çok TSI, TFSI, GDI motorlara yönelik bir çalışma yaptığını testleri sonrasında sorunla karşılaşmadığını söyledi. Kit olarak da Lovato, Landirenzo, Romano vs kitlerle denediğini, Prins için ise çalışmalarının devam ettiğini söyledi. SIDI motorlara yapıp yapmadığını sordum. Henüz SIDI motorlar için denemediğini söyledi. Fakat prins harici bir kit takılı olan insignia olursa bunu araç üzerinde uygulayabileceğini söyledi. Yani landirenzo kit takılı Insignia'ya modülü takabileceğini söylüyor. Bilmiyorum aracını bu şekilde bir dönüşüm yaptırmak isteyen olur mu? Bilgi vereyim dedim. Fiyat olarak da 700 tl gibi bir rakamdan bahsetti. Fakat daha önce Insignia'ya denenmemiş olması aracınızın kobay olarak kullanılması anlamına geliyor.

Yorum

• Aman aman sakın sakın..tecrübeyle sabit..sidi motorla sorunsuz çalışan ve sıfır benzin tükettiren bir sistem henüz icat edilmedi..
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

• Arkadaşlar merhaba. Prins 4000km sonuçlarım aşağıdaki gibidir. Söylenen tasarruflara yaklaşmıyor bile. İlk 1000km deki değerler daha yüksek. Sonraki 3000km tasarruf oranı arttı. Bu 4000km için araç ekranındaki değerler: ortalama yakıt tüketimi 11,1 ve ortalama hız 30,7 şeklindedir. Hesaplarıma göre 4000km de TL bazında kazancım 836TL olmuş. Bu durumda amorti etmem için 45bin km gitmem gerekecek. Ama şunu da itiraf etmeliyim: yakıt giderinin stresi oldukça azalıyor.
              Adsız-2.jpg

Yorum

• Havaların soğuduğu şu günlerde yakıt sarfiyatı mutlaka az da olsa artış gösteriyor. Yakıt türü farketmiyor.
                @Murat

Yorum

• Konunun zamanı geçmiş ama iki kelam da ben edeyim.
                  2013 1.6t sidi aracım var. LOVATO EXR lpg taktırdım, 10.000km devirdim. Lpg ile ilgili herhangi bir sıkıntım yok. İlk çalıştırma, kalkış, ivmelenme, ara gazlama gayet başarılı. Son sürat biraz geriye geldi, o da normal (226 - 208 km/h) çok zorlamadan çıkılan hızlar bunlar. Bizim milletimizde herkes her işi en iyi yaptığını söyler fakat; yaptığı işe, ustalığına güvendiğiniz bir yerde yaptırın, motorumuz riskli. İmkanınız varsa ümraniye sanayi de çoğu lpg firmasının distribütörü mevcut, dertsiz tasasız hallederler işinizi. Bizim araçlar için ya sıvı sistem ya da lovato exr taktırın başınız ağırmasın.
                  Fakat; yakıt tüketimi konusunda sıkıntılarım mevcut. Önceki aracım Civic'e göre ciddi oranda fazla yakıyor araç.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post
                    Konunun zamanı geçmiş ama iki kelam da ben edeyim.
                    2013 1.6t sidi aracım var. LOVATO EXR lpg taktırdım, 10.000km devirdim. Lpg ile ilgili herhangi bir sıkıntım yok. İlk çalıştırma, kalkış, ivmelenme, ara gazlama gayet başarılı. Son sürat biraz geriye geldi, o da normal (226 - 208 km/h) çok zorlamadan çıkılan hızlar bunlar. Bizim milletimizde herkes her işi en iyi yaptığını söyler fakat; yaptığı işe, ustalığına güvendiğiniz bir yerde yaptırın, motorumuz riskli. İmkanınız varsa ümraniye sanayi de çoğu lpg firmasının distribütörü mevcut, dertsiz tasasız hallederler işinizi. Bizim araçlar için ya sıvı sistem ya da lovato exr taktırın başınız ağırmasın.
                    Fakat; yakıt tüketimi konusunda sıkıntılarım mevcut. Önceki aracım Civic'e göre ciddi oranda fazla yakıyor araç.
                    Lovato EXR'ın bizim araçlara uyum konusunda ciddi problemleri olduğunu biliyorduk, özellikle ÜÇEL otomotivle görüşmüştüm ben, uzun süre kullanım yapan birini referans olarak verememişlerdi. Bir kaç kişi de Lovato'yu taktıktan sonra uyum problemi dolayısıyla aracından söktürmüştü. Hatta Lovato türkiye distribütörlüğü ile görüştüğümde bizim araçlara uygun bir kit olmadığını, Üçel otogaz'ın nasıl taktıklarını bilmediğini söylemişlerdi bana.
                    Fakat sizin 10.000km kullanımınız bu söylemi değiştiriyor. Umarım çok yakma problemini de bir an önce çözersiniz.

Yorum

Konunun zamanı geçmiş ama iki kelam da ben edeyim.
                      Sıvı sistemi de önermişsiniz de benim aracımda sıvı sistem lpg vardı. 1 yıl boyunca çektiklerimi ben biliyorum. Söktürdüğüm günden itibaren tüm dertlerim bitti. Ülkemizde bizim araçlarla sorunsuz çalışan sıvı sistem yok. Bence sıvı sistem önerisinde bulunmayın.
                      @Murat

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Sıvı sistemi de önermişsiniz de benim aracımda sıvı sistem lpg vardı. 1 yıl boyunca çektiklerimi ben biliyorum. Söktürdüğüm günden itibaren tüm dertlerim bitti. Ülkemizde bizim araçlarla sorunsuz çalışan sıvı sistem yok. Bence sıvı sistem önerisinde bulunmayın.
                        Yanlış anlaşılma olmış, sıvı sistem önermedim ben. Hiç kullanmadım, nasıla olduğunu da bilmem. Zamanında yaptığım araştırmalara göre karma olarak yalnızca Lovato exr yapılabileceğini ya da sıvı sistem takılabileceğini söyledim.
                        Ustadan ustaya da değişir alınan sonuç. Civic aracıma taktırdığım yerde yaptırdım rezil ettiler. Yalnızca programlama için Ümraniye'de merkeze gitmemi söylediler, kalktım gittim adam ana avrat söverek komple söktü sistemi, kendisi yeniden yaptı bağlantıları. Her şeyi yanlış bağlamışlar dedi.. 15-20 dakika diye gittiğim iş 3,5-4 saate bitti... Bu sebeple yaptırdığınız yer sağlam olsun. Ben o günden sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Yorum

Lovato EXR'ın bizim araçlara uyum konusunda ciddi problemleri olduğunu biliyorduk, özellikle ÜÇEL otomotivle görüşmüştüm ben, uzun süre kullanım yapan birini referans olarak verememişlerdi. Bir kaç kişi de Lovato'yu taktıktan sonra uyum problemi dolayısıyla aracından söktürmüştü. Hatta Lovato türkiye distribütörlüğü ile görüştüğümde bizim araçlara uygun bir kit olmadığını, Üçel otogaz'ın nasıl taktıklarını bilmediğini söylemişlerdi bana.
                          Fakat sizin 10.000km kullanımınız bu söylemi değiştiriyor. Umarım çok yakma problemini de bir an önce çözersiniz.
                          Ben de bir güncelleme yapayım. 2018 mayısta Üçel otogazda Lovato exr taktırmıştım.(ayrıntısı sayfa 2'de) 18 bin km oldu.Araba ve lpg nazar değmesin tık demedi.çok memnunum. En ufak bir sorun yaşamadım. Balıkesir'de ikamet ettiğim için ve Exr konusunda Üçelden başka biryere güvenemediğim için filtreyi bile değiştirtmedim. İstanbula gittiğimde filtresini de değiştireceğim.2018 nisanda taktırmadan önce Lovato Türkiye distiribitörüne sorduğumda Üçel otogaza taktırabileceğimi söylediler.uzun yolda benzin tüketimi çok az.tasarruf %30-35. Kışın şehiriçi benzin tüketimi çok fazla çünkü ev iş arası 2 km araba gaza geçerken işe varıyorum.Ancak kitin fiyatının 6000 tl ye dayandığını duymuştum.o fiyatın amortisi 30-35 bin km bulur.ben 3800 tl'ye taktırmıştım

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: eto1907 View Post

Ben de bir güncelleme yapayım. 2018 mayısta Üçel otogazda Lovato exr taktırmıştım.(ayrıntısı sayfa 2'de) 18 bin km oldu.Araba ve lpg nazar değmesin tık demedi.çok memnunum. En ufak bir sorun yaşamadım. Balıkesir'de ikamet ettiğim için ve Exr konusunda Üçelden başka biryere güvenemediğim için filtreyi bile değiştirtmedim. İstanbula gittiğimde filtresini de değiştireceğim.2018 nisanda taktırmadan önce Lovato Türkiye distiribitörüne sorduğumda Üçel otogaza taktırabileceğimi söylediler.uzun yolda benzin tüketimi çok az.tasarruf %30-35. Kışın şehiriçi benzin tüketimi çok fazla çünkü ev iş arası 2 km araba gaza geçerken işe varıyorum.Ancak kitin fiyatının 6000 tl ye dayandığını duymuştum.o fiyatın amortisi 30-35 bin km bulur.ben 3800 tl'ye taktırmıştım

Hocam bende sizden güç alarak aynı sistemi aynı yerde temmuz ayında 4100 tl ye taktırmıştım.
                            12000 km oldu. Eylülde bir AFR ayarı yaptırdım. Bunun dışında şükür halen bir durum yaşamadım.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Beklemedeyim, net olarak depo hesabı yapamıyorum şuan. Fakat 2 litre yakmadığını söyleyebilirim. 1 çeyrek depo benzin vardı araçta, 350 km yaptım ufak bir oynama oldu kadranda. 100tl ile max 600-700 km yapıyordum, şu şartlara göre en az 1200km götürecek gibi.
                              Kardeşim ayar bakım işini nerede yaptırıyorsun. Ben 100tl benzin atıyorum 350-360 da patlıyor.. benimki çok benzin tüketiyor..

Yorum

Kardeşim ayar bakım işini nerede yaptırıyorsun. Ben 100tl benzin atıyorum 350-360 da patlıyor.. benimki çok benzin tüketiyor..
                                Hocam ben ayarı Çetinsay Otogaz Bostancı'da yaptırdım fakat benim araçta Prins takılı. Sizin Üçel otogaz'la iletişime geçip ayar yaptırmanız lazım.

Yorum

İşleniyor...
                                X