Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ikinci depoda tup olarak sadece 50 kurus civari yakti depo bitmeden doldurdum hesapladım bakalim 3.uncu depoda ne olacak

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Hunter View Post
      Ikinci depoda tup olarak sadece 50 kurus civari yakti depo bitmeden doldurdum hesapladım bakalim 3.uncu depoda ne olacak
      Ben şu anda 4. depoyu kullanıyorum. Giderek yakıt tüketimi düşüyor.
      Sadece LPG tüketimlerini 1.depo: 52 kuruş, 2.depo: 46 kuruş, 3.depo: 43 kuruş olarak hesapladım.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post

Aslında tam olarak öyle değil, prinsin vsi2-di kitinde ayarlar paket olarak yükleniyor, lpg'cinin ayar yapacağı bir alan yok. Liste üzerindeki güncel programı yükleyip gönderiyorlar. Bana ayarı yapan kişi, bu paket programları yapan kişi olduğundan "developer mode"da ayar yaptı. Anladığım kadarıyla yapmaya çalıştığı şey; aracın ltft ve stft değerlerini "0" a yaklaştırmaya çalıştı, aracın benzindeki çalışma haritasının aynısını LPG tarafına kopyaladı vs vs. Şimdilik gördüğüm tek fark aracın daha fazla LPG yakmaya başladığı. Uzun dönem sonuçlarını ayrıca paylaşacağım.
        Emre selamlar var mi bir değişiklik tüketim ve performans ile alakalı mühendislerin ayarı sonrası?
        2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

Emre selamlar var mi bir değişiklik tüketim ve performans ile alakalı mühendislerin ayarı sonrası?
          Selamlar, Performansla ilgili azalma yok, hatta aracın vites geçişleri rahatladı, geçişler kesinlikle hissedilmiyor. Yakıtla ilgili ise;
          Ayar sonrası 700 km yol yaptım. 100tl lik benzinin yarısından fazlası hala duruyor. Net pompa verisi veremiyorum fakat önceki yakıta göre benzinde %50 azalma var diyebilirim. Önceden 100tl lik benzin ile 700 km civarı gidebiliyordum. Şuanda ise en az 700-800 (toplamda 1400-1500) km daha gidecek gibi duruyor.
          Ayrıca 700km nin yol bilgisayarındaki ortalaması 9.6lt/100km.

Sonuç olarak İstanbul trafiğinde benzin tüketimi 0.8 ~ 1.0 lt arasında değişiyor.

Yorum

Selamlar, Performansla ilgili azalma yok, hatta aracın vites geçişleri rahatladı, geçişler kesinlikle hissedilmiyor. Yakıtla ilgili ise;
            Ayar sonrası 700 km yol yaptım. 100tl lik benzinin yarısından fazlası hala duruyor. Net pompa verisi veremiyorum fakat önceki yakıta göre benzinde %50 azalma var diyebilirim. Önceden 100tl lik benzin ile 700 km civarı gidebiliyordum. Şuanda ise en az 700-800 (toplamda 1400-1500) km daha gidecek gibi duruyor.
            Ayrıca 700km nin yol bilgisayarındaki ortalaması 9.6lt/100km.

Sonuç olarak İstanbul trafiğinde benzin tüketimi 0.8 ~ 1.0 lt arasında değişiyor.
            Bu değerler istanbul trafiği düşünüldüğünde bence harika, uzun vadeli kullanım için prins lpg kesinlikle doğru bir çözüm olmuş kullanıcılar için. Acaba senin araca yapılan bu ayarları herkes kendi aracına yaptırabilecek mi ve nerede meselâ, şuan bunu merak eden arkadaşlar da olacaktır muhtemelen.

Bilgiler için teşekkürler, izlenimlerini ve tecrübelerini bekliyoruz.
            2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

Bu değerler istanbul trafiği düşünüldüğünde bence harika, uzun vadeli kullanım için prins lpg kesinlikle doğru bir çözüm olmuş kullanıcılar için. Acaba senin araca yapılan bu ayarları herkes kendi aracına yaptırabilecek mi ve nerede meselâ, şuan bunu merak eden arkadaşlar da olacaktır muhtemelen.

Bilgiler için teşekkürler, izlenimlerini ve tecrübelerini bekliyoruz.
              Bildiğim kadarıyla yapılan ayar sadece benim aracın dinamiklerine özel. Yapılan ayarları LPG'yi taktırdığım yer (Çetinsay Otogaz) flash'a atıp almıştı. O ayarlar diğer araçlar için kullanılabilir mi bilmiyorum.

Yorum

• Bugün 1.000 km oldu, benzinde kırmızı yeni yandı. Ayrıca lpg olarak 11.8lt / 100 km yakıtı var. Ayar sonrası 3 defa ölçtüm 11.8 lt yakıyor. (LPG’yi 3,42 den alıyorum)Şuanki yakıttan çok memnunum.

Yorum

Bugün 1.000 km oldu, benzinde kırmızı yeni yandı. Ayrıca lpg olarak 11.8lt / 100 km yakıtı var. Ayar sonrası 3 defa ölçtüm 11.8 lt yakıyor. (LPG’yi 3,42 den alıyorum)Şuanki yakıttan çok memnunum.
                  Ortalama hızınız ve kilometrede harcadığı para miktarı nedir?

Yorum

Bugün 1.000 km oldu, benzinde kırmızı yeni yandı. Ayrıca lpg olarak 11.8lt / 100 km yakıtı var. Ayar sonrası 3 defa ölçtüm 11.8 lt yakıyor. (LPG’yi 3,42 den alıyorum)Şuanki yakıttan çok memnunum.
                    Çok iyi değerler hocam. İnşallah landirenzoyada bu tarz yakıt düşüren bir yazılım gelir.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post

Ortalama hızınız ve kilometrede harcadığı para miktarı nedir?
                      Ortalama hızım 40, toplam yakıt değeri benzin + lpg 47 kuruş civarına denk geliyor.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Çok iyi değerler hocam. İnşallah landirenzoyada bu tarz yakıt düşüren bir yazılım gelir.
                        İnşallah, sonuç olarak bu araçlar az benzin yakarak da gidebiliyormuş. Bu güne kadar fazladan koyduğum benzine üzülüyorum.

Yorum

İnşallah, sonuç olarak bu araçlar az benzin yakarak da gidebiliyormuş. Bu güne kadar fazladan koyduğum benzine üzülüyorum.
                          Aynen. Prinste oluyorsa landirenzoda da olması lazım.. Sonuçta ikisinde çalışma mekanizması aynı. Tüketim ekranda kaç gösteriyordu hocam? Sanırım 9.8 ila 10.3 arası gibi bir değer göstermesi gerekiyor. Öyleyse %32-35 gibi bir tasarruf çok iyi.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Aynen. Prinste oluyorsa landirenzoda da olması lazım.. Sonuçta ikisinde çalışma mekanizması aynı. Tüketim ekranda kaç gösteriyordu hocam? Sanırım 9.8 ila 10.3 arası gibi bir değer göstermesi gerekiyor. Öyleyse %32-35 gibi bir tasarruf çok iyi.
                            1.000 km nin ortalaması ekranda 9.6 görünüyor. Hesabıma göre %35 civarı bir tasarruf var. Bence kabul edilebilir bir rakam. Sıralı sistem lpg tasarrufuna çok yaklaştım diyebiliriz.

Yorum

• Sıralı sistemin tasarrufu zaten en çok %35. Siz bu değeri tutturmuşsanız sıralı sistem ayarına ulaştınız demektir. %40 ve 45 tasarruf sıvı sistemde oluyor..
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

• Aracım prins marka direk enjeksiyonlu vsi 2 urunuyle benzin dahil 55 kurus hesapladim ikinci depo tup bitti su an 3.depo Tupdeyim bakalim ne olacak 50 kurus toplam deger olmasi bana yeter aslinsa 45 inerse super olur

Yorum

İşleniyor...
                                X