Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: semihpatara View Post

Hocam o depoyu bitirin. Aygaz veya ipragazdan alıp bir kaç depoda deneyin. Sorun yoksa gazdandır. Ben bugün 939 km yol yaptım ve sadece aygazdan aldım tık demedi araç. 32krş lpg 2krş benzin yaktım km de.
    Aynen öyle yapacağım. 90 bin bakımı da geldi. Bakımla birlikte tek marka ve tavsiye edilenden şaşmadan bir de öyle deneyeceğim.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Istanbul erzurum arasi 1200 kusur km de bagaj dolu 4 kisiydik arac 7.9 kadar indirebildim.. boyle devam ederse bende lpg takdiracgim

Yorum

Bu sidi motorlu araçlar için lpg uyumu nedir cidden hiçbir yerde sağlıklı bilgi yok, iyi bir lpg kiti nedir, afr ayarı kesinlikle yaptirilmalimidir, temiz bir bilgi yok maalesef. Direk sıvı sistem yok, karma sistem ne kadar avantajlı? 180hp bir önceki motoru çözmüşler bir arkadaş taktirmis forumdan iyide bir afr ayari ile benzinden daha iyi gidiyor aracı şuan ancak 170hp SIDI motor için net bir bilgi bulamadım bende.
        2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP EDITION ELEGANCE

Dün itibari ile aracıma Prins VSI-DI LPG sistemini taktırmış bulunmaktayım. İşlem Candan Mühendislikte gerçekleşti. Montaj ve test aşamalarının videosu çekildi ama henüz yayınlanmadı. Yayınlayınca paylaşırım. Gayet başarılı bir montaj oldu ve kullanımda herhangi bir sorun şimdilik yok. Yakıtta ne kadar tasarruf sağladığını ilerleyen günlerde paylaşacağım. Maliyeti oldukça yüksek (9500TL) ama bu araba için en güvenilir olanı tercih etmek zorunda hissettim kendimi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceyas View Post
            2013 İnsignia 1.6 T 170 HP EDITION ELEGANCE

Dün itibari ile aracıma Prins VSI-DI LPG sistemini taktırmış bulunmaktayım. İşlem Candan Mühendislikte gerçekleşti. Montaj ve test aşamalarının videosu çekildi ama henüz yayınlanmadı. Yayınlayınca paylaşırım. Gayet başarılı bir montaj oldu ve kullanımda herhangi bir sorun şimdilik yok. Yakıtta ne kadar tasarruf sağladığını ilerleyen günlerde paylaşacağım. Maliyeti oldukça yüksek (9500TL) ama bu araba için en güvenilir olanı tercih etmek zorunda hissettim kendimi.
            Hayırlı olsun, bende de aynı kitten var, 30.000km dir sorunsuz kullanıyorum. Yakıt değerlerinizi merakla bekliyorum, özellikle benzin değerini. Kullanım sonrası bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Yorum

Candan mühendislikte montaja başlamış sanırım eskiden yapmıyordu diye biliyorum. Videosunu merakla bekliyorum.

Yorum

Candan mühendislikte montaja başlamış sanırım eskiden yapmıyordu diye biliyorum. Videosunu merakla bekliyorum.
                Evet bir süre montaj yapmıyorlardı. Tesadüfen bilgi almaya gittiğim gün prins distribütörü de oraya geldi ve durumu tam olarak izah etti. İnsignialarda 1.6T 170HP olanların şase numarasına göre 2 seri de montajda istedikleri sonuçları alamıyorlarmış ve bir süreliğine montaja ara vermişler. Sorunu tespit edip giderdiklerini ve artık montaja başladıklarını söylediler. Şahsen ika oldum ve bu yola girdim)
                100km oldu ve kullanımda herhangi bir sorun yok. Yakıt ile ile ilgili sağlıklı bir bilgi verebilmek için 1000km yapmayı planlıyorum.

Yorum

Evet bir süre montaj yapmıyorlardı. Tesadüfen bilgi almaya gittiğim gün prins distribütörü de oraya geldi ve durumu tam olarak izah etti. İnsignialarda 1.6T 170HP olanların şase numarasına göre 2 seri de montajda istedikleri sonuçları alamıyorlarmış ve bir süreliğine montaja ara vermişler. Sorunu tespit edip giderdiklerini ve artık montaja başladıklarını söylediler. Şahsen ika oldum ve bu yola girdim)
                  100km oldu ve kullanımda herhangi bir sorun yok. Yakıt ile ile ilgili sağlıklı bir bilgi verebilmek için 1000km yapmayı planlıyorum.
                  benzin deposu ve lpg deposu fulleyip, lpg bittiğinde her benzin deposunu tekrar fulleyerek ne kadar benzin harcadığını net görmüş olursunuz. Diğer marka kullananlar benzin tüketim fazlalığından şikayetçi idi.
                  Fikrin kadar varsın!

Yorum

hayırlı olsun gerçekten kaliteli bir kit. Değerli yorumlarınızı bekliyorum...
                    Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
                    +DVD 800 Navi
                    +19" Jant
                    +Prins Vsı 1.0

Yorum

Hayirlisi olsun 2 3 gune kadar bende takdiracagim ayni modele prins vsi 2 direk enjeksiyonlu insallah guxel olur verdigimiz paralara deger

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunter View Post
                        Hayirlisi olsun 2 3 gune kadar bende takdiracagim ayni modele prins vsi 2 direk enjeksiyonlu insallah guxel olur verdigimiz paralara deger
                        Teşekkürler. Mevcuttaki yüksek yakıt giderinin yaptığı stresin azalacağı kesin. Prins distribütörü yüzde 45 leri gördüklerini beyan etti. Ben yüzde 35-40 arasına razıyım ki bu oran bile gayet başarılı olur. En doğru sonucu görmek için çok kilometre yapmak şart ama. Kısa kilometrelerde yapılan ölçümler gerçekten uzak olacaktır.

Yorum

Ben sıvı sistem ile en çok %40-45 tasarruf görmüştüm. Üstelik hiç benzin harcamıyordu. Karma sistemle bu oran bence zor..
                          @Murat
                          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Teşekkürler. Mevcuttaki yüksek yakıt giderinin yaptığı stresin azalacağı kesin. Prins distribütörü yüzde 45 leri gördüklerini beyan etti. Ben yüzde 35-40 arasına razıyım ki bu oran bile gayet başarılı olur. En doğru sonucu görmek için çok kilometre yapmak şart ama. Kısa kilometrelerde yapılan ölçümler gerçekten uzak olacaktır.

Ben landirenzo ile uzun yolda %35 tasarruf yakaladım hocam. Şu anda lpg 3.80 den alıyorum burda ve benzin 7 tl tasarruf %28 civarı. Bununda en büyük nedeni dur kalklarda ve şehir içinde araç %20 civarı benzin kullanıyor. 1900km uzun yol ve 300 km civarı şehir içi yolda depo ölçümünde 12.5 litre benzin kullandı araç. Genelde kullanım tarzıma göre şehir içinde 100km de 1.8litre ile 2.2 litre arası benzin tüketimim oluyor. Yani 1900 km yaklaşık 7 litre benzin tüketmiş oluyorum bu da uzun yol için %5 benzin değerine denk geliyor.

En son yaptığım uzun yolda ise yaklaşık 1300 km kaş ankara kaş istikameti 100km ankara içi için 7.2 litre benzin tüketti. 118 litrede lpg aldı. 8.4 litre/100km lpg ve 0.5 l/100km benzin tüketimim oldu.

genelde sakin kullanma ile benzin deposunu doldurduktan sonra 3300-3000km civarı yapıp 60 litreye yakın benzin alıyorum sadece şehir içi kullanımda. Ortalama hız 35-40 arası değişiyor ve kaşta trafik olmasada hem kısa mesafe yapıyorum hemde rampa çok. Tüketim değerim ekranda 9-10 arası değişiyor. Bu sorada yaklaşık 8-9 depo lpg harcıyorum.genelde çeyreğin yarısı benzin ibresi azalması 1 depo lpgye denk geliyor.

bu ölçümler benim yaklaşık 30bin km ve 1 yıllık gözlemlerim sonucu elde ettiklerim. Sadece filtre değiştirdim ve 1 defa kalitesiz lpgden motor gücü azaltıldı.

Yorum

Ben landirenzo ile uzun yolda %35 tasarruf yakaladım hocam. Şu anda lpg 3.80 den alıyorum burda ve benzin 7 tl tasarruf %28 civarı. Bununda en büyük nedeni dur kalklarda ve şehir içinde araç %20 civarı benzin kullanıyor. 1900km uzun yol ve 300 km civarı şehir içi yolda depo ölçümünde 12.5 litre benzin kullandı araç. Genelde kullanım tarzıma göre şehir içinde 100km de 1.8litre ile 2.2 litre arası benzin tüketimim oluyor. Yani 1900 km yaklaşık 7 litre benzin tüketmiş oluyorum bu da uzun yol için %5 benzin değerine denk geliyor.

En son yaptığım uzun yolda ise yaklaşık 1300 km kaş ankara kaş istikameti 100km ankara içi için 7.2 litre benzin tüketti. 118 litrede lpg aldı. 8.4 litre/100km lpg ve 0.5 l/100km benzin tüketimim oldu.

genelde sakin kullanma ile benzin deposunu doldurduktan sonra 3300-3000km civarı yapıp 60 litreye yakın benzin alıyorum sadece şehir içi kullanımda. Ortalama hız 35-40 arası değişiyor ve kaşta trafik olmasada hem kısa mesafe yapıyorum hemde rampa çok. Tüketim değerim ekranda 9-10 arası değişiyor. Bu sorada yaklaşık 8-9 depo lpg harcıyorum.genelde çeyreğin yarısı benzin ibresi azalması 1 depo lpgye denk geliyor.

bu ölçümler benim yaklaşık 30bin km ve 1 yıllık gözlemlerim sonucu elde ettiklerim. Sadece filtre değiştirdim ve 1 defa kalitesiz lpgden motor gücü azaltıldı.
                              Detaylı bir çalışma yapmışsın, eline sağlık. Benimde tahminim şehir içinde en fazla %30 tasarruf olacağı yönünde. Çok km yapan veya uzun süre aracını elinde tutmak isteyen biri için %30 kötü bir oran değil bence. Ben ilk yakıt tüketimini sonuçlarını 1000 km dolunca yapmayı düşünüyorum. Şimdilik izlenimim sizin yazdığınız değerler çıkacak gibi.

Yorum

Youtube da candan mühendislik vs2 sistemini uygulama videosu eklemiş çok olumlu konuştular ancak fiyat çok yüksek

Yorum

İşleniyor...
                                X