Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 İnsignia 1.6 T 170 HP için LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Arkadaslar sunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. 170 hp sidi motorlu arabalarimiza malesef landirenzo ve prins markasi haricinde lpg gitmiyor. Ben aracima taktirirken cok arastirdim. Landirenzo taktirabilirsiniz ama tasarruf orani maksimum %25 ler olacaktir. Ben prins taktim sebebi ise tasarruf oraninin landirenzoya gore %35 lerden %40 lara dayanmasi. Diklat edin aradaki farka. Prins mercedeslere bmw lere luks araclara takilan dunyaca kabul edilen bir markadir. Bence baska markalarla hic kafanizi bos yere yormayin. Bu araca bana kalirsa takilabilecek en iyi lpg prins vsi2-dir. Ben cok memnun kaldim. Km de 30 kurus yakiyor.
    Lpg ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaslara yardimci olabilirim.
    Not: Ben lpg montajcisi degilim pazarlamacida degilim.
    İsteyen arkadaslar benimle iletisime gecebilir kendilerine bu konuda yardimci olurum.
    0554 755 65 26

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alaattin0656 View Post
      Arkadaslar sunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. 170 hp sidi motorlu arabalarimiza malesef landirenzo ve prins markasi haricinde lpg gitmiyor. Ben aracima taktirirken cok arastirdim. Landirenzo taktirabilirsiniz ama tasarruf orani maksimum %25 ler olacaktir. Ben prins taktim sebebi ise tasarruf oraninin landirenzoya gore %35 lerden %40 lara dayanmasi. Diklat edin aradaki farka. Prins mercedeslere bmw lere luks araclara takilan dunyaca kabul edilen bir markadir. Bence baska markalarla hic kafanizi bos yere yormayin. Bu araca bana kalirsa takilabilecek en iyi lpg prins vsi2-dir. Ben cok memnun kaldim. Km de 30 kurus yakiyor.
      İsteyen arkadaslar benimle iletisime gecebilir kendilerine bu konuda yardimci olurum.
      0554 755 65 26
      Sürekli benzin tüketimi varmı?

Yorum

Surekli benzin tuketimi yok o zaman lpg yi takmanin bir manasi olmazdi. Karma sistemdir bu sirali sistem degil. Arabayi motoru sogukken calistirdin zaman benzinle calisir sirali sistem gibi. Motor sicakligi 30 dereceye geldigi zaman sistem lpg ye gecirir. Lpg ile yolunu alirsin. Sistem lpg deyken devreye gireri benzin puskurtur benzin enjeksinyonlarina. Benzin enjeksiyonlari zarar gormezsin motor zarar gormesin diye. 50 bin deviri gectigin zaman yine lpg devreden cikar bir kere benzin puskurtur. Bu puskurtme isi belli araliklarla olur 50 bin deviri gecmezsen belli araliklarla puskurtur. Surekli puskurtme diye bir olay yok. 50 bin devirdede surekli puskurtme yok ordada belli araliklar puskurtur. Siralim sistem benzinden lpg ye gectigin anda artil lpg ile gider benzin karistirmaz. Karma sistem ise benzinle calisir lpg ye gectikten sonra belli araliklarda hafifçe benzin puskurtur.

Yorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alaattin0656 View Post
            0554 755 65 26
            Ben yalan söylüyorum yani.

Yorum

Ben sizin yalan soylediginizi soylemedim. Suan 170 hp sidi motorlara takilabilecek en iyi lpg sistemi Landirenzo ve Prins markadir. Tabiki lavotoda takilabilir bunda bir sikinti yok.

Yorum

Landirenzo ile prinsi ve neden lovato demedigimi su sekilde size izah edeyim. Ben uc ay once prins taktirdim. Cok arastirdim lovatoylanda konustum internette videolarinida gordum. Prins ile konustum 6300 tl dediler landirenzo ile konustum 5500 tl dediler. Fiyatlar sirali sisteme gore cok pahali geldiginden atkerinden tut her markayi aradim. Bu araca uygun kitimiz yok dediler. Lovatoyu aradim onlarda bir ara takiyorduk dediler simdi takmiyoruz dediler. Zatem iki marka prins ve landirenzonun taktigini biliyordum fiyatlari pahali geldiginden internette izledigim videolara istinaden lovatoyu aradim bana dedikleri sey bir ara denedik taktik ama suan icin takmiyoruz uygun kit yok dediler mesele bu yani

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eto1907 View Post
                  Ben de 1.6 sidi 170 hp aracıma geçen ay lovato exr taktırdım.kullanımım 3000 km yi geçti.istanbul'da üçel otogazda.3800 tl.yok takılırdı takılmazdı yazılanları göre göre 2 yıl taktırmadım ama sonucunda taktırdım.uzun yol ölçümüm 110-120 hızlarla 35-37 krş. Şehiriçi ölçümüm 47-49 kuruş sakin kullanım.Vaadedilen %30 luk tasarrufu karşılıyor. 7000 tl ye takılan landirenzo ve prinsin ne farkı var bilmiyorum ancak 3800 tl lık lovato exr karma sistemi ben 1 yıl da amorti ederim.ölçümleri benzin ve gazı dırt dediği yere kadar doldurup, 100 km sürüp aynı pompalarda dırt dediği yere kadar tekrar doldurarak elde ettim.performans benzinden hiç farkı yok. 3000 km oldu bi tekleme dahi olmadı.gaza geçtiğini anlamıyorsunuz.depo ağzı benzin kapağının içinde euro dolum ağzı.gösterge direksiyon sol altındaki kapak içine gizli. Depo simit tank 46 lt.35 lt anca alıyor.
                  (not 1.6t 170 hp sidi motorlar çelik subap diye biliyorum)
                  Eto1907 Hocam iyi günler...
                  Yukarıdaki mesajınızın üzerinden bir ay zaman geçti. Lavato da herhangi bir sorun yaşadınız mı acaba.
                  3-4 gün önce ben de Üç el otogazı arayarak fikir sormuştum 1.6 T 170 hp lere lpg takıyoruz dediler. Tesadüfen gördüm ki sizde aynı yerden lpg takmışsınız.
                  Benzin tüketimini gördükçe LPG fikri daha da ağır basmaya başladı. Pendik Kurtköy arasındaki tepelerin birinde ikamet ediyorum. Pendik ve Kartal'a gidip gelirken ortalama benzin tüketimi 12.5 ile 13 Lt gösteriyor. Dar sokaklar dik yamaçlar, 50 metre de bir hız limitleyici kasisler, ışıklar vs. İnsigniaya eziyet çektirmek adına ne varsa etrafımda mevcut. Yılda bir iki kez uzun yol harici yaşamım genelde bu çevrede olduğunu var sayarsak LPG ile çözüm kaçınılmaz olacaktır. ( Benzini alamıyorsan bu aracı niye aldın diyecen arkadaşlar selamlar
                  Bir yandan aracın orjinalini bozmak istemiyorum. ancak yakıt tüketimin yüksek oluşunun rahatsızlık vermesi, lpg takan arkadaşların performans kaybının hiç olmadığını söylemesi... Aracı uzun süre kullanma düşüncem... Bir türlü karar verebilmiş degilim.

Şimdi siz hiç sorun yaşamadan kullanmaya devam ediyorum derseniz muhtemelen yarın otogazcıda montajı yapıyor olacağım.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post
                    Dar sokaklar dik yamaçlar, 50 metre de bir hız limitleyici kasisler, ışıklar vs. İnsigniaya eziyet çektirmek adına ne varsa etrafımda mevcut. Yılda bir iki kez uzun yol harici yaşamım genelde bu çevrede olduğunu var sayarsak LPG ile çözüm kaçınılmaz olacaktır. ( Benzini alamıyorsan bu aracı niye aldın diyecen arkadaşlar selamlar
                    Umarım sorunsuz bir LPG dönüşümü yaptırırsınız.

Benzinli mi dizel mi diye soran arkadaşlara söylediğim "kendi koşullarınızı iyi değerlendirin" sözü tam da bunun için, ben de geçen yıl benzinli 1.6 SIDI aldım ve tüketiminden oldukça memnunum ama bu koşullarda kullanıyor olsa idim kesinlikle dizele yönelirdim. Böyle bir güzergahta 1.2 atmosferik Clio bile 10-11 litre yakacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Umarım sorunsuz bir LPG dönüşümü yaptırırsınız.

Benzinli mi dizel mi diye soran arkadaşlara söylediğim "kendi koşullarınızı iyi değerlendirin" sözü tam da bunun için, ben de geçen yıl benzinli 1.6 SIDI aldım ve tüketiminden oldukça memnunum ama bu koşullarda kullanıyor olsa idim kesinlikle dizele yönelirdim. Böyle bir güzergahta 1.2 atmosferik Clio bile 10-11 litre yakacaktır.
                      ufukkk hocam çevresel faktörlerin dikkate alınması konusunda haklısınız.
                      Dizel modeller aklımdaydı ancak benzin / dizel fiyatlarının birbirine çok yaklaşması ciddi bir etkisi olmayacağını düşündüm.
                      Hani şu '' ukde '' sözü varya, şu aracı almazsam içimde bir ukde kalacaktı.
                      Aldığıma pişman da değilim. Sadece mantıklı makul arayışlarla daha keyif alma peşindeyim.
                      Az önce üçel otogaz ruhsatı incelemesini bitirip aracın lovato karma sisteme uygun olduğunu bu araçtan Türkiye genelinde çok yaptıklarını söyledi. Randevuyu da aldım yarın bu işi bitireceğiz inşallah.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

ufukkk hocam çevresel faktörlerin dikkate alınması konusunda haklısınız.
                        Dizel modeller aklımdaydı ancak benzin / dizel fiyatlarının birbirine çok yaklaşması ciddi bir etkisi olmayacağını düşündüm.
                        Hani şu '' ukde '' sözü varya, şu aracı almazsam içimde bir ukde kalacaktı.
                        Aldığıma pişman da değilim. Sadece mantıklı makul arayışlarla daha keyif alma peşindeyim.
                        Az önce üçel otogaz ruhsatı incelemesini bitirip aracın lovato karma sisteme uygun olduğunu bu araçtan Türkiye genelinde çok yaptıklarını söyledi. Randevuyu da aldım yarın bu işi bitireceğiz inşallah.
                        Şimdiden hayırlı olsun, umarım sorunsuz bir LPG montajı olur ve memnun kalırsınız.

Pişman olmamanıza da sevindim, gerek de yok. Toplamda aradaki farkın faiz getirisi vs de hesaplanırsa yılda belki 2.000 lira zararınız ancak vardır ki o da bence kabul edilebilir; sonuçta hayatta pek çok harcamayı keyif için yapıyoruz. Dizel Insignia da bahsettiğiniz güzergahta 6-7 litre yakacak değil; o da 10 litre civarını görecektir.

Keşke mazot-benzin biraz daha makul fiyatlarda olsa da tüketim konusuna bu kadar takılmasak...

Yorum

Teşekkürler ufukkk hocam. Şu yakıt fiyatları maalesef keyfimizi kaçırıyor.

LPG montajını ve akabindeki gelişmeleri buradan paylaşacağım.
                          Lpg taktıktan sonra bir iki aylık süre içerisinde nasip olursa 10.000 km civarı bir yol yapacağım.
                          Performans ve tüketim değerlendirmelerimi paylaşırım.
                          Öncelikle 4300 tl fiyat verdiler, biraz daha ikram yapacaklarını da söylediler.

Yorum

Bu gün itibari ile Üçel otogazda Lovato EXR karma sistemin montajını yaptım. 4100 TL ye mal oldu. Montaj sabah 0900 da başladı akşam 1700 gibi bitti. Başından sonuna kadar operasyonu izledim. Montaj tamamlanıp araç ilk çalıştırıldığında en çok merak ettiğim arıza ışığının yanıp yanmayacağı idi. Şükür böyle bir durum yaşanmadı. İlk test ve ikinci test başarılı geçti. Söylediklerim reklam amaçlı değildir. Aracı aldıktan sonra eve olan 35 km lik mesafede gaz mı benzin mi kullanıyorum anlamadım. 2-3 gün kullanım sonrası nedir, ne değildir, varsa bir gariplik, bir sıra dışı durum buraya yazarım.
                            Pazartesiye kadar kullanıp ikinci bir kontrol için gideceğim.

Yorum

Hayırlı olsun, umarım sorunsuz kullanırsınız. Bir iki ayda 10.000 km yol yapacaksanız kısa sürede amorti edecektir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                                Hayırlı olsun, umarım sorunsuz kullanırsınız. Bir iki ayda 10.000 km yol yapacaksanız kısa sürede amorti edecektir.
                                Evet ufukkk hocam benimde beklentim öyle. inşallah dediğiniz gibi olur. Uzun yolda ve şehir içindeki tüketimler %30-35 tasarruf sağlarsa amacına ulaşmış demektir.

Yorum

İşleniyor...
                                X