Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik jikle devredeyken titreme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

nalbantoglu umarım bir çözümü vardır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sakirdemirel View Post
      nalbantoglu umarım bir çözümü vardır.
      Sİzin sorun çözüldü mü hocam?
      İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

hala çözülmedi ama bir şey farkettim arabayı ilk çalıştırdığınızda titreme esnasında boşta araba hareket edince jikle devreden çıkıyor ve devirde düzensizlik kalmıyor. bu da demek oluyor ki jikle ile fazla verilen yakıtın yanmasına engel olan bir durum var. benzinde kullanınca sıkıntı düzeldiğine göre bence yazılım ile ilgili bir sorun.

Yorum

hala çözülmedi ama bir şey farkettim arabayı ilk çalıştırdığınızda titreme esnasında boşta araba hareket edince jikle devreden çıkıyor ve devirde düzensizlik kalmıyor. bu da demek oluyor ki jikle ile fazla verilen yakıtın yanmasına engel olan bir durum var. benzinde kullanınca sıkıntı düzeldiğine göre bence yazılım ile ilgili bir sorun.
          map maf boğaz kelebeği temizliği yaptırdınız mı?

Yorum

yok yaptırmadım siz yaptırdınız mı? düzelme var mı?

Yorum

Yarın kendim yapıcam map ve maf temizliğini. Bakalım ne olcak. Ama boğaz kelebeği temizliği yaptırmaya korkuyorum usta sorun çıkabilir dedi hassas parça vs. birde aracın km si 300 bin falan olsa neyse ama benim aracın km si 57 binde o yüzden gerek yok dedi.

Yorum

57 binde neden kelebek temizliği ? kelebekteyse sorun bozulmuştur. anlayan bir ustaya gösterin derim sensör temizliklerinden ya da değişiminden sonra düzelmezse
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Map ve maf temizlendi ama düzelme yok. Benzindeyken araç çok hafif bir titreme var zor hissediliyor. Ama araç normal rölantide hiçbir hata sorun yok.

Yorum

Makyajlı kasa insignialarımızda map sensörü önceki kasalardaki aynı yerde değil sanırım. Tam olarak yeri neresidir? Bunun için ayrı konu açmak istemedim.
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Merhaba Şakir bey, ben birkaç gündür test ediyorum artık titreme olmuyor ne sabah nede başka vakit. Map ve maf sensörünü temizlemiştim, daha sonra birkaç gün benzinde kullanmaya devam ettim. Lpg ye geçirmeden anelsana gittim ve yol ayarı yapıldı. Ondan sonra hiçbir sorun çıkmadı. Umarım böyle de devam eder.

Siz de aynı aşamaları izleyebilirsiniz.

Yorum

Teşekkürler Ahmet bey. MAP MAF sensörünü kendiniz mi temizlediniz ? Yol ayarını ben hiç yaptıramadım. bunlarda gerek yok diyorlar. Yarın mevcut sistemi sizde yapılan gibi salma yapacaklar bakalım fark edecek mi? Olmazsa taktıktan sonra yol ayarı isteyim.

Yorum

http://urun.n11.com/motor-temizleyic...E&gclsrc=aw.ds

linkteki üründen aldım kendim temizledim. Sensör temiz gözüküyordu ama yinede temizledim. Tam emin olamıyorum yol ayarı yapıldığı için mi yoksa sensör temizleyince mi düzeldi bilemiyorum ama ikisinide deneyin. Anelsan yol ayarı yapmıyor normalde ben 7 8 aydır gide gele en sonun da yaptılar.

Yorum

Teşekkürler Ahmet bey, sırasıyla deneyeceğim.

Yorum

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Aynı sorun bende de vardı. Soguk motorda titreme vardı yaklasik 30 sn kadar suruyordu. LPG açık iken sabah ilk çalışmada yapiyor LPG yi kapatıp 2 gün benzinde binince duzeliyodu. Ne yaptıysam olmadı subaplari bile değiştirdim enjektör map sensörü ama olmadı. Landirenzo LPG takili bu arada usta sürekli LPG den değil subap diyip duruyordu. Benim aklımda bı yontem vardı onu kabul etmiyordu. En sonunda 2-3 gun benzinde kullandım arabanın ilk çalışma değerleri fabrika ayarlarına geldi.. Daha sonra başka bir LPG ciye gittim arabanın ecusunu LPG nin ecusunu kopyalattim çok şükür sorun kalmadı. Bu dediğim yöntemde ısrarcı olun ve en başta bunu yaptırın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: chemistry 45 View Post
                                Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Aynı sorun bende de vardı. Soguk motorda titreme vardı yaklasik 30 sn kadar suruyordu. LPG açık iken sabah ilk çalışmada yapiyor LPG yi kapatıp 2 gün benzinde binince duzeliyodu. Ne yaptıysam olmadı subaplari bile değiştirdim enjektör map sensörü ama olmadı. Landirenzo LPG takili bu arada usta sürekli LPG den değil subap diyip duruyordu. Benim aklımda bı yontem vardı onu kabul etmiyordu. En sonunda 2-3 gun benzinde kullandım arabanın ilk çalışma değerleri fabrika ayarlarına geldi.. Daha sonra başka bir LPG ciye gittim arabanın ecusunu LPG nin ecusunu kopyalattim çok şükür sorun kalmadı. Bu dediğim yöntemde ısrarcı olun ve en başta bunu yaptırın.
                                Arabanın ecusunu lpg ye kopyalamak nasıl oluyor ki? Yani mümkün mü öyle birşey

Yorum

İşleniyor...
                                X