Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İzmir'de Vialle taktirabilecegim yer?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İzmir'de Vialle taktirabilecegim yer?

Selamlar,

2009 Insignia 180hp için İzmir'de yetkili bayii olan vialle kit taktırma istiyorum. Bildiğiniz veya onerebileceginiz yerler varmı?
    Ben vialle sitesinde İzmir'deki bayi listesindeki bir firmaya gidip bilgi almak istedim. Gittiğim firmaya vialle bayiliği iz varmı diye sorduğumda adam yok dedi. Halbuki villaenin web sitesinde isimleri geçiyor.
    Bu sefer vialleyi arayarak izmirde montaj yaptıracağım bayi sordum. Bana telefonda verdikleri firma bilgilerini kendi web sitelerinde araştırdım yoktu. Neyse telefonda adresini verdiği yere gittim. Oda ne dükkanın ön cephesinde değil vaille yazısı bilindik hiç bir markanın tabelası bile yok. Merdiven altı diye tabir edilen işletmenin ta kendisi.
    Acaba vaille markasının bayi mevzuatı tam oturmadimi? Bayilerle sorunlarimi var?
    Kisacasi arkadaşlar, vaille sıvı sistemi tecrübe edenler yada bilgisi olanlar bana yol gösterebilir mi? İzmir'de nerede taktirabilirim.?

Markadan ziyade iyi usta bulmaya calisin. Yaptigi isin arkasinda duracak usta bulun. Landirenzo taktirmayin.

Yorum

Kime gittiysem ben iyi ustayim, işçiligim on numara, taaa Erzurum'dan montaja gelen var vs vs.....
      Bu tarz yaklaşımlardan ötürü guvenesim gelmiyor.
      Forumda tecrübe edenlerin yönlendirmesi ile hareket etmek istiyorum.

Yorum

Bir kaç gündür araştırmama rağmen maalesef İzmir'de bayi bulamadım.
        Artık montaj için İstanbul'a gidicem.
        İstanbul'da montaj yaptirabilecegim yetkili bayi biliyormusunuz.? Onerilerinizi bekliyorum....

Yorum

Öncelikle merhaba,

Daha önceki aracıma Ankara'da Vialle marka Lpg taktırmıştım. 2 yıl ve 60000 km kadar kullandıktan sonra aracımı sattım. Bildiğim kadarıyla da halen alan kişi kullanıyor. Kullandığım dönem boyunca sadece bir enjektör arızası meydana geldi ve bu sebeple bozuk olan enjektör değişti. Onun dışında hiç bir problem yaşamadım.

Bir süre sonra yeniden İnsignia aldım ve yine Lpg taktırmak için daha önce Vialle Lpgyi takan ustama gittim. Vialle'nin 60000-80000 km bandında ciddi problemler çıkardığını(özellikle enjektör), bu problemler olmasına rağmen firmanın ürününün arkasında durmadığını, enjektör fiyatlarının da pahalı olması sebebiyle artık Vialle ile çalışmadığını söyledi. Bunun üzerine Vialle taktırmaktan vazgeçtim ve Brc marka Lpg taktırdım.

Bu konunun doğruluk payını açıkçası bilmiyorum. Ancak takan ustaya olan inancımdan dolayı bu firmadan bir anda soğudum. Sizinde bu konuda araştırma yapmanızı öneririm. Ayrıca nacizane tavsiyem Lpg markasının kalitesinden ziyade ustanın iyi olmasına özen gösterin.

Vialle ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olabilirim. İyi günler

Yorum

Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
            Şu birkaç hafta içinde yaptığım araştırmalar sonucunda edindiklerim şu şekilde,

Bahsettiğimiz sistem teoride iyi görünüyor.
            Bayilerini bir çoğu montaj yapmadıklarını söyledi.
            Sebebini sorduğumda, yedek parça, servis sorununun çok büyük olduğu.
            İthalatçı firmanın bayilerle çok sıkıntılar yaşadığı.
            Bazı illerdeki montaj firmalarının kiti takmamak için çok yüksek fiyat çektiler( 5000-6000. ₺)
            Bir kısmına kitin sorunlu olduğunu ve ya diğer sıralı sistemlerden üstün yanı yok, taktirman gereksiz gibi laflar duydum.

Kısacası ben kiti taktirmak için ne kadar ugrastiysam olmadı.

Ya arabayı satacağım yada kafama yatan vialle kitini bir şekilde montaj yaptiricam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: askas View Post
              Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
              Şu birkaç hafta içinde yaptığım araştırmalar sonucunda edindiklerim şu şekilde,

Bahsettiğimiz sistem teoride iyi görünüyor.
              Bayilerini bir çoğu montaj yapmadıklarını söyledi.
              Sebebini sorduğumda, yedek parça, servis sorununun çok büyük olduğu.
              İthalatçı firmanın bayilerle çok sıkıntılar yaşadığı.
              Bazı illerdeki montaj firmalarının kiti takmamak için çok yüksek fiyat çektiler( 5000-6000. ₺)
              Bir kısmına kitin sorunlu olduğunu ve ya diğer sıralı sistemlerden üstün yanı yok, taktirman gereksiz gibi laflar duydum.

Kısacası ben kiti taktirmak için ne kadar ugrastiysam olmadı.

Ya arabayı satacağım yada kafama yatan vialle kitini bir şekilde montaj yaptiricam.
              Özel değil ise neden illa Vialle taktırmak istiyorsunuz? Amaç Lpg ile kullanmak ise gerçekten Vialle'den aşağı kalmayacak kadar başarılı ürünler mevcut.

Yorum

Regülatör yok.
                Su sistemine müdahale yok.
                Montaj manuele göre enjektorler direk manifolda akuple.
                diğer buharlı kitler gibi yağlama sistemi yok. Dolayısı ile o sıvıya para vermek yok.
                Diğer sistemlerden daha az benzin sarfiyatı var.
                Diğer sistemlere göre bakım periyotları bir hayli uzun.
                LPG yi sıvı olarak enjekte ediyor.

Yorum

prins Direct LiquiMax araştırdınız mı hiç bizim araçlar için uygun değil mi acaba bu sistem? bu da sıvı sistem sanırım.

insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
                  honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xsalty_06 View Post
                    prins Direct LiquiMax araştırdınız mı hiç bizim araçlar için uygun değil mi acaba bu sistem? bu da sıvı sistem sanırım.
                    Bu kit direk enjeksiyonlu araçlar için uyumlu. Örneğin TSI gibi.
                    malesef 180 HP Insignia için olmuyor. Olsa bile fiyatlar 2000 € civarında olması lazım.

Benim bahsettiğim kit teoride güzel görünüyor. Tecrübe edenlerdende olumlu geri bildirimler var. Lakin kitin ithalatçisinin ilgisizliği ve zihniyeti yüzünden ülkemizde kısa sürede unutulmuş durumda. Bu birazda pazarlamada ki hatadan kaynaklı gibi geliyor.

Yorum

İşleniyor...
                    X