Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Atiker Grand Lpg taktırdım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Atiker Grand Lpg taktırdım

2010 1.6 turbo aracıma lpg taktırdım.Manifold delinerek uzatıldı.8 mm boru kullanıldı.Enjektör uçları 2,4 mm
    Benzinle arasında gerçeken çekiş farkı var özellikle alt devirlerde araba benzine göre geç toparlıyor yada bayılıyor vites düşmek zorunda kalıyorum.Benzinde 4. vitesle 60 la giderken gaza bastığımda araç rahatlıkla hızlanıyordu gazda ise ya geç kalıyor yada vites düşüyorum aceba sorun nedir? Bu kadar fark olması normal değil gibi geldi bana
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 3 photos.

Enjektör nozulları için 2.4mm yetersiz. 2.8mm olmalı.
    Gazdaki performans düşüklüğünün nedeni lpg ayarların iyi olmaması.
    Tam ayar yapılabilmesi için muhakkak yolda wideband sensör ile ayar yapılmalı..
    Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

Evet bunu daha önce forumda ki arkadaşlarla konuşmuktuk nozulları büyütüp ayar yapacağız inşallah sonrasında bu sıkıntıları yaşamayız

Yorum

Hayılı olsun sorunsuz sürüşler
        Son düzenleme: FacomX; 28.03.2017, 14:38.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın. Sanırım ayar ve gerekiyor.

Yorum

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
            OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: akif hoca1 View Post
              Enjektör nozulları için 2.4mm yetersiz. 2.8mm olmalı.
              Gazdaki performans düşüklüğünün nedeni lpg ayarların iyi olmaması.
              Tam ayar yapılabilmesi için muhakkak yolda wideband sensör ile ayar yapılmalı..
              Benzin enjektörlerinin oradan da delinip uzun nipel yapılabilirdi. Yine de montaj başarılı. Sıkıntı yaşamazsınız. Akif hocamın da dediği gibi ayar konusunda da nozullar 2.8 yapılır open loop ayarı yapılırsa gayet güzel olacaktır. 2.4 bu aracın atmosferik olan versiyonuna anca yeterli oluyor, bu arabaya çok ufak kalır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu View Post

Benzin enjektörlerinin oradan da delinip uzun nipel yapılabilirdi. Yine de montaj başarılı. Sıkıntı yaşamazsınız. Akif hocamın da dediği gibi ayar konusunda da nozullar 2.8 yapılır open loop ayarı yapılırsa gayet güzel olacaktır. 2.4 bu aracın atmosferik olan versiyonuna anca yeterli oluyor, bu arabaya çok ufak kalır.
                Dört gözle sizi bekliyordum bende alt devirlerde çok cansız bu bayağı canımı sıktı ama montoj başarılı demeniz içimi rahatlattı.Ankarada arkadaşımız var mı bu ayarı yapabilecek hafta sonu yanına gitsem

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayhansoylukan View Post

Dört gözle sizi bekliyordum bende alt devirlerde çok cansız bu bayağı canımı sıktı ama montoj başarılı demeniz içimi rahatlattı.Ankarada arkadaşımız var mı bu ayarı yapabilecek hafta sonu yanına gitsem
                  Asıl geri dönüşü zor olan nokta montajdı, bunu atlattık; bir hata görünmüyor. Uç+basınç ve ayardan sonra aracınız benzinden farksız olur. Keyifle kullanırsınız.

mr.big nickli üyemiz Ankara'da ve wideband oksijen sensörümüz de şu anda kendisinde. Kendisine ulaşırsanız yapabilir. Kendisinin aracı da A14NET Insignia ve Atiker Gold kit ile sensörlü ayar sonrası benzinden farksız şekilde gezmekte.

Yorum

nalbantoglu 1001. kez teşekkür ederim sana iletişime geçiyorum

Yorum

merhaba, çok uzun süredir insignia takipçisiyim özellikle lpg sistemleri konusunda da. atiker yeni yeni takanlar oldu.atiker lpgnin maliyeti ne oldu size? bir de nerede taktırdınız.ve ilk yaşadığınız sorunlar halen devam ediyormu ediyorsa ustanız ne diyor?rolleyes

Yorum

Boşuna demiyorlar. İşi bilen birine taktırın.
                        2.4' ün yetmeyeceğini akifhoca söyledi ise kesin doğrudur. Birde uzatmalar plastik borumu? :S
                        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hadibarman View Post
                          merhaba, çok uzun süredir insignia takipçisiyim özellikle lpg sistemleri konusunda da. atiker yeni yeni takanlar oldu.atiker lpgnin maliyeti ne oldu size? bir de nerede taktırdınız.ve ilk yaşadığınız sorunlar halen devam ediyormu ediyorsa ustanız ne diyor?rolleyes
                          Ben 1700 e Konya'da atiker bölge bayisinde taktırdım şikayetlerimin bir çoğu geçti ikinci bir ayarlandan sonra ama yine de nozullari 2.8 yapacağım ve ayar icin Ankara'ya Akif beyin yanına gidecegim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hadibarman View Post
                            Ben 1700 e Konya'da atiker bölge bayisinde taktırdım şikayetlerimin bir çoğu geçti ikinci bir ayarlandan sonra ama yine de nozullari 2.8 yapacağım ve ayar icin Ankara'ya Akif beyin yanına gidecegim

Yorum

Benim 1.4t astrayada ayni atiker grand taktirdim.Alt devirlerde araba yığılıyor.ya vitesi dusurmem gerekiyor ya da yüksek devirli kullanmam gerekiyor.Ne yapmalıyım bilmiyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X