Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG'de subap erimesi ve karışım bozukluğuna kesin çözüm - Wideband AFR ayarı

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Orjinal yazı sahibi: Mechanical_Engineer View Post

Ramazan bayraminiz mübarek olsun.
    bayram sonrası bursa da iseniz, sizinle görüşmek istiyorum.
    Bursa'dayım, beklerim.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Batu006 View Post
      Arkadaşlar çok açıklayıcı bir konu olmuş. Benim yardımınıza ihtiyacım var. A16LET motor insignia aldım. Araçtan yakıt hariç çok mutluyum. Ortalama değerlerim benzinde 12 ila 14 lt arası. Dolayısıyla lpg uygulatmam lazım. Sorum Şu çeşitli konularda paylaştım ama bu konu kadar net bilgilere ulaşamadım. Kimi Atiker Grand kiti tavaiye etti kimi prins vsi2 kimide liquid sistem dediklerinden. Çoğunluk ne takarsan tak subap eriyecek,mantıklı olan uygun fiyatlısını takmak diyorr. Kimi prins ayar tutmuyor diyo. Kimi prinsten başkası olmuyor diyor. Yani kafam baya bi karışmış halde. Sayın nalbatoğlu sizde zaten takılı kit atiker olduğundan soruyorum. Atiker Grand taktırmalımıyım? Bu kit turbo araca ve yüksek beygire uygunmu?Kimi kitler özellikle turbo araca uygun olduğunu belirtirken bunda öyle bi ibare yok.Yoksa uğraşmadan prins vsi2 mi taktırmalıyım? Değerli arkadaşlarım yardımlarınızı bekliyorum.
      Ne takarsan tak, eğer hassas ayar yapılmazsa subaplar eriyecek. Düzgün ayarı yapılmış bir Atiker Grand kit ile Prins kitin yaptığı iş arasında hiçbir fark yoktur. Ha malzeme ömürleri kalitelerine bağlı olarak farklıdır, orası ayrı konu.

Prins programı itibari ile malesef ince ayara olanak vermeyen bir kit. O yüzden tavsiye etmiyoruz.

Subap konusunda ise erimesinin sebebi ve nasıl önleneceğini şuradan okuyabilirsiniz : http://lpgayari.com/neden-afr-ayari/

Bunun sebebi ayarsızlıktan kaynaklanan fakir karışımdır. Yağlama sistemleri hiçbir fayda etmez. Doğru ayarlı bir araba 40 bin km lpgli kullanım sonucu kesinlikle subap eritmez

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu View Post

Bursa'dayım, beklerim.
        8 temmuz cumartesi musaitseniz gelicem.

Yorum

• Merhaba Daha önceleri forum sitesinden sizlerle görüşmüştük. DYMCO marka LPG kiti mi ATİKER GOLD ile değiştirdim ve şu anda Ankara'da yım.. Burada LPG kitinin AFR gibi tüm ayarları hakkında yardımcı olabilecek kişilere yönlendirme yapabileceğinizi söylemiştiniz. Acaba bu konuda Ankara için isim telefon adres verebilir misiniz?

Yorum

• Bütün konuyu okudum. Elinize kolunuza sağlık. gerçekten çok güzel işler çıkartmışsınız. bende 7ay önce atiker gold taktırdım. Dediğiniz gibi kaç kere gittim ayar tutmadı. Anladığım kadarı ile bu ayarları yaptırabileceğimiz bir servis yok. Siz değerli forum üyesi arkadaşlarımızın mesaisinden çalmadan İstanbul'da nerede bu ayarları yaptırabilirim acaba?
            2009 1.6 TURBO EDİTİON, SİYAH , SANRUFF
            2010 1.6 TURBO COSMO, GRİ, NAVİ800+JOİSTİK
            GÜNCEL, 2010 1,6 TURBO COSMO, FREXRİDE, BEYAZ, SANRUFF, NAVİ800+ JOİSTİK, RECARO SİYAH DERİ KOLTUK,

Yorum

• Bu ayarı ankarada yaptirabilecegim kim var acaba.Dun lpg taktirdim arac hantallasti iyice.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: --KOSOVALI-- View Post
                Bu ayarı ankarada yaptirabilecegim kim var acaba.Dun lpg taktirdim arac hantallasti iyice.
                Hayırlı olsun AFR ayarınız.
                Fikrin kadar varsın!

Yorum

• Banada afr ayarı için yardım edebilecek olan varmı acaba?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: macur26 View Post
                    Banada afr ayarı için yardım edebilecek olan varmı acaba?
                    Merhaba,

Özelden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum

• Merhabalar;
                      Hocam konunuzu okudum. Muhteşem bir iş çıkarmışsınız.
                      Aracımı yeni aldım sayılır iki ay kadar oldu. 144.000 km.de 2009 sport kasa.
                      Yakıt malesef beklediğimden fazla şu anda (60 Krş. seviyelerinde) LPG hakkında duyduklarımız ayar tutmadığı ve sibop eritme olayı.
                      Siz bu sorunları çözmüşsünüz. Muğla'da ikamet ediyorum. Bana ne tavsiye edersiniz. Ne taktırayım? Atiker var sanırım sizde bende atiker taktırsam siz bu ayarı nasıl yapabilirsiniz. Yani ayar konusunda yardımcı olur musunuz?
                      (Özelden yazmak istedim ama mesaj gitmiyor size.)
                      2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                      Flexride
                      Parkgo
                      Adaptive Cruze Control

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu View Post

Merhaba,

Özelden bana ulaşabilirsiniz.
                        Size özelden mesaj atamadım bende.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: macur26 View Post

Size özelden mesaj atamadım bende.
                          hemen kontrol ediyorum.

Yorum

• arabamda landi renzo omegas kit var, İzmir'de afr ayarı yapabilecek lpg'ye gönül vermiş üstad tavsiye edermisiniz.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: haluktk View Post
                              arabamda landi renzo omegas kit var, İzmir'de afr ayarı yapabilecek lpg'ye gönül vermiş üstad tavsiye edermisiniz.
                              İzmir'de yapan yok, Üstelik landi renzo yeni kitlere müdahele de edilemiyor malesef...
                              Fikrin kadar varsın!

Yorum

• Arkadaşlar herkeze kolay gelsin bana bu konuda ankarada yardımcı olabilecek varmı acaba? Aracım 1994 model e36 kasa BMW 318is m42 motor kodlu. BRC my 11 lpg kiti var aracımın benzin performasının düştüğünü düşünüyorum sanırım lpg den kaynaklı aracın map değerleri bozuldu.

Yorum

İşleniyor...
                                X