Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ben de Balıkesir'de marjet bayisine taktırmak istedim geçen ay. Pompayı delme işinini Kahramanmaraştaki merkez yapacaktı. Onlar, Balıkesir bayisine, delme işinde garanti veremeyiz deyince Balıkesir bayisi 'takmayalım, sorun yaşamayalım' dedi. Ben de ok dedim :S

Yorum

Marjet facebook sayfasında geçenlerde birisi bayiliği bıraktığını sitemkar şekilde yazmıştı. sonra o post silindi sanırım. Distrübütörün ilgisiz olmasından ve sürekli müşteriye mahçup olmalarından dolayı şikayetçi idi kendisi.

Yerli bir girişimin bu noktaya gelmesini istemezdim. Marjet treni kaçırdı artık. Şu anda Prins pazar payını kapıyor.
      Fikrin kadar varsın!

Yorum

marjet ile bende konuştum insignia için birşey söylemediler montaj yapılmıyormuş bizim arabalar için bence defteri kapattı marjet landirenzo kullanan birisi ile görüştüm %25 civarı tasarruf sağlıyormuş benzin tüketimi oldukça yüksekmiş şuanki tasarrufu ile 5800 lira verip kesinlikle landirenzo taktırmazdım diyor prinsi araştırıyorum çok direkt enjeksiyon olarak yine karma sistem vs2 di varmış benzin kullanımı % 3'lerde geziyormuş aynı sıvı sistemler gibi tasarruf çok yüksek olur diyorlar prinside kullanıcısını bulamadım insigniada sorunsuz mu anlatıldığı gibimi acaba kit. İyi yorumlar olursa 6000 bin liraya prins vs2 di taktırmayı düşünüyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yalcingonull View Post
          marjet ile bende konuştum insignia için birşey söylemediler montaj yapılmıyormuş bizim arabalar için bence defteri kapattı marjet landirenzo kullanan birisi ile görüştüm %25 civarı tasarruf sağlıyormuş benzin tüketimi oldukça yüksekmiş şuanki tasarrufu ile 5800 lira verip kesinlikle landirenzo taktırmazdım diyor prinsi araştırıyorum çok direkt enjeksiyon olarak yine karma sistem vs2 di varmış benzin kullanımı % 3'lerde geziyormuş aynı sıvı sistemler gibi tasarruf çok yüksek olur diyorlar prinside kullanıcısını bulamadım insigniada sorunsuz mu anlatıldığı gibimi acaba kit. İyi yorumlar olursa 6000 bin liraya prins vs2 di taktırmayı düşünüyorum
          Prins vsi2 di SIDI motora uyumsuz. Şu anda montajı yapılmıyor.

SIDI motor için sorunsuz ve tasarruflu bir çözüm yok malesef.
          Fikrin kadar varsın!

Yorum

Prins VSI2 DI kitini SIDI motor aracıma taktırdım gayet de uyumlu. İlk başlarda bazı problemlerim oldu fakat ürünün arkasında duran bir yerde taktırırsanız sorunsuz kullanırsınız.

Yorum

Detaylandırmak gerekirse;
              ilk zamanlar burada da bahsetmiştim bazı problemler yaşadım. Turbo'nun devreden çıkması, çok fazla benzin yakması, LPG kitinin arıza vermesi vs gibi. Şu anda bunların hepsini aştım çok şükür. Sorunsuz kullanıyorum.
              LPG yi taktırmadan önce çok araştırdım. Marjet taktırmak için İstanbul'dan Maraş'a gitmeyi bile göze almıştım fakat Marjet Maraş bayisi bile takmıyoruz artık dedi. Böylece bu seçenek ortadan kalkmış oldu.
              Daha sonra Yağmur Otogaz (izmir) ile görüştüm. 6500 tl civarı bir rakama takacaklarını söylediler. Bu da karma kitti. Sanırsam Landirenzoydu markası. İzmir'de olması ve fiyatının pahalı olması sebebiyle bu seçenekten de vazgeçtim.
              En son seçenek olarak Prins VSI2-DI kitini araştırdım. Öncelikle dikkat etmek lazım her prins bayisi bu kiti bilmiyor. Bilenler de SIDI motora takmak konusunda uzak duruyor. İsim vererek söyleyeceğim,

Kartal Maviay Otogaz, ilk başta takarım dedi, motor numarasını istedi. Prins bölge dağıtıcısı ile konuştuktan sonra takmak istemedi.

Candan Mühendislik, her gün VSI2-DI takıyorum sorunsuz çalışıyorlar dedi. SIDI motora hiç takmadık ama takarız sorun yok dedi. Motor numarasını istedi, bunlar da prins bölge müdürlüğü ile görüştükten sonra biz bu araca takmak istemiyoruz çok sorun oluyor dedi. İstanbul'daki en iyi prins bayilerinden birisi aslında kendisi. İsmini kirletmek istemedi, takamam korkusuyla galiba. Hatta ben lpg kitini başka yere taktırdıktan sonra bazı problemler için yardımcı olabilir misiniz diye tekrar aradım burayı. Verdikleri cevabı aynen yazıyorum, "Nereye taktırdıysan git orada baktır. Biz takmadığımız kite bakmayız."

Sonuç olarak Çetinsay Otogaz'da taktırdım. Arayıp konuştum. SIDI motor araca daha önce 1defa taktıklarını söylediler ve problemsiz kullanıldığını söylediler. Taktıran kişinin telefonunu istedim konuştum, yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum dedi. Bunun üstüne ben de burada taktırmaya karar verim. Diğer taktıkları Insignia ile benim aracımın motor versiyonları farklıymış. Söylediklerine göre benim aracım türkiye'ye gelmeyen başka bir versiyona sahip bir araçmış. LPG kitinin içinden çıkan standart emulatör, aracıma bu sebeple uymadı. Farklı (tip3) bir emulatör arayışına girdiler ve antalya'da bir bayide buldular. Kargoyla getirttiler ve taktılar. Araca kaç defa ayar tutturmaya çalıştılar, sürüş loglarını Hollanda'daki mühendise gönderdiler olmadı. En sonunda Hollanda'daki mühendis araca Online bağlandı ve yaptığı ayarla araç düzene girdi.

Araçla yaklaşık 2 ay uğraştım problemleri giderebilmek için. Söktürme noktasına kadar geldim fakat sabrederseniz düzeliyor arkadaşlar. Araç turbo kesiyordu düzelttiler, benzini çok yakıyordu (yaklaşık 12-13 kr./km) bu da nispeten düzeldi. Performans problemi de kalmadı. Şuan ortalama hızım 42. yakıt olarak da depo hesabına göre benzinde km'de 9 kuruş (litresi 5.80 den almıştım), lpg'de ise km'de 25 kr. (litresini 2.89 dan almıştım) yanı toplamda 34kr./km şeklinde bir yakıtım var. Benzin giderini daha çok azaltabilir miyim bilmiyorum fakat şuanki şartlara göre bile ortalama %39 civarı bir tasarrufum var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post
                Detaylandırmak gerekirse;
                ilk zamanlar burada da bahsetmiştim bazı problemler yaşadım. Turbo'nun devreden çıkması, çok fazla benzin yakması, LPG kitinin arıza vermesi vs gibi. Şu anda bunların hepsini aştım çok şükür. Sorunsuz kullanıyorum.
                LPG yi taktırmadan önce çok araştırdım. Marjet taktırmak için İstanbul'dan Maraş'a gitmeyi bile göze almıştım fakat Marjet Maraş bayisi bile takmıyoruz artık dedi. Böylece bu seçenek ortadan kalkmış oldu.
                Daha sonra Yağmur Otogaz (izmir) ile görüştüm. 6500 tl civarı bir rakama takacaklarını söylediler. Bu da karma kitti. Sanırsam Landirenzoydu markası. İzmir'de olması ve fiyatının pahalı olması sebebiyle bu seçenekten de vazgeçtim.
                En son seçenek olarak Prins VSI2-DI kitini araştırdım. Öncelikle dikkat etmek lazım her prins bayisi bu kiti bilmiyor. Bilenler de SIDI motora takmak konusunda uzak duruyor. İsim vererek söyleyeceğim,

Kartal Maviay Otogaz, ilk başta takarım dedi, motor numarasını istedi. Prins bölge dağıtıcısı ile konuştuktan sonra takmak istemedi.

Candan Mühendislik, her gün VSI2-DI takıyorum sorunsuz çalışıyorlar dedi. SIDI motora hiç takmadık ama takarız sorun yok dedi. Motor numarasını istedi, bunlar da prins bölge müdürlüğü ile görüştükten sonra biz bu araca takmak istemiyoruz çok sorun oluyor dedi. İstanbul'daki en iyi prins bayilerinden birisi aslında kendisi. İsmini kirletmek istemedi, takamam korkusuyla galiba. Hatta ben lpg kitini başka yere taktırdıktan sonra bazı problemler için yardımcı olabilir misiniz diye tekrar aradım burayı. Verdikleri cevabı aynen yazıyorum, "Nereye taktırdıysan git orada baktır. Biz takmadığımız kite bakmayız."

Sonuç olarak Çetinsay Otogaz'da taktırdım. Arayıp konuştum. SIDI motor araca daha önce 1defa taktıklarını söylediler ve problemsiz kullanıldığını söylediler. Taktıran kişinin telefonunu istedim konuştum, yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum dedi. Bunun üstüne ben de burada taktırmaya karar verim. Diğer taktıkları Insignia ile benim aracımın motor versiyonları farklıymış. Söylediklerine göre benim aracım türkiye'ye gelmeyen başka bir versiyona sahip bir araçmış. LPG kitinin içinden çıkan standart emulatör, aracıma bu sebeple uymadı. Farklı (tip3) bir emulatör arayışına girdiler ve antalya'da bir bayide buldular. Kargoyla getirttiler ve taktılar. Araca kaç defa ayar tutturmaya çalıştılar, sürüş loglarını Hollanda'daki mühendise gönderdiler olmadı. En sonunda Hollanda'daki mühendis araca Online bağlandı ve yaptığı ayarla araç düzene girdi.

Araçla yaklaşık 2 ay uğraştım problemleri giderebilmek için. Söktürme noktasına kadar geldim fakat sabrederseniz düzeliyor arkadaşlar. Araç turbo kesiyordu düzelttiler, benzini çok yakıyordu (yaklaşık 12-13 kr./km) bu da nispeten düzeldi. Performans problemi de kalmadı. Şuan ortalama hızım 42. yakıt olarak da depo hesabına göre benzinde km'de 9 kuruş (litresi 5.80 den almıştım), lpg'de ise km'de 25 kr. (litresini 2.89 dan almıştım) yanı toplamda 34kr./km şeklinde bir yakıtım var. Benzin giderini daha çok azaltabilir miyim bilmiyorum fakat şuanki şartlara göre bile ortalama %39 civarı bir tasarrufum var.
                Benim takılmıyor dememin sebebi de sizin açıklamış olduğunuz şeyler. Distribütör takmak istemiyor. Sorun çıkar diyor. Sonuçta siz de sorunlar ile 2 ay uğraşmışsınız , üstesinden gelmişsiniz ama herkes göze alamaz bunu.

hayırlı olsun, güzel rakamlar.

Fikrin kadar varsın!

Yorum

Evet 2 ay uğraştırdı. İlk baştan bu git gel ile uğraşacağını göze alarak taktırmak gerekir. Eğer sabırlı olursanız ve ürünün arkasında duran bir yerle çalışırsanız çözülmeyecek gibi değil.

Yorum

Emre arkadaşın dediği Candan mühendislik benim aracada prins vsı2 önermişti haha
                    Sonra baktım haftada 100-150km yol yapıyorum. Buda yılda 12,000 ila 15,000km ye denk geliyor. Sıvı sistem Prins fiyatları ortalama montaj+ruhsat+vize+git gel ayar tutturma yakıt masrafları =11,000tl civarları. Değermi bilmiyorum. Daha önce Renault megane aracımda zavolli lpg kiti kullanmıştım ve manifolta delerek enjektör takılmıştı. Lpg li olarak 150,000km kadar kullandım.Sonrasında motor yaptırdım.Açıkçası buna kıyamıyorum. Araştırmam sonucu Prinsin aracın kendi enjektörlerini kullanan sistemi varmış,kaliteli duruyor fakat ben tereddütteyim. Tavsiyesi olan arkadaş varsa hem bana hemde taktırmak ile taktırmamak arasında kalan diğer arkadaşlara deneyim ve tecrübesi ile yardımcı olur.

Yorum

• Yazımda harfler biraz karışmış kusuruma bakmayın

Yorum

• Hiç bir sorun çıkarmasa bile, 11.000 lirayı amorti etmesi oldukça uzun sürer. Şunu da hiç unutmamak gerek, bu ülke "güçlünün" ülkesi, halkı ağır vergilerle ezmek ve nefes aldırmamak üzerine dönen bir ekonomi var ve işler hiç iyiye gitmiyor. Bir süre sonra birisi çıkar lpg'ye ek vergi vs getirir, km başına işletme maliyeti benzine yaklaşacak şekilde bir ayarlama yapılır; 11.000 lira boşa gittiği gibi, uğraştıklarınız da yanınıza kar kalır.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                          Hiç bir sorun çıkarmasa bile, 11.000 lirayı amorti etmesi oldukça uzun sürer. Şunu da hiç unutmamak gerek, bu ülke "güçlünün" ülkesi, halkı ağır vergilerle ezmek ve nefes aldırmamak üzerine dönen bir ekonomi var ve işler hiç iyiye gitmiyor. Bir süre sonra birisi çıkar lpg'ye ek vergi vs getirir, km başına işletme maliyeti benzine yaklaşacak şekilde bir ayarlama yapılır; 11.000 lira boşa gittiği gibi, uğraştıklarınız da yanınıza kar kalır.
                          Sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim. Dizel benzinin yarısı,lpg de dizelin yarısıydı.Şimdi ne oldu? benzin dizel arada 40krş. lpg benzinin yarısının bi tık üstü. Dediğin gibi yarın ne olur bilinmez. Bir bakmışsın lpg ile benzin arasında 50krş fark kalmış. Araca verdiğin zararamı yanarsın yaptığın masrafamı yanarsın.

Yorum

İşleniyor...
                          X