Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Insignia 1.6 180 hp Atiker lpg takılır mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel Insignia 1.6 180 hp Atiker lpg takılır mı?

Merhaba arkadaşlar 2-3 ay içinde insignia 1.6 turbo 180hp insignia almayı düşünüyorum şimdiden lpg işini araştırmaya başladım belli bir km den sonra subaplarin eridigini okudum hiç sorun değil subaplari çelik yaptırır binerim diyorum şimdi asıl soruma geleyim tanıdık bir lpg 'i Usta var kendisine sordum yakın zamanda opel insignia alacagim dedim 1.4 t mi.alayım 1.6 t mi alayım dedim 1.6 t al onlar lpg ye daha uyumlu dedi birde hangi kiti yapacağız dedim Atiker dedi subaplar eriyene kadar bineceksin sonra çelik taktirirsin mis gibi olur dedi sizce aracı aldıktan sonra Atiker yaptırmayı miyim?

Ynt: Opel Insignia 1.6 180 hp Atiker lpg takılır mı?

1.6T daha uyumlu diyen ve, atiker takarız diyen ustaya selamlar.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Ayrıca şunları da ilave etti fabrikasyon lpg li olan 1.4 t ler ile benzinli olarak üretilen 1.4 t lerin farklı olduğunu söyledi 1.6 180 hp olanlarda lpg sonrası güçten düşme olmadigini belirtti bu ustama atmosferik 2 benzinli aracima lpg montajı yaptı 1. Si Ford Focus 2011 2. Si ise Opel corsa 1.4 8 valf swing hiçbir sorunla karşılaşmadım corsaya ise halen kullanıyorum 1 kere lpg ayari için gittim o kadar, ustanın işçiliği 10 numara bugüne kadar lpg taktirdigim araçlar atmosferik ti benim kafamı kurcalayan ustanın işçiliği ne kadar iyi de olsa 1.6 t 180 beygir insignia için Atiker takmak mantıklı mi ayrıca 1800 tl dedi kit icin

Yorum

1.6 turbo alıp lpg niye başlatılır ?!
        [IMG width=500]http://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/uye_imza/DBF5ED50-30E0-4F9F-B916-121DD52EB61C.jpg[/img]

Mondeo 2.0 240 hp selectiv

Yorum

İnsignia hayallerimi süsleyen bir araç onu gördüğüm zaman 6 serisi bmw ler gibi içimi hoplatiyor sanki opel benim için özel olarak yapmış bu insignia yi tabi bunun yanında ekonomi boyutu da var %40 civarı tasarrufu var bence lpg taktirmaya deger, birtek bizim memlekette var prestijli araca lpg takilmaz algisi, madem lpg amele işi de neden kitlerin çoğu ıtalyan ve hollanda menşei li?

Yorum

Hesabını Kitabı'nı yaptıysan sıkıntı yok bence, illa ki LPG sistemi taktiracaksan en iyisi Sıvı sistem viale, ya da en kötüsü Brc taktır, ne olursa olsun atikerden uzak dur. Birşey bildiğimden değil, ancak LPG'li atiker hiç görmedim. Diğer markalara da bak, prins gibi. Bir de ustanı bilmem ama 1.4t olanlar LPG konusunda 1.6T'ye göre daha iyi diye biliyorum ya da 1.6 atmosferik olan. Bunların dışında demem o ki LPG herhalukarda araca zarar verir bunu bil. Alternatif olarak bütçen uygunsa dizel al, kafan rahat olsun.

Yorum

Ustanizda dil surcmesi olmus
              1.4 ler lpg uyumludur hatta fabrika cikislisida vardir
              1.6 lar oyle yada boyle sorun cikariyor cikarmayanlar ise araci gucunde kullanmayanlarda bu surec gecikiyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Prins sıvı sistem,Prins sıralı sistem,KitMTM,Brc sırasını takip edin...
                2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

1.eger paraya kıyabiliyorsan sıvı sistem taktır
                  2.sıralı sistem taktırıyorsan atikeride aynı brc side prinside, şahsen atiker taktırman gayet mantıklı
                  3.şunu unutma ne takarsan tak sadece sübaplar erimekle kalmayacak,üst kapak contasından termostat müsürüne kadar bir ton problemin olacak.
                  2015 BEYAZ 1.6 CDTI COSMO ACTIVE SELECT+STILL PAKET

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                    Ustanizda dil surcmesi olmus
                    1.4 ler lpg uyumludur hatta fabrika cikislisida vardir
                    1.6 lar oyle yada boyle sorun cikariyor cikarmayanlar ise araci gucunde kullanmayanlarda bu surec gecikiyor
                    Aynen katılıyorum +111 İzmir de bir usta sorunsuz lpg takabildiğini iddia ediyor, 1 yıldan fazladır bende takip ediyorum ve sorun yaşayan henüz duymadım ama yine de bence eninde sonunda sorun çıkarır, eğer ekonomi düşünüyorsan dizel al

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Atiker gibi sistemlerin sorun çıkarmayacağını zannetmiyorum. Her halukarda güç istenip gaza yüklenildiğinde benzine geçme, gaz yememe gibi sorunlar çıkaracaktır. Halihazırda imzamdaki Mercedes aracımda prins turbo kitli kullanıyorum. Taktırdığım yerdeki Makine Mühendisi abim atikerin kullandığı enjektörlerin hızının 3milisaniyede bir, prinstekilerin 1.1 milisaniyede bir çalıştığını söyledi. Ayrıca insignia için illa lpg yapılacaksa daha sorunsuz olan sıvı sistem olanların yapılması daha iyi olacaktır.
                      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fruktr
                        1.eger paraya kıyabiliyorsan sıvı sistem taktır
                        2.sıralı sistem taktırıyorsan atikeride aynı brc side prinside, şahsen atiker taktırman gayet mantıklı
                        3.şunu unutma ne takarsan tak sadece sübaplar erimekle kalmayacak,üst kapak contasından termostat müsürüne kadar bir ton problemin olacak.
                        Yani şöyle düşünüyorum bilmiyorum yalnış düşünüyorda olabilirim diğer arkadaşlarımız haklı olabilir ancak subap arızasını sıvı sistem lpg ile yapıyorsa şayet sıvı sistem taktırmak mantıklı gelmiyor çünkü 1800 e atiker taktırıp 1500 2000 tl civarı çelik subap taktırsam en fazla 3500 TL gibi bir rakam yapıyor, o da sıvı sistem lpg parası, birde arkadaş yukarda yazmış "üst kapak contasından termostat müsürüne kadar bir ton problemin olacak." demiş. Bu sorunları benzinde de yapıyor mu? Şöyle oluyorsa atıyorum benzinde 90 bin km de lpg de ise 60 bin km de yapıyorsa benim için yine sıkıntı yok, bana ustamın dediği şu subap sorununu insignia benzinde de yapıyor insignia nın motoru bir başka dedi, benzinli de binsem lpg de de binsem aynı sorunlarla karşılaşırsam lpg taktırmak daha mantıklı geliyor yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

Yorum

Bence benzinli kullanmanız durumunda böyle sıkıntılarla karşılaşma olasılığı çok düşük, dünyanın en dandik arabasında bile olmaz öyle 90.000 km'de sıkıntılar ki, opel motorları sağlamlığıyla ünlüdür
                          ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Öncelikle welcome

Sakarya LPG için çok uygun bir şehir. İstasyon bol ve yakıt ucuz. Üstelik şehir düzlük. LPG için çoğunluk 1.4 önerecektir.

Benim merak ettiğim konu sıvı sistem LPG'ler çok noktalı enjeksiyon motorlar (MPI) ve doğrudan enjeksiyon motorlar (DI) için aynı paraya mı satılıyor?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Evet Hocam sakarya bu konuda çok iyi usta da çok bilgili, beni bugüne kadar hiç yaniltmamistir usta mi yine aradım yine Atiker diyor insignia gibi bir araca Atiker takacagini, sıvılaştırılmış sistemde takilsa lpg de ufak tefek problemler olacağını söylüyor onun için Atiker diğerlerinden daha uygun fazla para vermene gerek yok dedi

Yorum

İşleniyor...
                              X