Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG Güncel Fiyatlar /2016 ve Tavsiye Talebi (İvedi)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: LPG Güncel Fiyatlar /2016 ve Tavsiye Talebi (İvedi)

Yaptığım ayarlardan sonra (lpg'nin ms'sini benzinin %79'u süresince açılmasını sağlamak) aracın bütün sorunları çözüldü. Ne rölanti düzensiz, ne tekliyor, ne istop ediyor, ne de yanlış yakıt tüketimi gösteriyor. Artık ne yaktıysa o kadar gösteriyor. Hatta ne kadar lpg yaktığını ben hesaplayınca kalan kısmı ise gerçekten benzin olduğunu anlıyorum.

Vialle sıvı sistemden şu an çok memnunum. 10bin km oldu. Ancak hepsi düzgün ayarlamadan sonra oldu. Bi daha ustanın yanına gider miyim bilmiyorum...

Yorum

60000 km oldu vialle.sorun yok.

Yorum

vialle de ben şehir içi ortalama 14 litre yakıyorum. 2.5 TL şu an litresi. yani 35 krş'a denk geliyor. Şehir içi 25 filan yakıyorum diyenler var etrafımda da. Nasıl oluyor çözemedim bir türlü.

Sizler nasıl?

Yorum

Sidi motor için şu an da en uygun kit hangisi ? Fİyat / performans olarak?
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

çok geç bir cevap olacak. Ancak gözümden kaçmış. İleride okuyan kimse olursa diye yazayım. Bence sıvı sistem çok iyi. Marjet, vialle ve prins'in var diye biliyorum. Tabi direk enjeksiyon olan sistemlerin hepsi sıvı sistem ise piyasaya bayağı sistem çıkmış demektir.

Benim tavsiyem marjet veya vialleden yana olur. Yarı fiyata aynı özelliklerde olduğu için. Hatta marjetin servisi ilinizde varsa türk üretici yatırımcı olsun diye marjeti tavsiye edebilirim. Her ne kadar benim sistemim vialle olsa dahi. Vialle ve Marjet f/p açısından çok yakınlar birbirlerine. Vialle biraz daha köklü bir firma. Marjetin fabrikasyon ürünlerinde hata çıkma riski biraz daha fazla. Neden kalite kontrol yapmıyorlar bilmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: browner View Post

Aldığımda üstünde princ lpg sistemi vardı, sonrasında arızalandı (arızalanma kısmını hangi tamircinin sistemi bozduğunu daha sonra anlatacağım maad), izmirdeki tüm princ çileri gezdim karabağlarından çiğlisine kadar, hiçbiri çözemedi. Tüm sistemi beyin değil ayrı ayrı değiştirdiler ama çözemediler, hatta bunlar arasında insignia da üstadım diyen medyatik lpg ciler de vardı. En sonunda atiker önerdiler ve uygun fiyata taktılar. Sonuç ta 4 aydır teknik sorunsuz kullanıyorum. Hem bilgi olsun hem de soru sorayım sizlere, aşağıdaki sonuç normal midir ?

princ te km de 22 kuruş yakan araç atiker de 28 kuruş yakıyor, bir kaç kez de ayar yaptırmama rağmen takan yere sonuç değişmiyor.
              Bende İzmir' deyim ve lpg için şuanda araştırmalar yapıyorum. Acaba önerebileceğiniz bir yer veya usta var mıdır?

Yorum

Vialle de 70.000 KM'yi devirdim. Artık subap erimesine dair arızaları almaya başladım. Yine de iyi dayandığını düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
                X