Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG Güncel Fiyatlar /2016 ve Tavsiye Talebi (İvedi)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• LPG Güncel Fiyatlar /2016 ve Tavsiye Talebi (İvedi)

Lpg Araştırması yapıyorum belli bir süredir. Ancak şu iki şeyin arasındayım. Yetkili servis takımlı landirenzo 2800'e mi(ankara Opal'dan) yoksa vialle sıvı sistem mi? 3500'den.

Yaptığım fiyat sorgulamaları şöyle kayseride.

dempa - prins tubo kit 3500
    taşkınlar - prins turbo 3900 - silverline 2600 yağlamasız 2300
    olgunlar - landirenzo hatırlayamıyorum.
    ozoto- vialle - 3.500
    ozoto - lovato turbo - 2000 - yağlama 200
    landirenzo turbo yağlamalı -3300 erdal
    brc turbo - 3200 erdal

çelik grup - lavoto - obz 2 - 1950 - 2050
    Çelik Grup - Vaille- 3500-4000
    çelik - atiker - 1600

araç beynini güncellettirmek gerekiyormuş çelik subap takılması halinde. Neden bilmiyorum ama yoksa sıkıntı oluyor dediler.

Şimdi kafamdaki deli soru şu. Aracı bugün aldım. Öncelikle araçta sigorta kutusu değişimi gerekiyor. Araç cam suyuna basınca araç istop edip afl hatası verdi. Ve hep yaptı bunu. Götürdüm sigorta kutusundan dediler. İlk defa karşılaşmışlar ama çözdüler. Bunu işçilik dahil 600'e değişiyorlar. 60 bin bakımını 1200'e yapıyorlar. Landirenzo tüpü de 2800'e takıyorlar. Sizce 4600 verip hepsini yaptırmak ve sonradan çelik subap taktırmak mı mantıklı yoksa serviste sigortayı, özel serviste 60 bin bakımını, tüpü de vialle almak mı?

Acil tavsiyenizi bekliyorum yarına karar vermem lazım. maad

Ynt: LPG Güncel Fiyatlar /2016 ve Tavsiye Talebi (İvedi)

Aracımda vialle lpg var. 40 bin km kullanıyorum. Çok memnunum. Ankara şehir içi 25 kuruş sarfiyatı mevcut. Performans olarak cok fazla bir kayıp yaşamadım suan için ama zaman içerisinde subap sorunu yaşayacağımi kesin.

Yorum

Sıvı sistem çok övülüyor.
      .
      Ben olsam sıvı sisteme yönelirdim.
      İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

sıvı sistemin nesini övüyorlar daha ziyade? Bu arada servsi yanlış bilgi vermiş. Bize takılacak kit tabi ki de landirenzo olan 3900 müş.

Yorum

Delme biçme yok. Herşey sök tak parçalar.
          .
          Ikide bir rakım ayari, bakim derdi yok.
          .
          Tasarruf orani daha fazla
          .
          50000km leri görenler var şu anda. Sıkıntı olmadığını söylüyorlar.
          .
          Sıvı olduğu için soğutma etkisi olduğu söyleniyor. Performans kaybı olmuyor.
          .
          Bunlar benim bildiklerim. Bence bunlar sıvı sistemi tercih etmek için yeterli.
          İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Kesinlikle sıvı sistem...
            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Prins kullaniyoruz bizde.Hemen celik subap takmayin.Lpg yi taktirin duzgunce sigortanizi yaptirin.magnezyum subaplar erimeye baslayinca sigortayi devreye sokup subaplari degistirin.Boylece subap degisim maliyetini %70 daha aşagi indirirsiniz.Herseyden once montaj duzgun yapilmali

- INSIGNIA 1.6T 180HP SEDAN COSMO + FLEXİ
              - ASTRA 1.4T 170HP HATCHBACK SPORT
              - AUDI Q5 2.0TDI 190HP QUATTRO SLINE

Yorum

Para problemi yoksa eğer kesinlikle vialle derim. Lpg sıvı fazda motora gönderiliyor. Yağlama sistemi için çok değişik görüşler var bende çok ikilemde kaldım ve sözüne güvendiğim bir bayiye BRC taktırdım. Sistem takıldıktan sonra vsr aktif edildi ve tunap lpg katkısı eklendi. Aracı sıkıştırmadan binersen 70 bin km civarında binersin subaplara dokunmadan dedi.

Yorum

bende vialle kullanıyorum 50.000 km oldu sıkıntı yok tavsiye ederim bakım vs derdi de hiç bir ekstra ücret ödemedim daha subaplar erimeye başladı ama bu seneyi çıkartır yani 70.000 civarı falan erimiş oluyor ki iyi bir km bence lpg için

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihdemircelik
                    Prins kullaniyoruz bizde.Hemen celik subap takmayin.Lpg yi taktirin duzgunce sigortanizi yaptirin.magnezyum subaplar erimeye baslayinca sigortayi devreye sokup subaplari degistirin.Boylece subap degisim maliyetini %70 daha aşagi indirirsiniz.Herseyden once montaj duzgun yapilmali
                    sigorta derken. Normal kasko mu yoksa motora ayrıca sigorta mı yaptırılıyor? Ben bir kaç fetva yüzünden kasko yaptırmıyorum araçlarıma. Ancak emin değilim yaptırsam mı yaptırmasam mı halen?

Yorum

Lpg için motora sigorta yapılıyor.
                      2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Araca LPG uygulaması yapıldı. Vaille sıvı sistem. Ancak sorun üstüne sorun çıktı. Şöyle ki, aracı aldım. Hemen çevreyola çıkıp zorladım biraz. Motor hatası verdi. Gittik birinci enjektör çalışmıyor dedi. Onu değiştirdi. Neyse düzeldi gibi derken bi baktım araç 2400 devir civarında tekliyor. Sordum buji değiş dedi. Değiştim. Baktım halen tekliyor. Sordum bobin değiş dedi. Değiştim. Düzelmezse parasını alırım dedim tamam dedi. Araç düzeldi gibi. Ancak bunu sorunu bulana kadar 5 kez git gel yaptım. Çünkü sıvı sistem manifolda düzgün yerleştirilmezse donma yapıyormuş. Ona baktı yeniden söküp. Filan derken şimdi tekleme gitti. Tekleme dediğim araç gazı yemiyordu. Beyin anlık bir çöküş yaşıyordu bilgisayar bağlı bakınca. Neyse bobini değişince lpg devir ucunu ayırsın bobinden dedi. O çok hataya sebep oluyor dedi değiştiren usta. Onuda ayırdı. Şimdi bir tekleme yok gibi. Ancak şimdide bazen tekleme yapacak gibi oluyor. Ancak onu gazdan dolayı mı yapıyor yoksa yine mi tekleyecek anlamıyorum. Yani pedalda ayağım mı titriyor ne anlamadım. Çok hassas arkadaş araç azıcık gaza dokununca veya çekince aşırı tepki veriyor.

Neyse sonuç olarak şimdilik çalışıyor. Ancak sistem benzin tüketiyor başta. Öyle direkt lpgde çalışmıyormuş. Yani marş sorununu çözdüler sabahları soğuk havada.

Kötü bir anlatım oldu kusura bakmayın.

Aracı biraz kullanayım lpg ve benzin tüketim değerlerini yazarım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gambleroflife
                          Araca LPG uygulaması yapıldı. Vaille sıvı sistem. Ancak sorun üstüne sorun çıktı. Şöyle ki, aracı aldım. Hemen çevreyola çıkıp zorladım biraz. Motor hatası verdi. Gittik birinci enjektör çalışmıyor dedi. Onu değiştirdi. Neyse düzeldi gibi derken bi baktım araç 2400 devir civarında tekliyor. Sordum buji değiş dedi. Değiştim. Baktım halen tekliyor. Sordum bobin değiş dedi. Değiştim. Düzelmezse parasını alırım dedim tamam dedi. Araç düzeldi gibi. Ancak bunu sorunu bulana kadar 5 kez git gel yaptım. Çünkü sıvı sistem manifolda düzgün yerleştirilmezse donma yapıyormuş. Ona baktı yeniden söküp. Filan derken şimdi tekleme gitti. Tekleme dediğim araç gazı yemiyordu. Beyin anlık bir çöküş yaşıyordu bilgisayar bağlı bakınca. Neyse bobini değişince lpg devir ucunu ayırsın bobinden dedi. O çok hataya sebep oluyor dedi değiştiren usta. Onuda ayırdı. Şimdi bir tekleme yok gibi. Ancak şimdide bazen tekleme yapacak gibi oluyor. Ancak onu gazdan dolayı mı yapıyor yoksa yine mi tekleyecek anlamıyorum. Yani pedalda ayağım mı titriyor ne anlamadım. Çok hassas arkadaş araç azıcık gaza dokununca veya çekince aşırı tepki veriyor.

Neyse sonuç olarak şimdilik çalışıyor. Ancak sistem benzin tüketiyor başta. Öyle direkt lpgde çalışmıyormuş. Yani marş sorununu çözdüler sabahları soğuk havada.

Kötü bir anlatım oldu kusura bakmayın.

Aracı biraz kullanayım lpg ve benzin tüketim değerlerini yazarım.
                          Çok saçma bir montaj yapılmış gibime geldi ? Nerde yaptırıldı bu montaj ? Takar takmaz problem yaşayıp buji değiş,bobin değiş diyene pek rastlanmaz.Umarım sigorta yaptırmışsınızdır.Sıvı sistemi birçok kullanan kişi var görüşleride hep olumlu.Forumda akifhoca nickli Antalyada yaşayan öğretmen bir ağabeyimiz var.Sıvı sistemmi kullanıyordu bilmiyorum ama Vaille taktırmıştı oda,iletişime geçerseniz teknik anlamda size yardımcı olacaktır.

Umarım bu problemleri yaşamaya devam etmezseniz.En kötü durumda her problemde ustanız buji değiş,bobin değiş gibi kelimelerle açık kapı bırakıp ilerde subap değiş,kapak rektefiye falan derse işiniz var.Unutmayın siz tasarruf etmek için lpg kiti aldığınız ekstra masraf etmek için değil.Montaj doğru yapılmamışsa ustanıza adam akıllı biri değilse bir miktar deneyip artısını eksisini değerlendirin ve uzun vadede düşünün.Eksiler daha fazlaysa sökün atın,zararın neresinden dönerseniz kardır.Problemli montaj problem çıkarmaya devam edecektir.

O yüzden herzaman her şartta montaj çok önemlidir..

- INSIGNIA 1.6T 180HP SEDAN COSMO + FLEXİ
                          - ASTRA 1.4T 170HP HATCHBACK SPORT
                          - AUDI Q5 2.0TDI 190HP QUATTRO SLINE

Yorum

Viale sağlam ve Öncü bir marka diye biliyorum,taktiranlar memnundu hep tavsiye edilirdi. Bence senin ustanda bir sıkıntı var.

Yorum

5000 km dir brc kullanıyorum.Maşallah şu ana kadar ne çalışmada ne seyir halinde bir sıkıntı yaşamadım.Lpg nin ilk şartı montaj sonra marka ve malzeme
                              1.6 Turbo Sport Tourer Manuel Cosmo Beyaz Cam Tavan Brc Lpg

Yorum

İşleniyor...
                              X