Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.4t arızası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.4t arızası

İyi günler arkadaşlar. İnsignia 1.4 aracın Turbosu arıza yaptı, şuanki turbo fiyatları biraz pahalı geldi, biraz daha ucuza turbo bulmam mümkün mü?

Turbo arızasıı açarmısıız. Turbonun tamiri mumkün değil mi?Pallerdemi sorun var, rulmanda mı vs.?

Yorum

Turbo çatlağı vardı, şuanda turbo devreye girmiyor, gaza basınca turbonun oradan bir ses geliyor, götürdüğüm usta turbo yu açıp bakacaz ama yüzde 90 ihtimalle turbon değişcek dedi.

Yorum

İnsignia nin turbosu kolay kolay arıza yapmaz

Aracınız servis bakımlı ise opelden destek isyeyin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ustalar yağ soğutucuyu değiştirirken açıp baktılar ve turboda çatlak olduğunu ve 1.4 şerde kronik olduğunu söylediler şuanda turbo devreye girmiyor şuanda turbo açılıp bakılmadı yüzde 90 değişecek dedikleri için baktırmadım. Araç 2012 model servis bakımlı değil. Servise baktırmak sizce faydalı olur mu?

Yorum

Öyle bir kronik arıza yok arkadaşım. Sağlam çıkma turbo 500-1000 tl arası bulmaya çalışın yoksa sıfırı nette 3250 tl civarında..Allah kolaylık versin..
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Valla 1.4t ların hemen hemen hepsinde çatlama sorunu yapıyor dediler. İnternette dediğiniz hangi sitede ben göremedim, yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum

Benim önceki aracım 1.4t insignia idi. Bu araçlarda fabrikasyon birkaç sorun var onlar da basit ve hallolabilecek sorunlar, devirdaim su pompası gibi ancak turbo yok içinde. Ustama da sordum turbo arızası çok nadir ve zor dedi.

​​​​​www.onlineyedekparca.com sitesinde arama kısmına insignia turbo yazın.
                @Murat

Yorum

Valla dediğim gibi turboda çatlak var dediler hatta fotoğraf çekmişler ve gösterdiler ince bi çatlak vardı ama dediğenden bu yana 1 ay gibi bir süre geçti ve turbo sıkıntı çıkardı. Hiç bi şekilde uyarı hata vesaire vermedim gittiğimde ustalar kontrol etti turbo devreye girmiyor dediler. Ayrıca dediğiniz gibi devirdaimde sıkıntı çıkardıydı o değişti.

Yorum

https://www.onlineyedekparca.com/uru...-garrett-marka
                    Bu ürün astra insignia cruze diyor ama bu uygun mudur?

Yorum

Geçmiş olsun, o kronik diyen ustanın kim olduğunu bizimle paylaşın bizi de kronik olan arıza ile ilgili aydınlatsın... Böylelerini ifşa edip "ustalıklarını" cümle aleme göstermek gerek...

Yorum

Eskişehir’de ama ustanın adını vermek istemem, kendilerine birden fazla 1.4 geldiği için öyle diyor olabikirler ilk götürdüğümde astranın da turbosu bu sıkıntıdan değiştiriliyordu, ama kafamda soru işareti kalmadı değil turbo almak yerine servise baktırtsam mı diye düşünmüyor değilim.

Yorum

1.4T için devir daim ve soğutma suyu kaçağı (soğutma kabı, kapak yada tesisattan) çok görülen bir sorundu ve bir çoğu garantiden değiştirildi ancak turbo için kronik denilmesi çok şaşırttı.

Yorum

Dediğim gibi bir çok 1.4 turbo arızası gelmesinden dolayı kronik diyor olabilirler, bana internetten turbo aramamı onlar tavsiye etti ucuza bulabilirsin dediler. Onlardaki fiyat 5 bin civarı olduğu için. Sizede yardımlarınızdan Dolayı teşekkür ediyorum cevap veren herkese.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: semih.arıkan26 View Post
                              https://www.onlineyedekparca.com/uru...-garrett-marka
                              Bu ürün astra insignia cruze diyor ama bu uygun mudur?
                              5 bin lira ne turbosu bu arkadaş yani??
                              Linkteki turbo insignia 1.4t ve astra j lerde aynı yani doğru ürünü buldunuz. Çıkma turbo bulamaz iseniz ve mecburen sıfır almak zorunda kalırsanız telefon açıp şase no ile turbonun uyumunu sordurun. Kafanız da rahat eder.
                              Ayrıca tekrar ediyorum, 1.4t lerde turbo sorunu kronik değil çok nadir oluşan bir sorundur. Bunu size ısrar eden usta malını satmak için b.k atıyorsa çok ayıp etmiş..
                              @Murat

Yorum

İşleniyor...
                              X