Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ACİL:Akü değişimi sonrası çalışmayan araç

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Çekici kasko tarafından karşılandığı için ücret vermedim, hatta servis de tanıdık olduğundan ücret almadı. Sadece 1-2 saat zaman kaybı ve endişe yaşadım. Ancak "Selçuk hocam sorar" diye düşünerek yolda çekici sürücüsüne ücreti sordum; "120-130 lira tutar" dedi. TurAsisst firmasının aracıydı ve mesafe 4-5 km ancak vardı.
    biraz kılmıyım neyim herşeyi soruyorum ) eyvallah geçmiş olsun tekrardan.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Estağfrullah hocam, ben de aynı şeyi düşündüm ki sordum.

Yorum

Bu arada korktuğum oldu; sigorta kutusu komple siparişle geliyor ve fiyatı 690 liracık.

Çıkmacılara bir telefon sağanağı başlatmayı düşünüyorum.

Yorum

bu sıkıntının sadece tek bir sigortayla kalmayacağından korkuyordum bende çünkü, siz parklar açık kaldı falan demiştiniz sanırım, bana kısa devre yapan bir durum senaryosu uyandırdı. kutu mutlaka değişmeli o halde, onu halledeceğinize eminim kolaylıkla. aracınızı iyi bir elektrikçide kontrol ettirin hocam,ne olur ne olmaz.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Parklar farları kapatınca söndü hocam, o mesajları araç başında telefondan yazdığım için pek detay veremedim. Aracı 2 gündür kullanıyorum, hiç bir sıkıntı gözlemlemedim.

Çıkmacının birinde 3-4 farklı kutu buldum ama hiçbiri SIDI için değil, hepsinde ufak farklar var. Adamlar "sorun çıkmaz, tüm ürünlerimiz garantili" falan dediği için kıllandım; daha elindeki malın ne olduğunu bilmiyor. İstediği fiyat da 350 lira, o parayı vermişken bir o kadar daha verip sıfırını almak ve garantili biçimde serviste taktırmak daha mantıklı sanki. Ben 150-200 civarı bir fiyat beklentisi içindeydim.

Yorum

yanılmıyorsam araçta 3 farklı bölgede sigorta kutusu var. ne tarafta ki değişecek. kaput içinde ki mi? sürücü altı mı? aynen bir o kadar daha verip sıfır alınır ama bu sigorta ünitesinde sıfır mıfır olması çok elzem olmadığı için doğru parçayı çıkmacıda bulabiliyorsak iyi olur.

Yorum

Kaput içinde, akü üstündeki hocam. Çıkma konusunda kesin karar veremiyorum, dediğim gibi 150-200 bandında çıkma tercih ederdim ama 350 vermişken 690'a çıkıp, işi serviste garantili biçimde yaptırmak da mantıklı. İş güç derken çıkmacıları aramaya fırsat bulamadım; daha uygun bir fiyat bulursam çıkma da olur.

Kutunun komple satılması da çok saçma; ufacık bir sigorta için (piyasada 15-30 lira banında 250A sigortalar var) koskoca kutuyu yenilememiz gerekiyor!

Yorum

Bu arada araç derdine düşünce yazmaya fırsatım olmadı, son 1 hafta için de 2 akü, 1 takım kış lastiği aldım; yaşadıklarımdan ufak bir hikaye çıkar. Neyse ki bilinçli bir tüketiciyim de kolay kolay kazıklayamıyorlar yoksa her esnaf müşteriyi kazıklamaya hazır,pusuda bekliyor. Kimse kusura bakmasın, ülkemi, vatanımı seviyorum ama insanımız gerçekten ahlaki olarak bitik durumda; herkes yalancı, herkes dolandırıcı. Yahu ahlakınla, namusunla iş yapmak bu kadar mı zor; ayda cebine 100 lira az kalsın ama vicdanın rahat olsun, insanlar arkandan iyi konuşsun; daha iyi değil mi! İnanın Avrupa şehirlerinde esnafla muhattap olurken daha huzurluyum, bugüne kadar da hiç bir numaralarını görmedim. Neden bu kadar ahlaksız bir millet olduk bilemiyorum; anlamak mümkün değil.

Yorum

İşleniyor...
                  X