Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Soğuk havada tekleme ve gaz yememe sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Soğuk havada tekleme ve gaz yememe sorunu

Merhaba,
    Bende 2011 model 106 binde lpgli 1.6t insignia var. Aracım son bir aydır ilk çalıştırdığımda tekliyor, gaz yemiyor ve çekişten düşüyor. Neredeyse bütün viteslerde gaza bastığımda ve 2000-2500 devirde araçta bir sarsıntı oluyor. Tüm bu sorunlarla beraber araç yine ilk çalıştırdığımda “aracı en kısa sürede servise götürün” uyarısı veriyor. Araç benzinde gidiyor ve lpgye geçmiyor bu arada. İşin ilginçi bir süre bu şekilde sarsıntılı giderken daha sonra araç kendi kendine düzeliyor çekişi normale dönüyor ve sarsıtılar yığılmalar gidiyor, lpgye geçiyor. Özel bir ustaya gösterdim bobin ve bujilerden dedi, değiştirdik ama hala aynı sorun devam ediyor. Ne yapacağımı bilemedim, bir tavsiyeniz tahmininiz var mıdır acaba? Ve en önemlisi ankarada iyi bir insignia ustası var mı bildiğiniz. Teşekkürler.

Daha konuyu açmadan başlığı gördüğümde aha da lpg dedim. Bu konularla ilgili çok yazılıp çizildi. Önceki konuları biraz araştırmanızı tavsiye ederim. LPG ayarsızlığı, uygun olmayan kit, kötü montaj sırasıyla sebep olabilir.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Aynı sorunu benzinde de yapıyor ama olabilir tabiki. Peki ankarada usta tavsiyesi olan yok mu hiç opelden iyi anlayan?

Yorum

şaşmaz da serçal opel var onu tavsiye edebilirim.
        insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
        honda accord 2.4 Executive...

Yorum

İşleniyor...
        X