Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benzin göstergesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Benzin göstergesi

Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorunum var aracımın göstergesi doldurmama rağmen full göstermiyor. Şamandırasını degistirmeme rağmen bir değişiklik olmadı. Acaba böyle bir şey başına gelen var mı? Benzin göstergesi doldurduğum halde full göstergenin bir diş eksik gösteriyor ve zaman zaman full de gösterdiği oluyor. Teşekkürler
    insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
    honda accord 2.4 Executive...

Aynı durum benim makyajlı kasa aracımda oluyor bazen. Hatta araçla hareket halindeyken ibre yavaş yavaş tam duruma geliyor. Bence sorun etmeyin.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Pompa attığı yere kadar doldurunca dediğiniz gibi eksik gösteriyor.Pompa çünkü erken atıyor ki sanırım depo girişinden kaynaklı.Tam fulle deyince (gırtlak dolusu) gösterge tam doluyu bile biraz geçiyor.Arabanda sorun yok,takma kafana.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
        Pompa attığı yere kadar doldurunca dediğiniz gibi eksik gösteriyor.Pompa çünkü erken atıyor ki sanırım depo girişinden kaynaklı.Tam fulle deyince (gırtlak dolusu) gösterge tam doluyu bile biraz geçiyor.Arabanda sorun yok,takma kafana.
        bundan önce ki aracımda insignia dı ama onda böyle bir problem yoktu. pompa attıktan sonra doldurduğum halde bu şekilde ve bazen yarım depoya kadar inip tekrar yukarı çıkıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xsalty_06 View Post
          bundan önce ki aracımda insignia dı ama onda böyle bir problem yoktu. pompa attıktan sonra doldurduğum halde bu şekilde ve bazen yarım depoya kadar inip tekrar yukarı çıkıyor.
          O zaman biraz farklı bir sorun sanırım.Elektronik sistem olduğu için bi yazılım güncellemesi yaptırın servise. Belki düzelir. İnip çıktığına göre sensörde olabilir.

Yorum

Depo doluyken gösterge yarım gösterip çıkıyorsa durum ya sensör ya da şamandıra ile ilgili. Siz zaten şamandıra degişmişsiniz daha önce. Belli ki sorun başka bir yerden kaynaklanıyor.
            @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
              Depo doluyken gösterge yarım gösterip çıkıyorsa durum ya sensör ya da şamandıra ile ilgili. Siz zaten şamandıra degişmişsiniz daha önce. Belli ki sorun başka bir yerden kaynaklanıyor.
              evet aynen şamandırayı değiştirdim. çıkan şamandıra kırıktı ve ben kırık şamandırayı görünce kesin bundan dolayı göstermiyordur diye düşündüm ama sorun oda değilmiş maalesef.

Yorum

Peki yeni şamandıra takıldığında o da hemen yanlış mı göstermeye başladı yoksa bir süre doğru gösterdi de sonra mı yanlış göstermeye başladı?
                Eğer takıldığı gibi yanlış gösterme devam ettiyse yeni şamandıranın da sorunlu olma ihtimali olsa da sorun başka yerden kaynaklı olabilir.
                İlk başlarda doğru göstermiş sonradan yanlış gösterme başlamışsa o şamandıra da yine kırılmış olabilir.
                Yine tek çare deponun inmesi ve bundan emin olunması..
                Zaten yeni şamandıra da sorunluysa garantiden değişmeleri gerekir.
                @Murat

Yorum

Peki yeni şamandıra takıldığında o da hemen yanlış mı göstermeye başladı yoksa bir süre doğru gösterdi de sonra mı yanlış göstermeye başladı?
                  Eğer takıldığı gibi yanlış gösterme devam ettiyse yeni şamandıranın da sorunlu olma ihtimali olsa da sorun başka yerden kaynaklı olabilir.
                  İlk başlarda doğru göstermiş sonradan yanlış gösterme başlamışsa o şamandıra da yine kırılmış olabilir.
                  Yine tek çare deponun inmesi ve bundan emin olunması..
                  Zaten yeni şamandıra da sorunluysa garantiden değişmeleri gerekir.
                  Aynen hemen takıldığı zaman yanlış gösterdi yaklaşık 50-55 litre kadar benzin vardı yarım depo gösteriyordu ama yinede emin olmak için depoyu doldurdum fakat nafile. ustam benzin biraz bitirdikten sonra gel yine depoyu aşağıya alıp bakılması gerektiği söyledi.

Yorum

Depo tam yarım olunca gidip baktırın. Sonucu ben de merak ediyorum. Sabırlı olun. Kolay gelsin.
                    @Murat

Yorum

merhaba arkadaşlar maalesef sorun çözülmedi şamandıra sağlam çıktı, el ile oynattı usta saat bir türlü full göstermedi. usta bizlik birşey yok şamandıran sağlam sen bir elektronikçiye göster dedi bakalım ne olacak.

Yorum

Sensör veya kablo hatası üzerine yoğunlaşın bu durumda.
                        @Murat

Yorum

Sensör veya kablo hatası üzerine yoğunlaşın bu durumda.
                          bir elektronikciye gitmek gerekiyor sanırım değil mi?

Yorum

acaba akü kutup başını söküp 15 dakika kadar bekleyip taktınızmı ? belki kalibre olur.
                            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                              acaba akü kutup başını söküp 15 dakika kadar bekleyip taktınızmı ? belki kalibre olur.
                              dün onu da denedim "-" kutup başını çıkarıp yaklaşık 5 dakika bekledim fakat oda olmadı ama birde şey dikkatimi çekti "-" kutup başını çıkarıp takmama rağmen radyoda ayarlı kanallarım kaybolmadı aynı sırada aynı düzende geri geldi.

Yorum

İşleniyor...
                              X