Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kasko

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kasko

iyi akşamlar Generali Benim kasko konusunda jasko şirketi aradı bir kaç gündür sigorta ajanslarından bilgi alıyorım en dülük ful kasko 2450tl çıkarken buğun generali kaskodan aradılar müdürlükmüş ve bana personel indirimi yaptıklarını ve 3700tl lik kaskonun 1650 tl ye indiğini söylediler bu konuda siz böyle bişey yaşadınız mı bilgi alabilir miyim

Orjinal yazı sahibi: Ercan BENTCİ View Post
    iyi akşamlar Generali Benim kasko konusunda jasko şirketi aradı bir kaç gündür sigorta ajanslarından bilgi alıyorım en dülük ful kasko 2450tl çıkarken buğun generali kaskodan aradılar müdürlükmüş ve bana personel indirimi yaptıklarını ve 3700tl lik kaskonun 1650 tl ye indiğini söylediler bu konuda siz böyle bişey yaşadınız mı bilgi alabilir miyim

Hocam imza bölümünde görünen araca temmuz ayında 1100 TL kasko yapmıştım. Kasko bedeli 85000 gösteriyordu.
    Bu arada full yada tam olarak neleri kapsadığını henüz tam okumadığımı da belirteyim.
    Sizin aracın modeli yüksek sanırım.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

iyi akşamlar araçta ilk kaskom olacağı için yüksek. çıkıyor Generali kasko siz. tavziye. edermisiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ercan BENTCİ View Post
        iyi akşamlar araçta ilk kaskom olacağı için yüksek. çıkıyor Generali kasko siz. tavziye. edermisiniz
        Tavsiye için bilmek gerekir. Maalesef yeterli bilgiye sahip değilim. Daha bilgili arkadaşlar sanırım yardımcı olacaktır.

Yorum

teşekkür ederim ptf olark bilgiler elimde var ama buraya yükleyemiyorum

Yorum

Kaskonun kapsamını iyi araştırın, eksik birşey olmasın. Örnek veriyorum araba cosmo'dur, pert durumunda edition parası öderler. yağmur sel dolu birşey olur, kasko kapsamında değil derler vs. 300-500 tl'den kaçarken ileride daha büyük zararlara sebep olmasın
            InsigniaTEAM

Yorum

Generaliyi bilmiyorum. Groupama kullanıyorum 10 senedir fiyatları ve hasar karşılamasından memnunum. Acentemden memnunum. Benim alışverişte ilk kriterim satarken muattap olanların daha sonra muattap olup olmayacağı. Şimdiye kadar zarar görmedim.

Yorum

Arkadaşlar kasko konusunda belkide gözden kaçan en önemli husus '' İhtiyari mali mesuliyet'' hususudur. Birçok kasko sirketi bunu 100bin-150bin tl olarak verir. Biz full kasko isterken Allah göstermesin bir kaza durumunda bizim, ikinci ve üçüncü sahıslara verdiğimiz zararların karşılanacağını düşünürüz. Lakin bununda bir sınırı var. Poliçelerinizi incelerseniz bunu görürsünüz. Ama İhtiyari Mali mesuliyet sigorta primini sınırsız isterseniz, cebinizden tek kuruş çıkmaz. Sigortacı arkadaşlar firma baskılarından dolayı bunu size dile getirmezler ve yapmamak için efenim gerek yok vs diyebilirler. Ama siz siz olun bastıra bastıra isteyin. Priminiz artacaktır bunu bilin. Kendim örnek vereyim. Ağustos ayında Anadolu sigortadan aldığım Kasko teklifi 1450tk idi. İhtiyari mali mesuliyet sınırsız olunca prim 2050tl çıktı. Ödedim. Bunun avantajı nedir? Şudur , benim hatamdan dolayı bir ferrariye arkadan çarpıp aracı pert ettiğimde, traffik sigortam sınırları dahilinden ödemesini gerçekleştiriyor.(misal 100bin tl).geriye kalan 900bin tl kaskom ve Sınırsız İhtiyarı mali mesuliyet sigortamdan karşılanıyor. Eğer açıklamamda hata yaptıysam af ola.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                  Arkadaşlar kasko konusunda belkide gözden kaçan en önemli husus '' İhtiyari mali mesuliyet'' hususudur. Birçok kasko sirketi bunu 100bin-150bin tl olarak verir. Biz full kasko isterken Allah göstermesin bir kaza durumunda bizim, ikinci ve üçüncü sahıslara verdiğimiz zararların karşılanacağını düşünürüz. Lakin bununda bir sınırı var. Poliçelerinizi incelerseniz bunu görürsünüz. Ama İhtiyari Mali mesuliyet sigorta primini sınırsız isterseniz, cebinizden tek kuruş çıkmaz. Sigortacı arkadaşlar firma baskılarından dolayı bunu size dile getirmezler ve yapmamak için efenim gerek yok vs diyebilirler. Ama siz siz olun bastıra bastıra isteyin. Priminiz artacaktır bunu bilin. Kendim örnek vereyim. Ağustos ayında Anadolu sigortadan aldığım Kasko teklifi 1450tk idi. İhtiyari mali mesuliyet sınırsız olunca prim 2050tl çıktı. Ödedim. Bunun avantajı nedir? Şudur , benim hatamdan dolayı bir ferrariye arkadan çarpıp aracı pert ettiğimde, traffik sigortam sınırları dahilinden ödemesini gerçekleştiriyor.(misal 100bin tl).geriye kalan 900bin tl kaskom ve Sınırsız İhtiyarı mali mesuliyet sigortamdan karşılanıyor. Eğer açıklamamda hata yaptıysam af ola.
                  Hocam ben ihtiyari mali yaptırmadım sonradan öğrendim. Ama şimdilik farklı bir çözüm buldum.
                  O pahallı araçlar özellikle sıkışık trafikte önüme geçince şerit değiştiriyorum.
                  Dalgınlık pahallıya patlamasın diye

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Hocam ben ihtiyari mali yaptırmadım sonradan öğrendim. Ama şimdilik farklı bir çözüm buldum.
                      O pahallı araçlar özellikle sıkışık trafikte önüme geçince şerit değiştiriyorum.
                      Dalgınlık pahallıya patlamasın diye
                      Hahahaha çok güldüm bu yoruma
                      Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
                      +DVD 800 Navi
                      +19" Jant
                      +Prins Vsı 1.0

Yorum

Fark çok yüksek çıkmış. Ben 2018 Şubat'ta yenilerken IMM'yi 100 binden sınırsıza çevirdim 180 lira fark çıktı İnsignia varken. 900dü kaskom 1080 ödedim. Aracı değiştirince de zeyil yaptım fark çıkmadı.
                        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                        2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                        4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                        5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                        6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Fark çok yüksek çıkmış. Ben 2018 Şubat'ta yenilerken IMM'yi 100 binden sınırsıza çevirdim 180 lira fark çıktı İnsignia varken. 900dü kaskom 1080 ödedim. Aracı değiştirince de zeyil yaptım fark çıkmadı.
                          Benim yaşım 41 ve bu yaşıma kadar ilk defa kasko yaptırdım, fark bundan yüksek çıkmış olabilir. Birde ben yaptırdığımda dolar yukarı ivme kazanmıştı bilmiyorum bir etkisi varmıdır

Yorum

İşleniyor...
                          X