Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Balata değişimi(kazıklanma içerir)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Balata değişimi(kazıklanma içerir)

herkese merhaba arkadaşlar.bugün 42binde aracımın ön arka balatasını değiştim.trw marka balata aldım toplam 400 tuttu.sonra sanayide bir ustaya taktırdım yaklaşık 3 saatte taktı.önleri 2 dkda halletti arkalarla tam 3 saat uğraştı.yapıp bitirdikten sonra işçilik olarak tam 200 tl istedi tabi ben şok oldum.biri vasıtasıyla gitmemize rağmen bir sürü kem-küm etti en son 150 tl verdim ön arka değişimine.ama şunu anladım fiyat almadan kesinlikle bu işleri tanıdık ayağına kimseye yaptırmayın.

sanki balataları da pahalı almışsınız gibi geldi ama yaklaşık 3-4 aydır yedek parça vs fiyatlarını takip etmedim, dövizden dolayı bu kadar artmış olabilir mi, emin olamadım.
    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Ön balata ve diskleri ağustos ta özel opel serviste işçilik dahil 600 e değiştirmiştim Delphi marka. Arka balatalarda Bosch vardı o zaman iyi diye dokunmadık. Ağustostan bu yana 10 bin km yi geçti. Arkaların da disk ve balata değişmem lazım artık. Yine o kadar masraf çıkacak görünüyor

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

daha bu haftasonu sadece on balatalari degistirdim, delphi marka 180 lira. 50 lira da iscilik. ama degistirmez olaydim dumduz giden arac saga ceker oldu, balatadan mis gibi surtme sesi de geliyo. ustanin isi yogun oldugundan diskleri torna ettirme geregi duymadi saniyorum ondan. baska bi ustada sokturup tornalatmayi dusunuyorum simdi
        OPC Line Sport

Yorum

2 Ön Fren diski 2 balata Delphi marka + işçilik 600 TL fiyat normaldir o zaman.
          Aşırı bir kazıklanma içermiyor tahminimce.
          mhmtzncrkrn hocam ben bahsettiğiniz ses veya çekmeyi his etmedim.
          Aksine çok daha sağlam fren ve emniyet hissi verdi.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Peki,delphi mi yoksa trw mi daha iyi ve uzun ömürlüdür? Seçiminiz hangisi olurdu?

Yorum

Hocam deneyimlemiş biri olarak söyleyeyim;normalde bir balata degistigi zaman 2 hafta kadar randımanlı fren tutmaz ancak ben trw aldım daha ilk günden cok daha iyi fren tutuyor.yalnız benim balatalar ac-delco markaydi.bu sanirim opellerde standart kullanilan balata.uzun ömürlü ancak cok sert.trw biraz daha kisa ömürlü ama yumusak.

Yorum

3 Hafta önce bende ön arka balataları değiştirdim. Trw marka balataları 315 liraya aldım 80 lirada işçilik verdim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omrylc View Post
                  Hocam deneyimlemiş biri olarak söyleyeyim;normalde bir balata degistigi zaman 2 hafta kadar randımanlı fren tutmaz ancak ben trw aldım daha ilk günden cok daha iyi fren tutuyor.yalnız benim balatalar ac-delco markaydi.bu sanirim opellerde standart kullanilan balata.uzun ömürlü ancak cok sert.trw biraz daha kisa ömürlü ama yumusak.
                  Teşekkürler. Peki orjinal balatalar ortalama kaç km dayandı sizin? Birde araç otomatik mi? Benim aracım otomatik 170'lik. 29.800km'de şuan. Balata sesi falan yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Teşekkürler. Peki orjinal balatalar ortalama kaç km dayandı sizin? Birde araç otomatik mi? Benim aracım otomatik 170'lik. 29.800km'de şuan. Balata sesi falan yok.
                    Hocam ben ikinci el aldim.araba su an 42binde.bence ilk kez degistiriliyor.bu arada arac dize otomatik.bence trw veya ferodo mutlaka deneyin.asıl o zaman aracin fren sisteminin cok daha iyi oldugunu goreceksiniz.

Yorum

Opelin disk ve balatalari TRW

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

O zaman TRW

Yorum

bende arkadaşlar dün bakımda soktum 2. 15000 bakımı. 1360tl verdim. Aracım 18500 km de. Neyse bana dediler ön balataların bitmek üzere değişelim mi? ne kadar dedim ? bana 690tl fiyat çıkardılar. Kalsın dedim. Bugün Aksaray tarafına işim düşünce biraz fiyat aldım ve www.opelaksaray.com internet sitesi olan firma bana delphi önerdi 130tl,gm 590tl, bosch 180tl, feredo 170tl. Aracım 1.6 dizel otomatik sport donanım 19 inç. İşin özü bu kadar km de 18500km bitebilirmi ? kimileri 40-50bin gitmen gerek diyo. Ve sizce eğer alacaksam hangi marka almalıyım ?

Yorum

31 binde daha balata değişimi görmemiş ,2015 cosmo stil paket. Çok fren kullanmam,belki etkisi vardır

Yorum

Benim aracımda 45 bine geliyor. Sanırım bu bakımda balata değişimi gerekecek. Ben de garantisi olsa da balataları dışarıda değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X