Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Insignia Mobil 1 ESP 0W-40 yag

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel Insignia Mobil 1 ESP 0W-40 yag

Merhaba arkadaslar
    Opel Insignia 2013 model 2.0 CDTI aracimda son 3 yildir Mobil 1 ESP 0W-40 yag kullanmaktayim cokta memnunum hatta bu yagi Mobil 1 in kendi sayfasindan hangi motor hangi yag sayfasindan bularak kullandim. Fakat bu sefer Mobil 1 sayfasindan hangi motor hangi yag bölümüne baktigimda aracin yaginin ESP 5W-30 olarak degistigini gördüm, yeni yag degisiminde ESP 5W-30 gecis yapmalimiyim gecersem sorun olurmu (motorda ses gibi) yoksa ESP 0W-40 a devam edeyimmi?
    Tesekkürler

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Merhaba , 0 40 a devam edin

Yorum

Aynen hic bozmayim devam edeyim ben.

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

Motorun viskozitesini bozmayın bence 0 40 a drvam edin

Yorum

Arkadaşlar benim 2015 1.6 t 170 bg aracımda da hep 5w 30 yağ kullanılmış
          sitede mobil 1 0w40 yağ bayağı övgü almış. Bundan sonraki bakımlarda mobil 1 0w40 a dönsem zararı olurmu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: orhan848 View Post
            Arkadaşlar benim 2015 1.6 t 170 bg aracımda da hep 5w 30 yağ kullanılmış
            sitede mobil 1 0w40 yağ bayağı övgü almış. Bundan sonraki bakımlarda mobil 1 0w40 a dönsem zararı olurmu
            viskozitesi farklı bir yağa geçilecek ise farklı markaların motor içi temizleyici kimyasalları mevcut. Evvelinde onu kullanıp daha sonra yağı motora doldurun daha sağlıklı olacaktır.

Yorum

Bilgi için teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

viskozitesi farklı bir yağa geçilecek ise farklı markaların motor içi temizleyici kimyasalları mevcut. Evvelinde onu kullanıp daha sonra yağı motora doldurun daha sağlıklı olacaktır.
                Engine Flush ürünlerinden bahsediyorsunuz herhalde. Onların herhangi bir zararı var mı bazı kimseler motora zarar verdiğini söylemekte

Yorum

Ben sahsen motor yagina takviye kullanmiyorum cok kaliteli bir yag motorun bütün ihtiyaclarini karsiliyor , eger motorda gecmisten kalan herhangi bir problem var ise onu bilemem, sadece yakit icersine yilda bir defa olmak üzere dizel versiyon LIQUI MOLY motor ve enjeksiyon temizleyici kullaniyorum o kadar. Bu arada Mobil 1 0W/40 Motor yagina devam 5-6 yildir ayni yagi kullaniyorum cok memnunum.

Yorum

Ben GM 5W30 yağından Mobil1 ESP 0W40 yağına geçiceğim için düşünüyorum.

Yorum

Ben motor yag konusunda cok titizim ortalama Türkiye sartlarinda biraz daha kisa olabilir ama yasadigim ülkede 15000-20000 km de bir yag degistiriyorum hatta bunu kendim yapiyorum yag tipasini acinca yarim saat bütün yag bosalana kadar bekliyorum, normalde diger insanlar 30000km den asagi yag degistirmezler cünkü havadaki toz orani cok düsük (yagmurlar vs..) burada dogru düzgün ne hava filtresi degisiyor nede kisa sürede yag, ben arabayi 64000km de aldigimda daha hava filtresi hic degismemisti büyük ihtimal 90000km yag bakiminda degisecekti ve inanirmisiniz hava filtresi daha temizdi. Ben mobil1 siddetle tavsiye ederim zaten yag degisiminden sonra motor sesinin ne kadar düstügünü duyacaksiniz ve bu 10000km ye bu sekilde gidiyor..

Yorum

Ben yetkili servisin kendi kullandığı yağdan moıbil esp 0-40 yağına geçmiştim. fakat son bakımda 5 30 kullanmışlar yine :S
                        Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Siz söylemediyseniz otomatik olarak servis kendi orjinal yagini kullanmistir,yag ile fazla oynamamak lazim aslinda bir daha ki degisimde mobil1 0W/40 koydurursunuz öyle devam edersiniz.

Yorum

İşleniyor...
                          X