Duyuru

Collapse
No announcement yet.

opc tampona geçiş hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• opc tampona geçiş hakkında

Arkadaşlar merhaba , 2011 cosmo aracımı plastik opc tampona çevirmek istiyorum. Aracın üzerinden çıkacak olan irmscher panjurumu ve diğer sökülecek olan malzemeleri de kullanarak minimum parça ile çevirme planım var. Aracım ST arka opc tampon çok farklı olmadğndan onu değişmeyceğim , sadece ön tampon yapmak istiyorum. Bunun için aşağıda bulunan parça kataloğu üzerindeki 2-4-5-6-7-8-9-10(sağ-sol 2 adet) – 12 numaralı parçalar yeterli olacak mıdır? Parçacıdan bu doğrultuda fiyat isteyeceğim.
    Bilgi sahibi olan arkadaşlarımızdan yardım rica ederim.

opc.jpg
    Ekli Dosyalar

Bende geçmek istiyorum aslında. OPC vites topuzu ve direksiyondan sonra opc body kit ve jant şart.

Yorum

Yılbaşında Bostancı oto sanayide bir çıkmacıya komple panjuru ile dolu bir şekilde orjinal ön tampon düştü , anında kaptılar. Şaka gibi ama 2 bin liraya vermişler. Sanıyorum bir daha böyle bir fırsat düşmez , o yüzden toplama kararı aldım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
        Yılbaşında Bostancı oto sanayide bir çıkmacıya komple panjuru ile dolu bir şekilde orjinal ön tampon düştü , anında kaptılar. Şaka gibi ama 2 bin liraya vermişler. Sanıyorum bir daha böyle bir fırsat düşmez , o yüzden toplama kararı aldım.
        Toplama yoluyla olabiliyorsa arka tampon ile birlikte bende dahil olayım. Birlikte hareket edelim. Bu arada bana da makyajlı kasa opc ön tampon denk geldi çıkmacıda ama hasarlıydı baya.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post

Toplama yoluyla olabiliyorsa arka tampon ile birlikte bende dahil olayım. Birlikte hareket edelim. Bu arada bana da makyajlı kasa opc ön tampon denk geldi çıkmacıda ama hasarlıydı baya.
          yurtdışı sitelerden epey çıkma araştırdım , almanya-ingiltere-bulgaristan vs gibi yerlerden epey inceledim oralarda da kısıtlı pek adet yok idi. Bu arada hasardan kasıt kırık vs ise her türlü toplanır , önemli olan parça eksik olmasın. AOS de çok iyi ustalar var , plastik tampon çok güzel toplanıyor bilginiz olsun. Hatta mikron ölçerek boya yapan ustalar var.

Yorum

Fiber çok ucuza bulunabiliyor, hatta yazın sıfır 2.500'e fiber bulmuştum

Yorum

Fiber mevzusu çok derin , alıp memnun olanlar da var çok kötü oldu deyip beğenmeyenler de var. Fiberlerde kullanılan ledler zaten çok ucuz gösteriyor (bence) arabayı. Tabiki plastik performansını fiber malzemeden beklemek yanlış olacaktır.

Yorum

Bir kaç yerden fiyat edindim , ülkemizde kaplan diş diye tabir ettiğimiz air inlet parçaları toplamda 5 parçadan oluşuyor ve çok saçma fiyatı var. Koca ham tampon yanında ucuz kalıyor.
                Ebay de takım olarak ( 90-140 USD sol-sağ takım fiyatı) epey mevcut , oradan temin edeceğim. Hakeza panjurun alt kısmında bulunan ızgara ve tampon sağ-sol kenarında bulunan 10 numaradaki parçalarda çok saçma fiyatlı , onlarıda burda fiber tampon yapanlardan daha ucuza temin edilebileceği kanaatindeyim. Sökme-takma işlemini zaten kendim yapıyorum , geriye sadece boya işlemi kalacak.
                Ayrıca şöyle bir durumda var , onu bugün netleştireceğim o da park sensörlü ve sensörsüz tamponun neredeyse 2 kat fiyat farkı olması . Sensörsüz tamponu alıp üzerine mevcut araçtakilerini aktarırım diye düşünmekteyim. Tekrar durum hakkında buradan bilgi paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum

Bir kaç yerden fiyat edindim , ülkemizde kaplan diş diye tabir ettiğimiz air inlet parçaları toplamda 5 parçadan oluşuyor ve çok saçma fiyatı var. Koca ham tampon yanında ucuz kalıyor.
                  Ebay de takım olarak ( 90-140 USD sol-sağ takım fiyatı) epey mevcut , oradan temin edeceğim. Hakeza panjurun alt kısmında bulunan ızgara ve tampon sağ-sol kenarında bulunan 10 numaradaki parçalarda çok saçma fiyatlı , onlarıda burda fiber tampon yapanlardan daha ucuza temin edilebileceği kanaatindeyim. Sökme-takma işlemini zaten kendim yapıyorum , geriye sadece boya işlemi kalacak.
                  Ayrıca şöyle bir durumda var , onu bugün netleştireceğim o da park sensörlü ve sensörsüz tamponun neredeyse 2 kat fiyat farkı olması . Sensörsüz tamponu alıp üzerine mevcut araçtakilerini aktarırım diye düşünmekteyim. Tekrar durum hakkında buradan bilgi paylaşmaya devam edeceğim.
                  Beklemedeyim...

Yorum

2 şart
                    4-5 zorunlu bir parça değil ama olmadığı zaman arabadan anlayan gözler eksikliği farkediyor.
                    6-7-8-9 Türkiye satış fiyatı gerçekten çok saçma (OPC sinyal çerçevesi fiyatı kadar saçma) Mustafa ile Yusuf abi de aliexpress'den almıştı hatta carbon görünümlü olanını aldılar. TR fiyatından daha ucuza geliyor.
                    10'da aslında yurtdışından alınabilir ama varmıydı hatırlamıyorum. yada TR'de fiberden yapılabilir.
                    11 lazım, tamponla davlumbaz bağlantısı arasında bir miktar boşluk var, oradan tamponu sabitliyor, ucuz bi parça.
                    Sanırım 13 de öyle birşey ama biz kullanmamıştık diye hatırlıyorum.
                    14 lazım olabilir. tamponun üst kısmı arabaya direk sabitlenmiyor, aradaki o siyah parça kullanılıyor diye hatırlıyorum.
                    Tamponun yan braketleri de gerekebilir, tam hatırlamıyorum.

Bizde sizden bir istekte bulunalım, profil bilgilerinizi tamamlayabilir misiniz ihihi
                    InsigniaTEAM

Yorum

Ebay deki arka tampon linki varmı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutkun66 View Post

Ebay deki arka tampon linki varmı?
                        Link mevcut değil ama ebay.uk ve ebay.de den arama yapıp görebilirsiniz. Uk den vxr olarak , de den ise opc olarak aratın.

Yorum

Link mevcut değil ama ebay.uk ve ebay.de den arama yapıp görebilirsiniz. Uk den vxr olarak , de den ise opc olarak aratın.
                          Peki satın alsam türkiyeye geliyormu?

Yorum

paypal ile Türkiye nin anlaşması olmadığı için ebay den direk olarak alamazsınız. Yurtdışında yaşayan bir tanıdık vasıtası ile halledebilirsiniz.

Yorum

Panjur altında bulunan alt ızgara ve tamponun alt kenarlarında bulunan (katalog numara 10) dikey konumdaki plastik parçalarını , fiberciler sanki ağız birliği etmişler gibi tekil olarak vermeyiz diyorlar. Telefon/mail ile iletişime geçerek sordum hepsi aynı cevabı verdiler , sadece set olarak tampon ile beraber verdiklerini söylediler.
                              Bu sebeple o parçaları da aliexpress den alarak , orjinalden daha ucuza temin edebileceğim. Kaplan dişler , alt ızgara ve ince hava kapakları oradan sipariş vereceğim. Toplam fiyatlarından dolayı gümrüğe takılsa bile sanırım en fazla toplam meblağın %20 sini vergi olarak ödesem dahi bu haliyle 1/3 fiyatına mal etmiş olacağım.
                              Sadece ham tamponu TR den alıp kalanları Aliexpress den alıp bitireceğim inşallah. Tampon için 25 iş günü süre veriyorlar , bu süre zarfında Aliexpress den diğer parçalarında geleceğini ümit ediyorum.

Ön tamponum cosmo ve park asistanlı olması sebebi ile 6 adet park sensörü mevcut , umarım opc tampona delik açıp sensörleri aktarırken problem yaşamayız zira sensörlü tampon nerdeyse sensörsüzün 2 katı.

Opc arka tamponu ST de çok hoş bulmadığımdan hiç araştırmadım , belki ön tampondan sonra yan marşbiyel düşünebilirim. Marşbiyel plastik olarak uygun fiyatla ülkemizde mevcut gayet kolay bulunuyor.

Benim gibi toplamayı düşünenler için aşamaları buradan tarafınıza aktaracağım , Parça temini sonrası uygulamayı kendim yapacağım için fotolar ile sökme-takma vb konular hakkında da bilgi paylaşımında bulunacağım.

Yorum

İşleniyor...
                              X