Duyuru

Collapse
No announcement yet.

opc tampona geçiş hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

çalışmayı merak ediyoruz. hayırlısı olsun bakalım.
    aliexpressten satıcıya fiyatları düşük göstermesini rica edin. parçalarıda eğer 5 ten fazla kalemliyse farklı isimlerde komşunuza falan getirtin. ya da aileden başkalarının adına yazdırın falan. parçaları bilmiyorum ama sorun olacağını sanmıyorum. büyük boyut olacaksa parçalar ayrı ayrı göndermesinde yarar var.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Sensör için tamponun içinden belli yerlerden ölçü alarak tam yerini açabilirsiniz. Denizli'den bir arabanın fotoğrafını gördüm, doğru yerden açılmamış sanırım, çok kötü görünüyordu.

Bu arada tamponu sökünce alüminyum ön koruma barı karşınıza çıkacak, onun şaseye tutturulan yerlerden sonrasını, sağ sol çıkıntıları kesmek gerekecek bilginiz olsun.
      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
        Sensör için tamponun içinden belli yerlerden ölçü alarak tam yerini açabilirsiniz. Denizli'den bir arabanın fotoğrafını gördüm, doğru yerden açılmamış sanırım, çok kötü görünüyordu.

Bu arada tamponu sökünce alüminyum ön koruma barı karşınıza çıkacak, onun şaseye tutturulan yerlerden sonrasını, sağ sol çıkıntıları kesmek gerekecek bilginiz olsun.
        Güzel bilgi , teşekkür ederim. Muhtemelen parçaların gelmesi vs falan yılbaşı sonrasında toplanacak fiziken. Aracı Maslak oto sanayide arkadaşımın tamiranesinde toplayacağız , arabamda sürekli orda tamiranede duruyor zaten gündelik kullanmıyorum. Yakın olan , işlemi görüp bilgi edinmek isteyen olursa davet ederim. Saygılar.

Yorum

- Bu cumartesi Aliexpress den ilk siparişi verdim , Kaplan diş hava girişlerini 65 USD ye satın aldım ve dün kargoya verildi. Nasipse ay sonu gibi elime ulaşacak. Bahse konu parçanın Türkiye fiyatı 2800-3000 TL arası gibi uçuk bir rakam. Bana 350-360 TL ye gelmiş olacak.
          Screenshot_2 inlet.jpg

- Ana panjur alt ızgarası Aliexpress den 500-600 TL , Türkiyeden ise 850-1000 lira gibi bir rakam tutmakta. Onun yerine universal kendin yap tarzında panjur ızgarası alıp kendim yapacağım , bu durumda 60-80 liraya mal etmiş olacağım. Universal ızgara çeşitli şekillerde malum sitelerde bulunmakta , örnek olması adına bir görsel ekliyorum.
          Orjinal olmasının en azından benim açımdan pek bir mahsuru yok. Sıradan plastik bir parça.
          Screenshot_1.jpg

-Son olarak da tampon alt kenarlarında bulunan ince siyah plastik parçaları da Türkiyede orjinali hemen hemen 600 TL gibi bir rakam tuttmakta , Aliexpress den bunu 160-200 TL den temin edebiliyorsunuz. Ürün görseli aşağıda mevcut.
          Screenshot_2 kalem.jpg

-Bu ay sonu Aralık başı gibi bu parçalar elimde olacak nasipse , Aralık ayında da tamponu orjinal siparişini vereceğim. Ocak gibide sanırım o gelmiş olacak. Akabinde park sensörlerinin aktarımı ve boya işlemi olacak. Bittiğinde de montajı yapıp bitireceğiz nasipse. Herkese saygılar...
          Ekli Dosyalar

Yorum

Çalışmanın sonucunu merak ediyorum, inşallah sonucu güzel olur, paylaşımınızı bekliyoruz.
            2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Alt panjur için kullanılan parça çok göze batıyor demiş oluyum, daha önce yapan oldu.
              Kaplan dişlerde az bir açıklık kalabilir, diğer arkadaşların aldığında başımıza geldi. Tamponu taktıktan sonra iç kısım karanlıkta kaldığı için çok belli olmuyor zaten. Ama tırnakları da düzgün oturmadığı için tırnakların üzerine önlem için sıcak silikon sıkmıştık. Şimdiden hayırlı olsun, bitince fotoları bekliyoruz
              InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
                Alt panjur için kullanılan parça çok göze batıyor demiş oluyum, daha önce yapan oldu.
                Kaplan dişlerde az bir açıklık kalabilir, diğer arkadaşların aldığında başımıza geldi. Tamponu taktıktan sonra iç kısım karanlıkta kaldığı için çok belli olmuyor zaten. Ama tırnakları da düzgün oturmadığı için tırnakların üzerine önlem için sıcak silikon sıkmıştık. Şimdiden hayırlı olsun, bitince fotoları bekliyoruz
                Bilgiler için teşekkür ederim , ön panjurum OPC olmadığı için biraz daha az belirgin olur diye tahmin ediyorum. Aliexpress den olmazsa onu da alırız . Panjurum irmscher olduğundan alt ızgarada da kare desenli bir plastik kullanma niyetindeyim. Belki bir nebze daha uyumlu olur opc panjura nazaran. Denemekten zarar gelmez

Yorum

Aliexpress den ilk parçalar geldi . 356 TL ye mal oldu ve hemen hemen 1 ay olmadan geldi. Gümrüğe takılma vs gibi bir aksaklık yaşamadım.3.jpg​​​​​​​

1.jpg

Ekli Dosyalar

Yorum

Sonucu merakla bekliyoruz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                      Aliexpress den ilk parçalar geldi . 356 TL ye mal oldu ve hemen hemen 1 ay olmadan geldi. Gümrüğe takılma vs gibi bir aksaklık yaşamadım.

valla çok iyi gelmiş, gümrüğe takılmaması da ekstrası olmuş
                      InsigniaTEAM

Yorum

Bugün 3 Aralık da siparişini geçtiğim , katalogda 10 numaradaki parçalar geldi. Opel de orjinal GM ürünü için 740 Lira yazmışlardı , bana 150 TL ye gelmiş dolu.Standart ABS plastik ürün , orjinal almaya gerek yok . Yan yana koyulsa fark edileceğini sanmıyorum.
                        Ayrıca hafta sonu İkitelli AOS de biraz dolaştım , epey çıkmacı var. 3 tane falan OPC tampon vardı fakat durumları çok kötü idi. Buna rağmen 1000-1250 TL para istiyorlar.
                        Sadece boyatıp takarsın diyen dükkandaki tampon bile çok fenaydı . Düşünenlere bilgi olması adına durumu buradan da paylaşmak istedim. Gelen ürünler aşağıda fotoda mevcut.

2.jpg
                        1.jpg

Ekli Dosyalar

Yorum

Çalışmalar nasıl gidiyor hocam son durumlar nedir valla emeğinize sağlık güzel bir çalışma gerçekleştiriyorsunuz bende araca opc body kit yapayım dedim 1 yılda fiyat 2 ye katlanmıs suan 6-7bin arası fiyat diyorlar

Yorum

tekrar merhaba ,
                            işim gereği pek fırsatım olmamıştı yazamadım , sıfır tamponun fahiş fiyata gelmesi sebebi ile temiz bir çıkma tampon arayışında idim.
                            Baya bir yere gidip baktım pek kayda değer sağlam bir çıkma bulamamıştım. Sonunda Bostancı oto sanayide bir tane buldum. Tırnakları sağlam , eksiği yırtığı olmayan bir tampon yakaladım.
                            Dün akşam üstü gidip baktım ve bu sabah gittim aldım. Satıcıya kavga dövüş olsada hiç indirim yaptıramadım , ürünün temiz-eksiksiz olması ve gerçekten artık pek bu şekilde çıkma bulunmamasını iyi bildiğinden 20 TL bile inmedi. Kısacası 1000 TL ye de çıkma tamponu aldım. Diğer malzemelerin fiyatlarını da yukarıda zaten belirtmiştim. Haftaya kuvvetle muhtemel zımpara/boya işlemi tamamlanır.
                            Akabinde ve en nihayetinde tamponu takcağız. Bilgisi olan arkadaşlarımızdan sis farlarını iptal etmemiz sonrası hata lambası yanmaması için ne yapmamız gerektiği hakkında bilgi rica edeceğim.
                            Herkese mutlu hafta sonları.
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 1 photos.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                              tekrar merhaba ,
                              işim gereği pek fırsatım olmamıştı yazamadım , sıfır tamponun fahiş fiyata gelmesi sebebi ile temiz bir çıkma tampon arayışında idim.
                              Baya bir yere gidip baktım pek kayda değer sağlam bir çıkma bulamamıştım. Sonunda Bostancı oto sanayide bir tane buldum. Tırnakları sağlam , eksiği yırtığı olmayan bir tampon yakaladım.
                              Dün akşam üstü gidip baktım ve bu sabah gittim aldım. Satıcıya kavga dövüş olsada hiç indirim yaptıramadım , ürünün temiz-eksiksiz olması ve gerçekten artık pek bu şekilde çıkma bulunmamasını iyi bildiğinden 20 TL bile inmedi. Kısacası 1000 TL ye de çıkma tamponu aldım. Diğer malzemelerin fiyatlarını da yukarıda zaten belirtmiştim. Haftaya kuvvetle muhtemel zımpara/boya işlemi tamamlanır.
                              Akabinde ve en nihayetinde tamponu takcağız. Bilgisi olan arkadaşlarımızdan sis farlarını iptal etmemiz sonrası hata lambası yanmaması için ne yapmamız gerektiği hakkında bilgi rica edeceğim.
                              Herkese mutlu hafta sonları.
                              valla bindiğim OPC bodykitli hiçbir arabada arıza lambası yanmıyordu, sanırım sisleri kontrol etmiyor.
                              Şuan sıfır çıplak tampon 3binin üzerindedir heralde, çıkması 300-500'e kapatılamazdı zaten boşverin iyi almışsınız
                              Devamını bekliyoruz
                              Modifiye bölümüne temiz bir konu da güzel olurdu
                              InsigniaTEAM

Yorum

Alt kısımda bulunan -panjur altı- hava girişinin olduğu yer için plastik universal ızgara da geldi. Yerine uygun kesilip monte olacak. Tahminimden daha kaliteli bir ürün geldi açıkçası.
                                Bununda maliyeti hemen hemen 50 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.
                                100 lira da tamponun sağı solunu boyaya hazır hale geitrmek için ustaya verdim. Sök-tak kendimiz yapacağız zaten.
                                Boya ve boyama işi için henüz fiyat almadım , cumartesi günü de bunlara ne kadar masraf olacağını iletirim.
                                Şuanlık masraf durumu yazdıklarım üzere oldu , herkese sayg.
                                You do not have permission to view this gallery.
                                This gallery has 1 photos.

Yorum

İşleniyor...
                                X