Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Antifriz kokusu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Antifriz kokusu

Arkadaşlar merhaba 2012 model 1.4 T kullanıyorum. Yaklaşık bir ay önce aracımda motor ısındıktan sonra gelen bir antifriz kokusu olduğu tamirciye gittim. Radyatör yedek depo kapağının borusunun altındaki contadan su kaçırmış, hatta zaman zaman su azaldı uyarısı da almıştım. Conta değişti, herhangi bir yerinden su kaçağı yok ama antifriz kokusu bir türlü geçmedi. Arabanın motor kısımlarını da tamircim balata spreyi ile temizledi. Araç ısındıktan sonra antifriz kokusu geliyor. Başına gelen ya da bilgi sahibi olan var mı? Yardımlarınız bekliyorum. Herkese iyi günler...

Eski konulara bir göz gezdirin. 1.4 lerde soğutma suyu haznesi sıkıntı çıkarabiliyor.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: incetekin View Post
      Arkadaşlar merhaba 2012 model 1.4 T kullanıyorum. Yaklaşık bir ay önce aracımda motor ısındıktan sonra gelen bir antifriz kokusu olduğu tamirciye gittim. Radyatör yedek depo kapağının borusunun altındaki contadan su kaçırmış, hatta zaman zaman su azaldı uyarısı da almıştım. Conta değişti, herhangi bir yerinden su kaçağı yok ama antifriz kokusu bir türlü geçmedi. Arabanın motor kısımlarını da tamircim balata spreyi ile temizledi. Araç ısındıktan sonra antifriz kokusu geliyor. Başına gelen ya da bilgi sahibi olan var mı? Yardımlarınız bekliyorum. Herkese iyi günler...
      Kaçırma azaltma yapmıyorsa zamanla o koku azalacaktır.
      Çok rahatsız edecek boyutlarda değilse kafaya takmayın bence.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Merhaba,

Aracınızı bir kac gün iyi gozlemleyin. Ozellikle yuksek devirli kullanımlardan sonra park edip sabah aracın altını ve sogutma suyu seviyesini kontrol edin. Sogutma suyu şakaya gelmez. Çok ciddi masraflara neden olur. Herhangi bir sızıntı damla vs yoksa zamanla koku azalacaktır. Aracıma basit bir işlem sonrasında direksiyon hidroligi katalitigin ustune akmıs biraz. Yogun trafikte araç yanıyor diye az kalsın itfaiye cagıracaktım. Bir kac hafta gecmemişti duman ve kokusu.Turbo, manifold ve katalitik civarına aktıysa yapabilir kokuyu.

Yorum

İşleniyor...
        X