Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Teknik Destek

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Teknik Destek

Merhabalar arkadaşlar.Bu sabah aracımda "Sağ huzme kısa far arızası" diye arıza uyarısı gördüm. Aracı yetkili servise götürdüm incelendi ve şu sonuca varıldı.Ampul sağlam ancak far beyni arızalı . Far beynini komple değiştireceğiz fiyatı 7100 TL artı kdv artı işçilik.Bu arızanın dışarıdaki yerlerde tamiri mümkün olabilir mi? Bu konuda değerli bilgi ve tecrübelerinizle yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.Şimdidden teşekkürler.Araç insignia OPC 2012 model 111000 km.de.

Sadettin abi cikmacilarda daha uyguna bulabilirsoniz

Birde Akunun kutup başını söküm ve tekrar takın bazen bu tür sorunlar duzeliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler Fatih bey.Beynin içi su dolmuş.Sanayiden beyin bulundu ve 900 TL ye iş halloldu.

Yorum

geçmiş olsun sebebini araştırdınız mı? beyne su niçin dolmuş? daha önce açılmış mı? önlem açısından önemli.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sadettin 50 View Post
          Teşekkürler Fatih bey.Beynin içi su dolmuş.Sanayiden beyin bulundu ve 900 TL ye iş halloldu.
          Farın içine su girmiş ise sorun çözülmemiş demektir. Ben de aynı sorun yaşadım. İlk kısa hüzme far arızasında "FAR BEYNİ" ni değiştirdim. Ardından yağmur başlayınca yine aynı sorun oldu. Bir kez daha far beyni yandı.
          Aslında sorun önden bir kez başka bir aracın arka tamponuna çarpmıştım. Tamponda veya görünür yerde hiçbir sorun gözükmüyordu. Ancak bu gibi durumlarda farın tampona bağlandığı ayak yerlerinde küçük çatlaklar oluyor. Gözle görülmüyor. Farı tam çıkardığınızda ayakları sağa sola zorladığınızda ayak kenarlarında çatlaklar gözleniyor. İşte buradan far içine su doluyor. Su derken yağmurlu havalarda veya aracı yıkandığında farda buğu gözleniyor. (Farda buğulanma ilk belirti !!!!).
          Ardından biriken buhar soğuduğunda far içinde su birikiyor. Bu su farın altındaki beyne doluyor. Sonuç...
          Farınızdaki su giren yeri saptayıp "tamir kiti" ile tamir ettiriniz. Benim ki "502 japon yapıştırıcısı ve karbonat ile" tamir edildi.
          Far tamircileri bu işi iyi biliyor.

Geçmiş olsun
          2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

Teşekkürler destiny

Yorum

İşleniyor...
            X