Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ayna kapanma ve acilma problemi ve çözümü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ayna kapanma ve acilma problemi ve çözümü

Merhaba arkadaslad opel insignia aracimin sag aynasi bazen kapaniyor acilmiyor bazen aciliyor kapanmiyordu sanayi ve servise gosterdim iki yerde motor sorunu var degistirmen gerekli dediler .

usta var usta var ... cocukluk arkadasim olan ustaya görürdüm aynayi kapagini çıkarttı weicon marka pas sokucu ve kontak spreyi ile guzelce temizledi tozlarindan arindirdi bir kac ac kapa yapdi kapanmayan ayna soldaki aynadan daha hizli kapanir acilir oldu .. 1000 kusur tl cebimde kaldi ....eger böyle bir sikintiniz varsa servis ve bazi is bilmeyen ustalarin soylemiyle aynaninizi degistirmeyin sakin... toz yuttukca pisleniyor ici zamanla yavasliyor dolayisiyla bundan dolayi bilginize...

Genelde spreyle sorun çözülüyor ama bazen işin kolayına kaçmayı servisler seviyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bugun aynalarin titreyerek kapanmasi icin servise gittim, sprey uyguladilar ancak duzelmedi. merkeze ayna mekanizmalarinin garantiden degisimi icin yazdiklarini soylediler, belki degisim yaparlar. bekliyoruz
      OPC Line Sport

Yorum

Aynayı ters tarafa doğru itip alt açıklıktan sıvı gres püskürtün. Benim aracımda sağ ayna bu şekilde aylardır titreme, takılma olmadan açılıp kapanıyor.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Aynayı açma kapama düğmesine bastığınızda aynaların takıldığı yerde, tekrar aç kapa yaparsanız ayna kaldığı yerden kapanmaya devam diyor.
          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
            Aynayı ters tarafa doğru itip alt açıklıktan sıvı gres püskürtün. Benim aracımda sağ ayna bu şekilde aylardır titreme, takılma olmadan açılıp kapanıyor.
            Aynen çözümü ben de böyle buldum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunter View Post
              Merhaba arkadaslad opel insignia aracimin sag aynasi bazen kapaniyor acilmiyor bazen aciliyor kapanmiyordu sanayi ve servise gosterdim iki yerde motor sorunu var degistirmen gerekli dediler .

usta var usta var ... cocukluk arkadasim olan ustaya görürdüm aynayi kapagini çıkarttı weicon marka pas sokucu ve kontak spreyi ile guzelce temizledi tozlarindan arindirdi bir kac ac kapa yapdi kapanmayan ayna soldaki aynadan daha hizli kapanir acilir oldu .. 1000 kusur tl cebimde kaldi ....eger böyle bir sikintiniz varsa servis ve bazi is bilmeyen ustalarin soylemiyle aynaninizi degistirmeyin sakin... toz yuttukca pisleniyor ici zamanla yavasliyor dolayisiyla bundan dolayi bilginize...

Sol aynada aynı sorunu bende yaşıyorum. Bazen kapanıyor bazen takılıyor. Söylemeniz iyi oldu. Araçla buluşunca bende bir sprey işini yapayım.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Kronik hocam bu olay sakin motoru bozulmus diyenlere inanma onlarin beyni bozulmuş yapamazsan sana tel ve adres veririrm istanbulda gider yaptirirsin

Yorum

Benim 2 aynamda kafasına göre çalışıyor .

1 kutu WD 40 boşalttım hala tık yok. Büyük ihtimal temizleyemedik. Kapakları sökmek gerekecek heralde.

Yorum

eski 2000 model aracım tek bir bakım yapmadığım halde sorunsuz çalışıyorken 2014 model , D Segment aracımda bunun yaşanması ayıp.

Benimki de kafasına göre çalışıyor.

Ancak ben direkt yağlama denedim. temizlik + yağlama daha mantıklı.
                    Fikrin kadar varsın!

Yorum

WD40 aslında yağlayıcıdan ziyade temizleyici diye biliyorum. WD40'ın üstüne gres çözüm olabilir.

Yorum

Benim de sağ aynamda araç çalışmıyorken bazen kapanmama sorunu yaşanıyordu. Fakat araç çalışırken zorlanarak da olsa kapanıyordu. Dün sağ ayna kapağının sadece alt tarafındaki iki klipsi elimle rahatça hafif açarak WD40 spreyin pipetini ayna kapatma motoruna doğru ulaşacak şekilde içine sokarak uyguladım. Uygulama sonrası sanki ilk günkü gibi araç çalışmıyorken de yağ gibi kayarak çok rahat kapanmaya başladı. Her ihtimale karşı sol aynaya da uygulayacağım.

Yorum

benim aracin aynalari bugun malatya yetkili servisinde garanti kapsaminda degisildi. cozum bulamayan arkadaslar degisim isteyebilir bilginize.
                          OPC Line Sport

Yorum

Benim de 2013 model aracımın sağ aynası takılıyordu ve en sonunda kapanıp-açılmaz oldu. Elle açmak için de ciddi kuvvet gerekiyor.

Kendim yağlamayı deneyeceğim ama Ankara'da kapağı söküp bu işlemi yapabilecek bir yer bilen var mı?

Yorum

Gerçekten gerek yok. Aynayı ters tarafa doğru itin, alttan açılacak ince açıklıktan sıvı gres püskürtün. Yanınızda ıslak mendil de olsun fazla olursa akan gresi silin. Ben bunu geçen yıl yaptım. Hâlâ takılmadan açıp kapanıyor. Öncesinde wd 40 sıkıyordum, bir süre sonra yine takılma başlıyordu. Bunda bazı etkenler var. Aracın aküsü tam dolduysa dinamo aküyü şarj etmeyi bırakıyor. Bunu sileceklerin çalışmasından, yan aynaların açılıp kapanmasından ve camların açılıp kapanmasından da anlıyorsunuz. Daha yavaş oluyor hep. Mesela araç kısa farları otomatik açtı veya siz elle açtınız, o zaman dinamo yavaş yavaş aküyü şarj ediyor. 5 dk içinde şarj tamamlanıyor. Ondan sonra silecek, cam ve ayna açma kapama hızları da artıyor. Yavaşladığında sorun yaşamamak için dediğim gibi yapın, sıvı gres kesin çözüm. Hem aynayı boşuna söktürmemiş olursunuz.
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                              X