Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arıza lambası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arıza lambası

Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar üyeligimi aktif edemiyordum eski siteden mailime ulaştım ve aktif ettik sonunda.

1-2 ay önce motor arıza lambası yandı hemen ankarada opel beyaza götürdüm fazla yakıt hava karışımı denildi,aldığınız benzinle alakalı olabilir denildi arıza silindi 1 hafta hiç çıkmadı,sonra 1 hafta geçince tekrar yandı özel bir yere götürdüm motor üst blogunun sökülmesi gerektiğini ya da arızayı silip benzinlik değişmem istendi,bende arıza silinmesini istedim arıza silindikten sonra 1 hafta yine yanmadı,yanınca tekrar opel beyaza götürdüm arıza aynıydı,aracın 2-3 gün kalması gerektiğini ona göre sorunu bulabileceklerini söylediler bende çok yoğun olduğumdan bırakamadım aracı bir kac gün sonra kendiliğinden söndü bir kaç gün sonra kendiliğinden yandı,şimdi ara ara yanıyor sönüyor sebebi nedir sizce.

Not:2011 model 1.6 T hiç lpg kullanılmadı araçta.
    Yakıtlar hep shell,aldığın yeri değiş dedikten sonra opet

Fazla yakıt hava karışımı dedikleri zaman hava filtresini kontrol edip kirlenmişse yenisiyle değişim yapmaları gerekirdi. Bir de maf sensörünü söküp onu da temizleyip geri takmaliydilar. En azından bunlar yapılmalıydı.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Sadece arizayi sildiler oneriniz nedir ne yapmalı

Yorum

Merhaba,

Çıkan arıza koduna gore yorum yapılması gerekiyor. Arıza kodunu silmekle arıza duzelmiyor maalesef. Cıkan koda gore alakalı olan en basit bilesenlerden en zora dogru kontrol etmek gerekiyor. Arıza kodunu hatırlıyorsanız paylasırmısınız.

Yorum

Ariza kodunu hatirlamiyorum,bir daha gidersem not edicem sadece her yerde fazla yakit hava karisimi uyadisi var deniliyor

Yorum

Hava filtresi ve maf sensörüne odaklanılması lazım gibi
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
            X