Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 Cosmo sag on kapı kilit sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2015 Cosmo sag on kapı kilit sorunu

Arkadaslar selamlar;
    Resimlerde gostermeye calistim. Sag on kapi kilidi bagzen saglikli calismiyor. Bagzen diger uc kapi kilidi acilirken hic acilmiyor bagzende tam tersi oluyor. Ikinci defa acma yada kapama tusuna bastigimda normale donuyor. Servise goturdum once yagladik dediler bir kac ay idare etti sonra yine ayni hata oldu tekrar goturdum ic dosemeyi acip bakmamız lazim dediler bende ses yapar diye actirmak istemiyorum.
    Sizce sorun neresinde olabilir ? kapi ici acilmadan helledilebilecek bir durum olabilirimi?
    Tesekkurler
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

Belli ki sıkışma var, başka arabalarda da böyle şey gördüğüm olmuştu. Döşemeyi açtırın birşey olmaz, tırnak kırılırsa yenisiyle değiştirilmesini isteyin.
    InsigniaTEAM

Yorum

çağrı'nın dediği gibi tırnakları mutlaka söyleyin eskilerini takmayın diye yeni takılanlar için para alabilirler bilginize.
      1.6 SIDI

Yorum

Bilgi icin tesekkur ederim. Sıkısma olsa herzaman yapmasi gerekmezmi? Benimki surekli yapmiyor. Belki sacma gelicek ama kis aylarinda hic sorun yok yaz sicaklari baslayinca daha fazla oluyor.

Yorum

Aynı sorunu Range Rover'da görmüştüm ondan sıkışmadır dedim ama kilit motorundan da olabilir. Sonuçta o döşemenin açılması lazım.
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: halilibrahim View Post
            Bilgi icin tesekkur ederim. Sıkısma olsa herzaman yapmasi gerekmezmi? Benimki surekli yapmiyor. Belki sacma gelicek ama kis aylarinda hic sorun yok yaz sicaklari baslayinca daha fazla oluyor.
            Yazın daha fazla oluyorsa bir şey genleşip sıkışma yapıyor demektir. Sıkışma zayıfsa bazen kurtarıp çalışıyor olabilir. Döşemeyi söktürmekten korkmayın ancak yanınıza tırnak alıp gidin; ayrıca kapı içlerine yalıtım da yaptırabilirsiniz; ben eşimin aracına yaptırdım ve ciddi iyileşme (beklediğimin çok üstünde) sağladı.

Yorum

Blgi ve yorumlar icin cook teşekkurler. Yalıtım gerçekten çok iyi fikir. Dediğiniz gibi olsun ilk firsatta söktüreyim döşemesini ak kara ortaya çıksın

Yorum

Yalıtım için fiyat/performans ürünü olarak şunu tavsiye edebilirim:

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...49085562/detay

NOT : Satıcıyı tanımıyorum, güvenilir midir bilemem.

Yorum

Bütçe varsa focal bam alın derim baya işe yarıyor ben bütün kapılara arka koltuk altına yaptırdım ses sistemi yaptırırken. Klipsler kolay kolay kırılmaz ama kırılsa da ucuz zaten ufak plastikler tabi gidip gm almayın kilidin bağlı olduğu mil eğilmiş olabilir, her türlü çözümü kolay kendinizde yapabilirsiniz aslında, kapı döşemesini sökmek zor değil.
                  İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

Herkese cok tesekkurler. Onerileri dikkate alip tatilde dosemeyi sokturecegim fakat eger motoru degistirmem gerekirse ozaman ciddi maliyet oluyor. Boyle binmekmi ( Acma/kapama tusuna bagzen iki defa basarak ) yoksa motoru degistirmekmi desem ben heralde boyle binmeyi tercih ederim. Umarim basit bir durumdur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: halilibrahim View Post
                      Herkese cok tesekkurler. Onerileri dikkate alip tatilde dosemeyi sokturecegim fakat eger motoru degistirmem gerekirse ozaman ciddi maliyet oluyor. Boyle binmekmi ( Acma/kapama tusuna bagzen iki defa basarak ) yoksa motoru degistirmekmi desem ben heralde boyle binmeyi tercih ederim. Umarim basit bir durumdur.
                      Açtığınız zaman gözle görülür bir hasar/kırık yoksa motor aksamının swich vb bağlantı noktalarına kontak spreyi sıkıp temizlemenizi tavsiye ederim. Belki temassızlık gibi bir durum vardır.
                      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                      X