Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bagaj Döşemesindeki Açıklık

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bagaj Döşemesindeki Açıklık

Selamlar arkadaşlar, başka bir araçta bu problemi yaşayan var mı bilmiyorum ama bizim araçta aracın bagajının sağ kısmında resimde ki gibi bir açıklık mevcut (birazda tüylenme oldu), ilk bakımda servise ilettim hallederiz abi dediler aracı bırakıp almaya geldiğimde yapıştırma çözümüne başvurmuşlar bir problem gözükmüyordu fakat yeniden açılacağı belliydi ki öyle oldu.Opel Türkiyeye iletmeyi
    düşünüyorum problemi buna benzer birşeyi daha önce yaşayan oldu mu ? değişim olursa o döşemenin değişmesi kolay birşey mi bilgisi olan var mı ?
    yada kişisel olarak çözmek durumunda kalırsam ne önerirsiniz?
    Resimler
    http://i.hizliresim.com/zMBr4Y.jpg
    http://i.hizliresim.com/GD0oz2.jpg

Aynı yer benim aracımda da hafif açık. Kendim kapatmaya çalışıyorum olmuyor
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
      Aynı yer benim aracımda da hafif açık. Kendim kapatmaya çalışıyorum olmuyor
      bizim ki başlangıçta çok az azdı, zamanla maalesef arttı ve bu hale geldi.

Yorum

Benim yetkili serviste sağ arka far değişimi yapılmıştı.
        Sanırım tam kapatamadılar. O kısım ellenmedikçe öyle olmaz diye düşünüyorum.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bende aynı kısmın üst değil alt tarafında, bagaj zemini halısıyla birleşim yaptığı yerde açılma oldu. Tüylenme yok.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bende öyle bir durum olmadı. su alma gibi bir durum, sökülüp düzgün montaj yapılmama gibi bir durum olabilırkı yada üretim kaynaklı.
            1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
              Benim yetkili serviste sağ arka far değişimi yapılmıştı.
              Sanırım tam kapatamadılar. O kısım ellenmedikçe öyle olmaz diye düşünüyorum.
              Yok hocam bizdeyken araç arka far değişimi falanda olmadı, çok ufaktan bir acıklıktı zamanla devam ederek bu hale geliyor, kapatmalıkta bir durum göremiyorum yani bir yere oturtulmuyor döşeme,
              sanırım fabrika çıkışı da yapıştırılıyor o yetersiz gelmiş gibi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Bende aynı kısmın üst değil alt tarafında, bagaj zemini halısıyla birleşim yaptığı yerde açılma oldu. Tüylenme yok.
                Bir çözüm buldunuz mu hocam yapıştırma falan gibi ? yoksa öyle mi kullanıyorsunuz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aykutt View Post

Bir çözüm buldunuz mu hocam yapıştırma falan gibi ? yoksa öyle mi kullanıyorsunuz
                  Büyük ihtimalle bagaja koyduğum bir eşya bu hale getirdi. Varlığını bile unuttuğum bir şeydi, siz sorunca hatırladım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Normalde böyle birşey olmaz. Rıfat abinin dediği gibi bagaja konulan birşeyden kaynaklanmıştır. Lastiğin altına sıkıştırılması lazım.
                    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
                      Normalde böyle birşey olmaz. Rıfat abinin dediği gibi bagaja konulan birşeyden kaynaklanmıştır. Lastiğin altına sıkıştırılması lazım.
                      Hocam aslında bayiden alırken çok farketmedik aracı aldıktan bir iki ay sonra ufak bir açıklığı farkettik o da zamanla bu hale geldi, servis yapıştırınca iyi dedik halledildi ama yine saldı, orjinalde lastiğin altında geçmesi gerektiğini öğrendiğim iyi oldu biz orjinalde de yapıştırlıyor sandık.

Yorum

bugün dikkat ettim bendede aynı yerde yerine oturmaya ve tüylenme var tampon işlem gördü, o bölgenin yerine montajı sıkıntılı sanırsam. Belliki o kısım kritik bir ölçüde yapılmış söküp takılmayı pek sevmiyor.
                        1.6 SIDI

Yorum

Aynı bölge benim aracımda da var. Var mı bir çözüm bulan ?
                          Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seko83 View Post
                            Aynı bölge benim aracımda da var. Var mı bir çözüm bulan ?
                            Bendede böyle..Birçok kullanıcıda aynı.Çözüm üretilebilir ama bir çok yere yapıştırma yapmalısınız , ilk stop sökümünde bunları yine kastıracak yada yereinden oynatacaksınız .

Yorum

Ben sorunu çözdüm. Çokta güzel oldu. Sol ön far ve sol stop hafif su alıyordu. Bende şeffaf cam ve far gövdesinin birleşim yerine dayson siyah mastik uyguladım. Umarım artık far su almaz. Neyse, bu uygulamayı yaparken bagajın sağ tarafındaki açıklık yine dikkatimi çekti. Bu halı kaplı kısmın bagaj fitiline girdiği bir yer var. Fitilde o bölgeyi kaldırıp siyah renkli mastiği sıktım. Sonra bu halıfleksli parçayı yerine soktum.
                              Burada iki önemli husus var.
                              1- Mastiği fazla fasla sıkarsanız taşma yapabilir. O yüzden abartmadan sıkın. Ben sigara kalınlığının yarısı kadar sıktım.
                              2- Mastiği sıkıp parçayı fitile soktuktan sonra Mastik kurumadan parça kendini yine salmasın diye, stop bölümünü sökmek için küçük plastik geçmeli bir kapak var bu bölümde, onu çıkartıp. Arabanın orjinal "L" şeklinde bijon anahtarı ile destekledim. Bir gün sonra bijon anahtarını söktüğümde ilk günkü gibi sağlam olduğunu, hafif ve orta dereceli darbelerde formun bozulmadığını gördüm
                              Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

İşleniyor...
                              X