Duyuru

Collapse
No announcement yet.

elektrikli koltuk sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• elektrikli koltuk sorunu

merhabalar aracımı stop ettiğimde koltuk rahat inmem için geri gidiyor buraya kadar güzel ancak arabanın kapısını açtığımda koltuk ben oturmadan öne hareket etmekte bir ayarı var mı bu işin

Malesef yok.Standart.

Yorum

Demek ki Opel Mühendisleri rahat insinler ama rahat binemesinler diye istemiş haha
      Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Elektrikli koltuklarda inerken geri gider ama en son inen kişinin kayıt ettiği konum neyse aynen kendini tekrar geri getirir aracın ekranında config di sanırım araç ayarları koltuk geri gitmesini kapatan bi kısım var ordan aktif yada pasif konuma getirebilirsiniz. 2010 1.6 T var bende
        2010 Model 1.6 T NB insignia Beyaz +flexride + +Elektrikli hafızalı ısıtmalı soğutmalı Deri recora koltuklar + Dvd 800 + makam perdeleri + çift çıkış eksoz + arka koltuk 220 volt priz + vb.

Yorum

Arkadaşlar "yok" demişsiniz de, konu sahibinin yazdığı durum farklı, ben bu özelliği kapalı tutuyorum ama yanlış hatırlamıyorsam kapı kapanınca ileri gitmesi lazım; arkadaş daha oturmadan ileri gidiyor demiş. Bir sıkıntı var gibi görünüyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kurşun View Post
            merhabalar aracımı stop ettiğimde koltuk rahat inmem için geri gidiyor buraya kadar güzel ancak arabanın kapısını açtığımda koltuk ben oturmadan öne hareket etmekte bir ayarı var mı bu işin
            Öyle olmaması gerek. Araca bindikten sonra koltuk otomatik olarak öne geliyor. Binmeden gelmesi diye bir ayar yok bildiğim kadarıyla bir arıza söz konusu olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Öyle olmaması gerek. Araca bindikten sonra koltuk otomatik olarak öne geliyor. Binmeden gelmesi diye bir ayar yok bildiğim kadarıyla bir arıza söz konusu olabilir.
              Abi sen kapıyı açınca direk sürücünün pozisyonunu alıyor koltuk .
              2010 Model 1.6 T NB insignia Beyaz +flexride + +Elektrikli hafızalı ısıtmalı soğutmalı Deri recora koltuklar + Dvd 800 + makam perdeleri + çift çıkış eksoz + arka koltuk 220 volt priz + vb.

Yorum

Özhan bey'in dediği gibi ayarı var ve oradan inerken geri gitmesi kapatılabiliyor. Fakat bu aracın konu sahibinin dediğini yapmasını engellemiyor. Araçlarımız ister raaht iniş açık olsun ve inerken geriye gitmiş olsun ister siz manuel geri alıp inin bir daha ki araca binişinizde sürücü kapısını açtığınız anda o anahtarda hangi konum kayıtlıysa en son o konuma geri dönüyor siz binmeden. Aracın sizin binip binmediğinizi anlayıp sonra ileri gelmesi gibi bir seçenek yok maalesef.

Yorum

İnerken geri gitmesi güzel rahat çıkıyorum arabadan ama girerkende rahat bir şekilde bindikten sonra öne gelmesi daha güzel olurdu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kurşun View Post
                    İnerken geri gitmesi güzel rahat çıkıyorum arabadan ama girerkende rahat bir şekilde bindikten sonra öne gelmesi daha güzel olurdu
                    Siz oturduğunuzda sürücünün bir ağırlığı var kilo olarak bunu sürekli kullanım da degetlendirsek bozulma ihtimali daha fazla olur du hocam kapiyin açtığınızda koltuğun öne gelmesini beklemek biraz sıkıcı ama ben çok seviyorum benim için hazırlanan bana özel bi durum var diyorum

Yorum

Koltuğu beklemek değil sorun, sorun koltuğun arkaya gelerek inişi kolaylaştırmasını düşünen yazılımcının aynı duruma binerken ihtiyaç olmayacağını düşünmesidir. Şahsen ben binemiyorum koltuğu geri alıp biniyorum (kilo 125 olunca)

Yorum

Sorun şu, ilk kasada koltuk geri gidiyor ama ileri gelmiyordu. Bunun için koltuğa oturduktan sonra anahtardan kilit açma tuşuna birkez daha basınca koltuk ileri geliyordu. Bu kabul edilebilir.
                        Yanlış bilmiyorsam makyajlı kasada inerken koltuk geri gidiyor, ileri gelme hareketini kapıyı açınca yapıyor. Dolayısıyla daha oturmadan koltuk harekete geçiyor.
                        Bunu engellemenin yolu var; ayarlarda otomatik hafıza çağırmayı kapatabilirsiniz. Ama bu durumda da;
                        1- koltuğa oturunca soldaki hafıza tuşundan kendiniz koltuğu öne getirmek zorundasınız
                        2- arabayı kullanan diğer kişi diğer anahtarla kapıyı açtığında kendi hafızalarına ulaşamaz, onunda soldaki tuştan kendi hafızalı ayarlarını çağırması gerekir.

Kısaca sistem biraz eksik yapılmış
                        InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı Bey'in bahsettiği ilk kasadaki olay çok mantıklıymış. Keşke değiştirmeselermiş.

Yorum

Araçtan çıkarken koltuk geri gidiyor ve araca binerken koltuğun yine geride kalmasını istiyorsanız aracı kumanda ile değil kapı kolu üzerindeki düğmeden açın. O zaman koltuk geri gelmiyor. Kumanda ile açınca geri geliyor. Siz araca bindikten sonra hafıza düğmesine basılı tutunca ayarladığınız konuma gelip duruyor. Ben bu şekilde hallediyorum gayet de memnunum.
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İlk kasalarda da anahtarı kontaktan çıkarınca koltuk geri gidiyor. Anahtar üzerinden kapıları açıp şoför kapısını açınca koltuk geri geliyor. Maalesef bende en azından koltuğa oturup anahtarı kontağa takınca koltuğun geri gelmesini isterdim daha kullanışlı olurdu.
                              2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

İşleniyor...
                              X