Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Disk & fren balata

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Bülent Yüksel View Post
    Ben Tesekkür ederim ,
    ATE bulamazsaniz Zimmermann iyi bir secenek ekonomi performans olarak.
    Bugün ankaradaki neredeyse bütün parçacıları aradım fakat brembo yok kalmamış. 480 tl dediler fiyat ve bir ay sonra gelecek.(Delikli olan model değil)
    Zimmermann ise 750tl performans serisi delikli olan ve gm balatada 500 tl, Delphi disk 320 tl
    İşin içinden çıkamadım bir türlü. Bu arada benim jantlar orjinal 18 inç ama parçacıya şase koduyla sorguladığımızda hem 17 hem de 18 inçlere uygun delphi önerdiler.
    Farklı olması gerekmiyormu acaba 321 mi 337 mm mi olacak?
    İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

Disk ve balataları parça kodundan sorgulatarak internetten almanızı öneririm. Hem bulmanız kolay olur, hem de fiyatlar çok daha uygun olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
        Disk ve balataları parça kodundan sorgulatarak internetten almanızı öneririm. Hem bulmanız kolay olur, hem de fiyatlar çok daha uygun olur.
        Birçok yere sorgulattım hepsi 321 dedi. Ferodo disk ve balata sipariş vericem sanırım fiyatlar da iyi gibi disk 410 balata 160 civarı.

Yorum

Kötü tecrübesi olan varmı ferodo ile. Gerçi aynı marka için herkes farklı deneyimler yaşayabiliyor bu balata disk konusunda.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x View Post
            Kötü tecrübesi olan varmı ferodo ile. Gerçi aynı marka için herkes farklı deneyimler yaşayabiliyor bu balata disk konusunda.
            Ferodo iyi marka, en büyük üreticilerden biri. TRW'yi de satın aldı; şu an aynı şirket bünyesindeler.

Yorum

ben 18 lik jantlar icin bosch la degistirdim ses yada bir titreme yok gm e göre biraz daha ucuz ben memnunum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x View Post

Bugün ankaradaki neredeyse bütün parçacıları aradım fakat brembo yok kalmamış. 480 tl dediler fiyat ve bir ay sonra gelecek.(Delikli olan model değil)
                Zimmermann ise 750tl performans serisi delikli olan ve gm balatada 500 tl, Delphi disk 320 tl
                İşin içinden çıkamadım bir türlü. Bu arada benim jantlar orjinal 18 inç ama parçacıya şase koduyla sorguladığımızda hem 17 hem de 18 inçlere uygun delphi önerdiler.
                Farklı olması gerekmiyormu acaba 321 mi 337 mm mi olacak?
                480 liraya Brembo fiyatı doğru olmayabilir belkide orjinal değil ,benim jatnlar kış 17" yaz için 18" kullanıyorum disk ölçüsü 321mm bosh da çok uygun bir marka ama kesinlikle yan sanayi ismi bilinmeyen bir marka almayın fren bu can meselesi araba bozulur yolda kalırsın bir çaresini bulur tamir ettirirsiniz fakat fren öyle olmadık bir zamanda yüksek performans frenleme gerekir tutması gereken mesafede görevini tam yerine getirmez o zaman çok kötü olur..

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

Cevaplar için teşekkürler, Ferodo marka aldım ön arka disk ve balatalar. Delphi ile neredeyse aynı fiyata denk getirdim baya da kaliteli sanırım trw ile aynı firmaymış artık. Zimmermann performans serisi alacaktım en başta ama yüksek hızda titreme olduğu ile ilgi bir yorum okudum forumda o yüzden vazgeçtim.

Hafta içi takılacak, hidroliği de motul dot 5.1 koyduracam. Sonucu buradan paylaşırım umarım pişman etmez

Yorum

arkadaslar 24 binde ön balata biter mi?
                    OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
                      arkadaslar 24 binde ön balata biter mi?
                      imkan yok bitmez,kalitesiz olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

imkan yok bitmez,kalitesiz olabilir.
                        orjinal ilk balatalari ama
                        OPC Line Sport

Yorum

orjinal ilk balatalari ama
                          biter maalesef biter, nereden biliyorum ben de aynısını yaşadım. Serviste değişim yaptılar, ancak frenlerden gelen "ciyaklama" sesi devam etmekte.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post

biter maalesef biter, nereden biliyorum ben de aynısını yaşadım. Serviste değişim yaptılar, ancak frenlerden gelen "ciyaklama" sesi devam etmekte.
                            bizde degistirecegiz mecburen, ciyaklama sesinden kastiniz balatanin diske frene basilmadigi andaki surtme sesi ise disk sogukken tutulan tazikli su bayagi bi balata tozunu akitip sese cozum olabiliyo. frenleme anindaki ses ise takildigim bir ses degil benim, normal geliyo bana.
                            OPC Line Sport

Yorum

Ben disklerin bu cüsseli araca göre küçük olduğunu düşünüyorum.Balata taktırmak için özel servise gitmiştim otobanda frende titreme var dedim.Sanırım diskler atık dedim.Usta baktı ve disklerin sağlam dedi.otobanda mecbur kalmadıkça frene çok yüklenme dedi.yanda bi tane bmw vardı ve usta onu gösterdi disk farkını görüyor musun bak onların ne kadar büyük dedi.

Yorum

bizde degistirecegiz mecburen, ciyaklama sesinden kastiniz balatanin diske frene basilmadigi andaki surtme sesi ise disk sogukken tutulan tazikli su bayagi bi balata tozunu akitip sese cozum olabiliyo. frenleme anindaki ses ise takildigim bir ses degil benim, normal geliyo bana.
                                Tesekkurler oneri icin, deneyecegim

Yorum

İşleniyor...
                                X