Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bobin ve buji

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bobin ve buji

Herkese iyi forumlar. 2015 model 1.6. turbo benzin lpgli 38000 kmdeki insigniamın bobin ve bujilerini değiştirmek istiyorum. Ancak servise gitmek istemiyorum, zaten bulunduğum ilde de servis yok. Orijinal parçaları benim alabileceğim bir yer/site var mıdır? Parçaları alıp sanayide değiştirmemi tavsiye eder misiniz? Yoksa illa servise mi götürmemi mi önerirsiniz?

Bobin ve buji değişimi neredeyse herkesin yapabileceği kadar kolay bir işlem bunun için yetkili servis şart değil bilen birine değiştirebilirsiniz. Bobin olarak mutlaka GM Delphi marka orjinal olanı kullanın. Buji için ise orjinal parçadan farklı olarak ngk veya bosch marka da kullanabilirsiniz. Hatta (kendim kullanmadım ama) lpg için özel üretilmiş daha randımanlı bujiler de var.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Bizim araclarda bobin tek tek satılıyor. Ve epey pahalıya geliyor 4 tanesi. Benim daha önce aldığım fiyat 4 buji ve 4 bobin için yaklaşık 1500tl idi. Orjinal gm.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Güzel bir özel serviste de çok kolay yapılabilir. www.opelgm.com sitesinde parçaları bulabilirsiniz.

Yorum

Ratip'e bir ekleme yapayım; orjinal bujiler de NGK marka.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Yorum

İşleniyor...
            X