Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arabadan soğudum.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
    Bahsettiğiniz sorunlar kötü ve ayarsız bir lpg montajı sebepli gözüküyor. Tek başına lpgyi sökmek yetmeyebilir. Kötü montajın sebep olduğu hasara göre işlem yapmak gerekir. Üstüne üstlük aracınız az yaksın diye muhtemelen fakir karışımla çalışıyordur ki yüksek hararetin sebebi bu olabilir.
    Aracı satın aldığımda ilk işim lpg ayarı yaptırmak oldu ki servisine özellikle tembihledim cekisten düşmesin az yaksın olayına girme diye. Kısmet bakalım

Yorum

Ben bu aracı sadece benzin de kullansam lpg olayına hiç girmesem sokturmesem olmaz mı? Randıman alamazmıyım. Çünkü söktürün ce sanırım birde ruhsat tekrar değişecek.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Güle güle kullanın hocam..araçlarımız gerçekten çok sağlam ve konforlu..forumda arabanızda memnun olmadiginiz şeyler ve kronik sorunlar bölümü kısımları var..Öyle basit sorunlar ve halledilebilir şeyler ki bunlar diğer çoğu markaya göre sorun bile denemez..
        Örnek; otomatik katlanir aynalarda takılma vs bunuda forumdan bir kardeşimiz arabayı calistirip öyle kapatıp açın gücü tam alsın dedi ve dediği gibi yaptım bir daha sorun yaşamadım. .
        -1.4 t lerde su haznesi plastik (1.6t yi bilmiyorum) zaman içinde çatlamalar vs olabilip su eksiltme sorunu olabiliyormuş ki henüz bende yok ama su eksiltirse sebebi belli..
        -far açma kapama düğmesinin erimesi .. ilginç bir durum bende de o düğme eridi sanırım güneş ışığını ilk alan yer arabanın dizaynindan olsa gerek..güneşlik sonrası sol kola da bir bez atıp orayı kapatıyorum en kötü yenisi ile değişim yaparım..
        -start-stop sistemi (bu sistemin henüz tam randimanli nasıl çalıştığı hakkında bir bilgim yok ..bazı günler tam net düzgün çalışirken bazı günler hiç çalışmıyor ) sorun değil direkt kapatıp öyle devam ediyorum zaten.
        -sürücü koltuğu yan plastik parça çatlaması buda çoğunda kronik bir durummus ama bende henüz yok olursa da dert etmem..
        Yani bu tip küçük masraflar ile halledilebilir durumlar hep ..bunlarda elbet olucak ki kul yapımı cihazlar,zamanla parça değişimi istiycek bozulucak elbet arıza yapicak..Birazda arabaya bakmak zamanında bakımlarını yaptırmak hor kullanmamak önemli diye düşünüyorum ..1.5 ton luk bu keratalarin tek sıkıntısı diğer emsallerine göre biraz fazla yakması oda onun nazarlıgi olsun artık
        Öncelille Teşekkür ederim. Yakıtı o kadar takmiyorum aslında. Benim asıl sorunum aslında aracın benden önceki sahibinin araca hiç bakmamış olması. Tamamen bu. Ben aracı alalı daha 2 ay bile olmadı. Aldigimdan beri yaptığım masraf 2 bin TL yi geçti ve hala sorunlar ile uğraşıyor olmam sıkıntım bu. Arabayı aldığımdan beri daha 1000 km bile yol yapamadım. Şimdi yaz tam gezme zamanı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stranger59 View Post

Öncelille Teşekkür ederim. Yakıtı o kadar takmiyorum aslında. Benim asıl sorunum aslında aracın benden önceki sahibinin araca hiç bakmamış olması. Tamamen bu. Ben aracı alalı daha 2 ay bile olmadı. Aldigimdan beri yaptığım masraf 2 bin TL yi geçti ve hala sorunlar ile uğraşıyor olmam sıkıntım bu. Arabayı aldığımdan beri daha 1000 km bile yol yapamadım. Şimdi yaz tam gezme zamanı.
          Bu arada teknik bölüm e tekrar göz attım yanlış mı hatırlıyorum diye aksine fazlası var eksiği yok gibi duruyor ..1.6 t lerde arkadaşlarımızın da dediği gibi düzensiz montaj li LPG lerde ayarları eksik vs bu tip sizinkine benzer sorunlar göze çarpıyor ..birkaç konu geride var..tekleme gaz yememe belirli devirler de cekisten düşme vs gibi..termostat aparatı ile ilgili sıkıntıyı çözün ve bir süre benzinde kullanın aracinizi tepkilerine bir bakın ona göre bir yol haritası belirlersiniz..inşallah yazın kafanız rahat sorunsuz kullanirsiniz aracınızı ..sizi iyi anlıyorum bende arabama düşkünüm Br sorun oldugunda akıl orda kalıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Bu arada teknik bölüm e tekrar göz attım yanlış mı hatırlıyorum diye aksine fazlası var eksiği yok gibi duruyor ..1.6 t lerde arkadaşlarımızın da dediği gibi düzensiz montaj li LPG lerde ayarları eksik vs bu tip sizinkine benzer sorunlar göze çarpıyor ..birkaç konu geride var..tekleme gaz yememe belirli devirler de cekisten düşme vs gibi..termostat aparatı ile ilgili sıkıntıyı çözün ve bir süre benzinde kullanın aracinizi tepkilerine bir bakın ona göre bir yol haritası belirlersiniz..inşallah yazın kafanız rahat sorunsuz kullanirsiniz aracınızı ..sizi iyi anlıyorum bende arabama düşkünüm Br sorun oldugunda akıl orda kalıyor
            Aynen tamda söylediğin gibi haydi hayırlısı bakalım.

Yorum

Evet geç oldu ama anca değiştirebildim T hortumu ve tüm kelepceleri tekrar degistirdim. Şu anda kaçak görmedim. Fakat şu var. Aracı stop ettiğimde hortumlardan bir süre su sesi geliyor. Normalmidir acaba bilemedim. Tahminim ısındıgındaki basıncı yavaş yavaş boşaltıyor gibi geldi. Sizce normal mi.

Yorum

Evet arkadaşlar sonunda sorunum çözüldü. Cumartesi aracı tamirden aldım. Şu anda bir sorun kalmadı. Herşey çözüldü. Sorun şu radyatörünün tıkalı olmasıymış. Değiştirdiler herşey normale döndü. Teşekkürler.

Yorum

Evet arkadaşlar sonunda sorunum çözüldü. Cumartesi aracı tamirden aldım. Şu anda bir sorun kalmadı. Herşey çözüldü. Sorun şu radyatörünün tıkalı olmasıymış. Değiştirdiler herşey normale döndü. Teşekkürler.
                  hadi geçmiş olsun. lpg ile kullancaksanız da bu forumda artık aşina olduğum afr ayarı gibi önemli ama bilinmeyen etkenleri dikkate alın ve yaptırın.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

hadi geçmiş olsun. lpg ile kullancaksanız da bu forumda artık aşina olduğum afr ayarı gibi önemli ama bilinmeyen etkenleri dikkate alın ve yaptırın.
                    Eyvallah sağolasın şimdi sıra afr de ilk fırsatta onuda yaptiricam

Yorum

Radyatör nasıl tıkanır? Bunun olmaması için ne gibi önlemler alınmalı?
                      @Murat
                      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Sorunlarınız bir kısmının çözülmesine sevindim.. insignia 1.6t ve lpg+bakımsız bir araç araçtan soğutur.. Aracı alırken detaylı bir expertiz yapmadınızmı.. Keşke aracı almadan foruma üye olsaydınız araştırıp soruşturup o şekilde araç alsaydınız..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                          Radyatör nasıl tıkanır? Bunun olmaması için ne gibi önlemler alınmalı?
                          Yağ radyatörün içinde donmuş. Soğutma suyuna yağ karıştığı anda beklemeden müdahale etmek gerekiyor yapıcak bişey yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post
                            Sorunlarınız bir kısmının çözülmesine sevindim.. insignia 1.6t ve lpg+bakımsız bir araç araçtan soğutur.. Aracı alırken detaylı bir expertiz yapmadınızmı.. Keşke aracı almadan foruma üye olsaydınız araştırıp soruşturup o şekilde araç alsaydınız..
                            Malesef işte öyle bir hata yaptım bikere ama yapıcak bişey yok aldık artık ve sorunlarını gidermekten başka yol yok.

Yorum

Yağ radyatörün içinde donmuş. Soğutma suyuna yağ karıştığı anda beklemeden müdahale etmek gerekiyor yapıcak bişey yok
                              Bilgi için teşekkür ederim.
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Usta olayida var hocam sen T de ki sıkıntıyı fark etmesen daha gidip gidip geleceksin servislere Ankarada opelin ustasını ( kafama göre) bulamadım ben daha !!
                                2010 Model 1.6 T NB insignia Beyaz +flexride + +Elektrikli hafızalı ısıtmalı soğutmalı Deri recora koltuklar + Dvd 800 + makam perdeleri + çift çıkış eksoz + arka koltuk 220 volt priz + vb.

Yorum

İşleniyor...
                                X