Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insignia 1.4 t 18 inç ön fren balatası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• insignia 1.4 t 18 inç ön fren balatası

arkadaşlar herkese merhaba foruma yeni üye oldum aracımda ön balataların değişmesi gerekiyor internet üzerinden almak istiyorum ama nette 16 jant 17 jant 18 jant diye ayırmışlar.. firmaları arıyorum şasiden bakıyorlar 16 jant gözüküyor diyorlar acaba ölçüsü nedir bizim araçların neye göre alacağım ...firma yetkilisi jant opsiyonel takıldıysa öyle çıkar diyor diskler aynıdır diyor anlamadım bu işi..

Sağlam bir konu..1.4 18inc sahibi olarak pusudayim

Yorum

Parçacılardan şasi numarası ile sorgulatın daha kesin sonuç alınacaktır.
      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

şasi no veriyorum 16 jant gözüküyor diyorlar..delpi marka 18 inç jant uyumlu olanından aldım gelsin göreceğiz olacak mı olmayacak mı..

Yorum

Büyük ihtimalle uyumlu olanların en ufağı gözüküyordur.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

16" jant değil disk ebadı olması lazım. 1.4T ile diğer motorların diskleri farklı. Siz küçük olanı alacaksınız diye biliyorum ama en doğrusu işi bilen bir parçacıdan (servis parça kodu vermeye yanaşmaz) şase no ile doğru parça kodunu bulup onu sipariş etmek. 16 jantmış 18 jantmış önemli değil, şase no'nun verdiği parça kodu önemli
            InsigniaTEAM

Yorum

18 jant için 13579153 parça no lu 337 mm ebatında fren diskleri kullanılıyor.
              Balatalar için parça numarasını dışarıdan görebiliyorsanız en garanti yöntem o şekilde satın almak.

Edit:

Balatalar içinde 18-19 jant için Opel'in verdiği parça kodu: 13237752
              Ebat olarak 184.6 mm

şeklinde buldum.
              Son düzenleme: Uğur K; 26.05.2018, 03:53.

Yorum

arkadaşlar 18 jant için olanını verdim balata geldi ama çok büyük geldi geri gönderdim sökmeden ölçüsünü almaya çalıştım 131mm falan geliyor parçacıya söyledim oda 16 jant için olan ürün o zaman dedi onu gönderecek şimdi... bakalım gelince ne olacak..bilgi vereceğim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ugur0932 View Post
                  arkadaşlar 18 jant için olanını verdim balata geldi ama çok büyük geldi geri gönderdim sökmeden ölçüsünü almaya çalıştım 131mm falan geliyor parçacıya söyledim oda 16 jant için olan ürün o zaman dedi onu gönderecek şimdi... bakalım gelince ne olacak..bilgi vereceğim...
                  Hocam çok ilginç ya..merakla bekliyorum bende çünkü frenlerim sorunlu..120 den sonra hafif titreme yapıyor balatalar sanırım uyumsuz ve yan sanayi..aracım 1.4 ve verdiğiniz bilgilere göre not alıcam ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Hocam çok ilginç ya..merakla bekliyorum bende çünkü frenlerim sorunlu..120 den sonra hafif titreme yapıyor balatalar sanırım uyumsuz ve yan sanayi..aracım 1.4 ve verdiğiniz bilgilere göre not alıcam ..
                    Frenleme yaptığınız da mı titreme var, yoksa 120 km'nin üzerinde seyir halindeyken mi? Frenlemede yapıyorsa fren disklerinden, seyir halinde ise jant balansından.

Yorum

hocam kargo yarın gelir burdan bilgilendirme yapacağım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Uğur K View Post
                        Frenleme yaptığınız da mı titreme var, yoksa 120 km'nin üzerinde seyir halindeyken mi? Frenlemede yapıyorsa fren disklerinden, seyir halinde ise jant balansından.
                        Hocam 120 den sonra frene basınca direksiyonda bi titreme geliyor fakat çok az.seyir halinde 130 dan sonra da bu titreme çok azda olsa var anlamadım ..rot balans a girmemiş hiç arac sahibi söylemişti ..ayrıca sahibi orjinal balataları pahalı ve sanayide baya aradık uygun bulduk taktik ama memnun değilim frenlerden ve soylemesem anlamassin dürüst olmak lazım dedi..90 km hızı genelde gecmedigimden sorun etmedim 110 120 de sorun yok ama ondan sonraki hızlarda denedim direksiyon hafif titriyor ve frene basınca titriyor direksiyon :/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ugur0932 View Post

hocam kargo yarın gelir burdan bilgilendirme yapacağım..
                          Tamam hocam teşekkürler..

Yorum

Hocam 120 den sonra frene basınca direksiyonda bi titreme geliyor fakat çok az.seyir halinde 130 dan sonra da bu titreme çok azda olsa var anlamadım ..rot balans a girmemiş hiç arac sahibi söylemişti ..ayrıca sahibi orjinal balataları pahalı ve sanayide baya aradık uygun bulduk taktik ama memnun değilim frenlerden ve soylemesem anlamassin dürüst olmak lazım dedi..90 km hızı genelde gecmedigimden sorun etmedim 110 120 de sorun yok ama ondan sonraki hızlarda denedim direksiyon hafif titriyor ve frene basınca titriyor direksiyon :/
                            Frene basınca titriyorsa diskler eğilmiştir. Sanayide "tornalatalım" diyecekler, eğer maddi olarak sıkıntıda değilseniz tavsiyem yeni disk almanız ve yeni disk almışken balataları da değiştirmeniz. İşçiliği ne tutar bilmiyorum ama disk ve balataları parçacılardan 500-600 lira civarında halledebilirsiniz.

Yorum

Küçük olanı alacaksınız demiştimihihi bunlar jant ebatına göre değil, fren merkeziyle alakalı, satış sistemini yanlış yapıyorlar. 1.4Turbo'da da 17-18" jant var, 2.0'da da. Ama birinin diskleri büyük, diğerinin küçük.
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X