Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 T için tüketim sorusu ve LPG önerisi ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 T için tüketim sorusu ve LPG önerisi ?

Arkadaşlar merhaba..yaklaşık 1 aydır üye olmama rağmen forumun altını üstüne getirdim diyebilirim..Aracımın şu anki ortalama tüketim değeri 7.0 görünüyor..birçok veri paylaşılmış fakat çoğu uzun yol..Uzun yolda araçlarımız zaten yakmıyor 5.5 civarında. .110km cruze sabit 6.vites...
    Benim sormak istediğim istanbul gibi sıkışık trafik de bol dur kalklarda ve 1 2 3.vitesin fazla kullandığı anlarda yakıt tüketimi değerleriniz nasıl ? (Benzinde)
    Ayrıca hiç dusunmesemde LPG taktırmaya karar versem 1.4 t motorlar a ne kadar uygundur ? malum 1.6 180 hp ilklerde azda olsa sorunlar olabiliyormuş..LPG nin motora uzun vadede zararı olurmu? Ve bir depo lpg kaç litre gaz alıyor bilmiyorum ama kaç km yol katediyorsunuz?
    Umarım kizmassiniz fazla soru sordum ama

Önceki konuları incelemenizi tavsiye ederim.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
      Önceki konuları incelemenizi tavsiye ederim.
      Evet hocam benzer birkaç konu yakaladım sabah 5 e kadar bulup okuyabildiklerimi okudum...Aslında hali hazırda LPG kullanan arkadaşların varsa sıkıntıları sorunları yada herşey yolundaysa güncel paylaşim yapmalari çok iyi olur..Buluşmalara katılmak gelmek bi anlamda bu yüzden de istiyorum..Deneyimli bilgili arkadaşlardan yüz yüze fikir almak çok iyi olucak..

Yorum

Kısaca 1.4T'ler LPG ile sorunsuz.

Sıkışık trafik konusunun ucu açık; 10 da gördüm 13 de. Aracın genel ortalaması 10L. Araç 1.6T SIDI.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
          Kısaca 1.4T'ler LPG ile sorunsuz.

Sıkışık trafik konusunun ucu açık; 10 da gördüm 13 de. Aracın genel ortalaması 10L. Araç 1.6T SIDI.
          Peki üstat bilmediğim için soruyorum benzinli olan tüm araçlarda durum aynımı ? Yani dur kalk yoğun trafikte yakıyor araç ağırlığından yada bilmiyorum motorun yapısından mi ? :/ 2012 1.4 t araç. .50 kusur binde henüz..LPG yok ..uzun yolda sıkıntı yok hatta 3 ve 4 5 .viteslerde makul yavaş kullanımda yine anlık tüketim düşüyor...1 ve 2 .viteslerde deli yakıyor ..araç çift egzoz sonradan yapılmış ve 255 45 18 lastikler mevcut bunları etkisi varmıdır ?

Yorum

1.4 t ler lpg ye uyumlu araçlar hiç bir sıkıntı çıkarmaz ama bilinçli bir yerde montaj yapılmalı ve afr ayarı yaptırmanızı öneririm.Yakıt tüketiminiz kullanımıza bağlı olarak ortalama yarı yarıya düşer. Aklınız karışmasın acaba lpg ile sıkıntı yaşarmıyım diye konu hakkında bilgi almak içinizi rahatlatmak istersenizde ahmet nalbantoğlu ile iletişime geçebilir daha net bilgi alabilirsiniz.
            2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mazelife View Post
              1.4 t ler lpg ye uyumlu araçlar hiç bir sıkıntı çıkarmaz ama bilinçli bir yerde montaj yapılmalı ve afr ayarı yaptırmanızı öneririm.Yakıt tüketiminiz kullanımıza bağlı olarak ortalama yarı yarıya düşer. Aklınız karışmasın acaba lpg ile sıkıntı yaşarmıyım diye konu hakkında bilgi almak içinizi rahatlatmak istersenizde ahmet nalbantoğlu ile iletişime geçebilir daha net bilgi alabilirsiniz.
              Çok teşekkür ediyorum hocam senede 15 bin km yi asla geçmiyorum..istanbul şehir içi trafik sıkışık malum..belki trafiği az olan dur kalki fazla olmayan bir şehirde yasasaydim lpg hiç düşünmezdim. .Şehir disi zaten değerler mukemmel zaten araç mükemmel başlı basina..aşik olarak aldım ama en güzel gülün bile dikeni oluyor malesef demekki bizim araçlar dur kalki sevmiyor anlamış olduk

Yorum

7 litre ortalamayı ancak 50-70 km ortalama hız ile tutturursunuz. Bu da hiç trafiksiz, çevre yolu sürüşünü ifade ediyor.

Kendim de 1.4 T sahibiyim. şehir içi 37 km ortalama hız ile 7,9 lt sakin kullanım. Normal kullanımda 8,5 lt ortalama ile geziyorum.

LPG kullanımında AFR ayarı şart, ortalama 9,5 lt LPG tüketimim var. Dizellerden az tüketiyor şu ortalamalar ile. Ben yılda 30-35bin km yaptığım için aldığımın ertesi gün LPG montajı yaptırdım. kaç sefer parasını çıkardım bilemiyorum.
                Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post
                  7 litre ortalamayı ancak 50-70 km ortalama hız ile tutturursunuz. Bu da hiç trafiksiz, çevre yolu sürüşünü ifade ediyor.

Kendim de 1.4 T sahibiyim. şehir içi 37 km ortalama hız ile 7,9 lt sakin kullanım. Normal kullanımda 8,5 lt ortalama ile geziyorum.

LPG kullanımında AFR ayarı şart, ortalama 9,5 lt LPG tüketimim var. Dizellerden az tüketiyor şu ortalamalar ile. Ben yılda 30-35bin km yaptığım için aldığımın ertesi gün LPG montajı yaptırdım. kaç sefer parasını çıkardım bilemiyorum.
                  Tesekkur ederim hocam bilgiler için. .Valla yıllık km niz benim yaptığımın 2 katı peki tek çıkıştan çift egzoz yapilması ve 255 45 18 ebatı olan lastikler yakıta etki edermi? Araç bi tık az olcu de homurtulu ses veriyor egzozdan keyfe keder yapılmış ..ama bu egzoz işlerinden hiç anlamam muayeneden geçermi onuda bilmiyorum..tek çıkış normalde 1.4 ler ama bağlantı yapılmış 2.bir çıkış var yarari zararı nedir acaba ?

Yorum

Ben de 1.4 aracıma çift egzoz yaptırmıştım. Muayeneden geçmişti. 2 egzoz da supersprint 2li ucluydu.
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Peki üstat bilmediğim için soruyorum benzinli olan tüm araçlarda durum aynımı ? Yani dur kalk yoğun trafikte yakıyor araç ağırlığından yada bilmiyorum motorun yapısından mi ? :/ 2012 1.4 t araç. .50 kusur binde henüz..LPG yok ..uzun yolda sıkıntı yok hatta 3 ve 4 5 .viteslerde makul yavaş kullanımda yine anlık tüketim düşüyor...1 ve 2 .viteslerde deli yakıyor ..araç çift egzoz sonradan yapılmış ve 255 45 18 lastikler mevcut bunları etkisi varmıdır ?
                      Egsoz konusunu bilemiyorum. Tekerler ise sizde biraz farklı. Normalde 245/45/18 olması gerekir ama sizdeki ölçüyle etkisi çok az olacaktır. Aslında genel olarak evet bu araç dur-kalkı sevmiyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                        Ben de 1.4 aracıma çift egzoz yaptırmıştım. Muayeneden geçmişti. 2 egzoz da supersprint 2li ucluydu.
                        Eyvallah hocam yani tek çıkış egzoz ama bir şekilde kaynakla ek takılıp çift çıkış yapılmış ve muayeneden geçiyorsa süper..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

Egsoz konusunu bilemiyorum. Tekerler ise sizde biraz farklı. Normalde 245/45/18 olması gerekir ama sizdeki ölçüyle etkisi çok az olacaktır. Aslında genel olarak evet bu araç dur-kalkı sevmiyor.
                          Çok sağolun hocam teşekkürler..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Eyvallah hocam yani tek çıkış egzoz ama bir şekilde kaynakla ek takılıp çift çıkış yapılmış ve muayeneden geçiyorsa süper..
                            Egzoz borusunun aracın arka tarafa doğru ortada sol tarafa egzoza dogru kıvrıldığı yere yakın bir yerden ek boru kaynaklanmıştı. Uç kısmında da susturuculu aktif egzoz vardı. Sol tarafa da aynı marka yapılmıştı. Bu şekilde muayeneden hiç sorun çıkmadan geçmiştim.
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Egzoz borusunun aracın arka tarafa doğru ortada sol tarafa egzoza dogru kıvrıldığı yere yakın bir yerden ek boru kaynaklanmıştı. Uç kısmında da susturuculu aktif egzoz vardı. Sol tarafa da aynı marka yapılmıştı. Bu şekilde muayeneden hiç sorun çıkmadan geçmiştim.
                              Aynen hocam baktım arkaya doğru ek boru yapilmiş benim aracta..tek geliş ama çift çıkış dediğiniz gibi ..teşekkürler tekrardan iyi haber bir daha soktur taktir ugrasicaktim

Yorum

İşleniyor...
                              X