Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ani Hızlanmada Tekleme ve Vites Geçişlerindeki Belirginlik

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ani Hızlanmada Tekleme ve Vites Geçişlerindeki Belirginlik

2015 model 1.6 t benzin ve prins lpgli cosmo, 36.000 kmde otomatik insigniamız mevcut. Daha önceki aracım 2008 otomatik civicti. Civic kullanırken ışıklarda kalkarken dip gazla kalkmayı alışkanlık haline getirmiştim. Ya da aniden dip gazla makas yapıyordum. Şimdi insigniamda araçla ağır ağır kendi halinde hızlanırsam hiç bir sıkıntı yok ama aniden hızlanmak istediğimde (hem benzin hem lpgde) araçta tekleme oluyor. Bu dediğim olay araç 1 ya da 2. vitesteyken oluyor. Yani kısaca 1 ya da 2. vitesteyken deviri birden yükseltip atik şekilde hızlanmak istediğimde araç silkeliyor ve hızlanması kesiliyor. Sanki aracı arkadan tutan birileri var gibi Bir de bunu yaparken araçtaki vites geçişi çok belirginleşiyor. Zaten vites geçişleri civice göre baya belirgin. Dediğim gibi ağır ağır hızlanırsam hiç sorun yok ama ani hızlanma isteğinde böyle bir sıkıntım var. Sorunun kaynağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim? Herkese hayırlı ramazanlar dilerim...

Bahsettiğiniz durum bir sorun değil. "Traction Control" tehlike algılıyor ve araca müdahale edip patinaja düşmemesi için gaz kesiyor. Böyle ani kalkış durumlarında orta ekranın üstünde bulunan düğmelerden dörtlü flaşörün solundaki düğmeye basarak sistemi devreden çıkarmanız gerekiyor. Göstergelerde üzerinde çapraz çizgi olan TC işareti göreceksiniz. Hatta bu düğmeye 5 saniye kadar basılı tutarsanız ESP'yi devreden çıkarırsınız ki bu tavsiye edilmez.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

1 zaten yok gibi. 2 de anca 80. Bu yüzden de aşırı tork ürettiği an baskıbalata kaçırıyor. Tekleme gibi algılanabilir. TC de buna davetiye cıkarır.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Tc yi kapatıp deneme yapacağım. Sonucu burdan bildiririm. Araçta yeni olduğum için henüz tanıma evresindeyim. Cevaplar için çok teşekkürler☺️

Yorum

Orjinal yazı sahibi: juristokrat View Post
          Civic kullanırken ışıklarda kalkarken dip gazla kalkmayı alışkanlık haline getirmiştim. Ya da aniden dip gazla makas yapıyordum.
          Neden?
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Neden?
            Bir sebebi yok açıkçası, öyle kullanmak nedense bana inanılmaz bir keyif veriyordu

Yorum

Tc yi kapatıp deneme yaptım. Başlangıçta bahsettiğim durum olmadı ama sonraki denemelerde yine benzer şey oldu. Sanırım tc ile alakalı değil bu durum.

Yorum

Ateşleme sisteminizi kontrol ettirin. Buji ve bobinleriniz orjinalmi?
                İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cankaan_x View Post
                  Ateşleme sisteminizi kontrol ettirin. Buji ve bobinleriniz orjinalmi?
                  Henüz ateşleme sistemine baktırma şansım olmadı ana aklımda. Obd cihazı sipariş ettim aracı kontrol ettikten sonra ateşleme sistemine bakmayı düşünüyorum.

Yorum

Obd cihazım geldi. Birden fazla programla aracımı kontrol ettiğimde herhangi bir hata kodu olmadığını gördüm. Sanırım boğaz kelebeği ya da bujilere yoğunlaşmam lazım

Yorum

İşleniyor...
                    X