Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 Insignia hakkında yardım lütfen

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2015 Insignia hakkında yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 aydır 2. El olarak satın almış olduğum 2015 Insignia Cosmo+still flexride çevre görüş 2 paletli aracı kullanıyorum ve araç hakkında öğrenmek istediğim bazı şeyler var yardımcı olursanız sevinşrim

1-araçta ACC aktif ettiğimde en fazla 5 dk içinde uyumlu seyir durduruldu, ön radar engelli eylem gerekli ve çarpışma devre dışı uyarıları geliyor bu uyarıları kapatıyorum o esnada ACC devreye girmiyor aradan bir 5 dk geçince herşey normale dönüyor tekrar ACC aktif ediyorum yine 5-10 dk içinde aynı hatayı veriyor bu döngü böyle gidiyor panjurun önünde herhangi bir kirlilik yok acaba tamponu indirim sensöre baktır malı mıyım

2-touch r700 sistemde vites p konumunda video izlenebiliyor araç hateket halinde iken video izlemek için bir yol varmı

3- araçta orjinal 19 jant var fakat tour modunda bile araç bana çok sert ve konforsuz geldi jantları küçültmek istiyorum bu konuda öneriniz olur mu ve mevcut jantlardaki basınç sensörlerini yeni alacağım jantlara taksam olurmu birde ebat olarak 245/40/r19 olan mevcuttakileri 225/50/r18 yapsam aracın dengesi çok mu bozulur ve orjinal 18 lik jantlara bu lastikler olurmu yoksa darmı gelir ( araç fazla yol sesi aldığı ve konforu kötü olduğu için taban genişliğini düşürüp yanak genişliğini yükseltmek istedim

4- Bazı arkadaşlarda hayalet ekranlarda akü göstergesi var bende yok bu ekranla ilgili herhangi açılabilir bir gizli özellik varmı

Bu arada bende arkadaşlara yardımcı olmak adına applecarplay olan araçlara Android auto yükleniyor ben yüklettim 307 TL tuttu yer olarak İzmit ekcan da yaptırdım sorunsuz şekilde çalışıyor bilginize sunarım

Edit mesaj düzeltemedim birde 1.6 dizel yakıt tüketimi ne durumde bende 7.5 gibi görünüyor normal midir

Yorum

Hoşgeldiniz.Aracınız hayırlı olsun.Bildiğim kadarıyla yardımcı olayım;

2-R700 lere bildiğim kadarıyla hareket halinde video oynatma yapılamıyor.Formda konuşulmuştu.AndroidAUTO ile oynatılıyor diye biliyorum.Bi araştırın nette.

3-Benim aracımda da orjinalinde 245 40 R19 lastik jant takımı var.İlk aldığımda banada konfor bakımından sert gelmişti.Havalarına baktığımda ön arka 38 di.Kitaptan ve şöför kapısından baktığım değerlere dayanarak ön 34 arka 32 yaptım ve şuan gayet konforu yerine geldi.Size tavsiyem orjinali bozmayın.Bu yol tutuş ve fren mesafenize etki edecektir.

4-Akü göstergesi OPC insignia'larda standart mevcut fakat bizimkilerde açılıyormu bilmiyorum.Ben araştırdım bulamadım.
      Umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.

Benimde size bir sorum olacak.AndridAuto serviste ne kadar sürede yükleniyor?

Yorum

1- Ön plakalık kenarlardan taşma yapıyorsa sensörler onu algılıyor olabilir.

3- 225/50/r18 orjinal 18 inç lastik ebatından küçük. Fabrikanın 18 inç için verdiği değer 245/45/18 değerleri. 225 taban küçük gelebilir.

Yorum

Bilgiler için teşekkürler Android auto serviste yaklaşık 1 saatte yüklediler

Yorum

Aklıma bir soru daha geldi bizim araçlada şerit takip ve park asistanı var fakat direksiyona müdehale etmiyor direksiyona müdahale sonradan yapılabilir mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: altiparmak1982 View Post
              Aklıma bir soru daha geldi bizim araçlada şerit takip ve park asistanı var fakat direksiyona müdehale etmiyor direksiyona müdahale sonradan yapılabilir mi?
              Auto Pilot biraz daha farklı bir sistem. Ve daha gelişmiş sensörler, yazılım ile çalışıyor. Sonradan yapılmaz, yapılsa bile sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Yorum

Arabanız hayırlı olsun.

1- Uğur'un dediği gibi benimde aklıma plakalık geldi. O değilse sensörde arıza olabilir, 2.el arabanın kötü yanı da bu. Serviste yazılımı yeniden yükletmeyi deneyebilirsiniz, belki düzelir.

2- Orijinal haliyle hareket halinde video izleyemezsiniz. Ben interface öneririm.

3- 19" jant iyidir, bence değiştirmeyin Eski arabanızda küçük jant varsa yada Opel'e göre daha yumuşak arabaysa ondan dolayı sert gelebilir ama Opel'in güzelliği burada.

4- Akü göstergesi Grandsport'larda sürekli açık. Makyajlı kasada ise OPC'de açık geliyor, sizin arabada da kutup başını söküp geri taktığınızda marşa basmadan kontağı açınca geliyor. İlk marşta kayboluyor.

5- Direksiyona müdahale Grandsport'ta var, uyumlu parçalar varsa onunkiler alınıp takılabilir ama yazılım kısmında kalırsınız Opel biraz kapalı bu işlemlere.
                InsigniaTEAM

Yorum

Ben size birşey daha soracağım.AndroidAuto yüklemeye gittiğinizde önce kod alıp başka birgün gelin öyle yükleyelim mi dediler,yoksa gittiğiniz gibi kod alıp hemen yüklediler mi ?

Yorum

Aynı gün yapılıyor, ortalama 2 saat felan sürüyor sanırım
                    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
                      Aynı gün yapılıyor, ortalama 2 saat felan sürüyor sanırım
                      Teşekkür ederim.

Yorum

Makyajlı kasa yumuşak diyorlardı aslında.
                        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                        2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                        4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                        5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                        6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Bundan önce 15" janta,195 lastik genişliğine ve 65 yanak yüksekliğine sahip Megane aracım vardı.Doğruyu söylemek gerekirse 19" janta,245 lastik genişliğine sahip 40 yanak yüksekliğindeki İnsignia'dan daha sert ve daha kötü yol konforuna sahipti.

Yorum

Merhabalar, ACC ile ilgili sorunun aynısını bende şu an yaşıyorum. İki gün önce servise bakım için götürdüm aracımı şikayetimi de dile getirdim. Resetleyip bırakmışlar. Bir çözüm bulabildiniz mi?

Yorum

radar tarafına acaba biri siz park halindeyken çarpmış olabilir mi? aşırı yağış haricinde ve buzla kaplanma dışında pek etkilenmiyor radar sistemi. servisin mutlaka bakması lazım. resetleme dediğiniz işlemden sonra tekrar etti mi?
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

İşleniyor...
                              X