Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilk çalıştırmada sarsılma sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ilk çalıştırmada sarsılma sorunu

Arkadaşlar merhaba aracımızda bir sorun var fakat henüz çözümünü bulamadık bilen arkadaşlarımız varsa yardımlarınızı rica ederim. Aracımız 2009 1.6t cosmo insignia 70000 km de ilk sahibinden aldık araçta lpg yoktur. Sorunumuza gelecek olursak, ilk çalıştırmada (motor sıcakken) devir biraz düşüyor stop edecek gibi oluyor fakat sonra toparlıyor. Diyelim ki motor sıcak 3 km gittik stop ettik geri çalıştırdık ilk çalıştırmada tekrar devir düşüp normal devrine geliyor stop edecek gibi sarsılıyor fakat stop etmiyor. Sabahları motor soğukken aynı problem olmuyor.

Manifold çatlağının habercisi olabilir. Eğer sorun bu ise zamanla rölanti dengesizliği ve stop etmeye doğru götürür.
    InsigniaTEAM

Yorum

aracın yağ değişiminde servise göstermiştim bununla ilgili gaz kelebeğiyle ilgili sanırım bir arıza gördüklerini söylemişlerdi gaz kelebeğine temizlik spreyi sıkmışlar sanırım sökmeden biraz rahatladı fakat hala aynı sorun yaşanmakta ben motor kulağı ya da gaz kelebeğinden şüpheleniyorum ama ciddi bir rahatsızlık olmadığından oynatmaya korkuyorum açıkcası ayrıca subaplardan da tırsıyorum biraz onlarda yapabilir diye dediğinizi dikkate alacağım bir egzozcuya göstereyim egzozla ilgili bir skıntı var mı diye

Yorum

Aracınıza kompresyon testi yaptırın. Sübap sorunu var mı hemen öğrenebilirsiniz.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

kompresyon testini nerede yaptırabiliriz acaba bilginiz var mı umarım subaplardan değildir maliyetli bir işlem olduğunu duymuştum

Yorum

Yetkili serviste sizden çok para talep edebilirler bunun için. Ben opel özel servisteki ustama yaptırdım. 15 dk. sürdü ve para bile almadı benden.
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
            X