Duyuru

Collapse
No announcement yet.

245 40 19 jant için kışlık lastik karar veremiyorum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 245 40 19 jant için kışlık lastik karar veremiyorum

Arkadaşlar Ekim gelmeden ankaradan kışlık lastik alalım diye düşünüyorum seçenekler şöyle,
    ​​​​​1 nokian 850 tl
    2. Petlas 570 tl
    3. Michelin alpin 5 1000 tl
    4. michelin ice x 770 tl
    4. kumho 470 tl, aklımda bunlar var aklım nokian diyor ama bayii ağının zayıf olması hatırı sayılır bi miktar olduğundan acaba doğru karar verdim mi sizden fikir

Kumho nasıl ki acaba neredeyse 2 katı fiyat farkı var...
    İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
    2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

İnternetten yorum arayıp bulduğum yazılar net değil kumho için beğenende var beğenmeyende

Yorum

Aynı ebatta pirelli sottozero 3 kullanıyorum. Daha önce astra h aracımda da pirelli kullandım. Çok memnun kaldım.

Yorum

Hocam bende kendi aracımda geçen kış arabayı alır almaz Nokian WR A4 aldım ve kullanıyorum. Çok memnunum. Tavsiye ederim.
          Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Benim favorim Nokian.

Yorum

ben kumho kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim yani.
              insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
              honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Bence biraz daha beklemenizde fayda var. Kasım sonu gibi kampanyalar ard arda gelmeye başlar.

Yorum

Yazlık kışlık yerine 4 mevsim bir lastik iş görmez mi acaba? Benim fabrika çıkış goodyear asymetriklerin yol sesi çok fazla...

Yorum

Pirelli sottozero 4x4 Mokka'da kullandım, topuk yaylasına gittiğimizde hiçbir sorun çıkarmadı, keyfi kaydırmaya çalıştık ama yine iyiydi.

Pirelli nerogt ise FacomX fatih abi 19" jantta kullandı, o da memnundu ve bayağı sessizdi. Ancak uygun ebat bulamadığı için 255/35 R19 takmıştı.

Bence ankara şartları için bu ayarda bir lastik dertsiz tasasız götürür derim, tedirgin etmez.

Nokian hakkında hep iyi yorumlar var ama benim tecrübem yok.
                    InsigniaTEAM

Yorum

eski aracimda nokian wr d4 modelini kullanmistim, gayet memnundum. a4 modelini yeni cikarmislar, daha cok spor kullanima yonelik bir lastik saniyorum. kisa yakin muhtemelen lastik kampanyalari olur, ayni modelden bi takim daha jant lastik seklinde alacagim. jantlar 19' spor modeli gayet hos duruyor ancak her sene sok tak balans isi zor oldugundan tercihim 245 45 18 olacak. bir de marka tercihinde bayi agi cok onemli degil kanaatimce, cunku internetten alip lastikcide taktiriyoruz sonucta
                      OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
                        eski aracimda nokian wr d4 modelini kullanmistim, gayet memnundum. a4 modelini yeni cikarmislar, daha cok spor kullanima yonelik bir lastik saniyorum. kisa yakin muhtemelen lastik kampanyalari olur, ayni modelden bi takim daha jant lastik seklinde alacagim. jantlar 19' spor modeli gayet hos duruyor ancak her sene sok tak balans isi zor oldugundan tercihim 245 45 18 olacak. bir de marka tercihinde bayi agi cok onemli degil kanaatimce, cunku internetten alip lastikcide taktiriyoruz sonucta
                        Hocam WR D4ü bende eski aracımda kullandım çok memnundum. Dediğiniz gibi A4 D4'ün spor versiyonu ve ayrıca asimetrik tabanı var. Tabanı yarı yarıya desenleri farklı ve bu yönüyle de tavsiye edilen bir lastik. Bu ebatta lastik bulmak zor. Ben internetten aldım ve aldıktan sonra stok bitti ve bir daha da bulamadım internette, şu an var mı bilmiyorum ve Ankara'da hangi lastikçiye sorsam ya çok aşırı bir fiyat söyledi ya da bulamayız dedi. Tavsiyem 18"e inebiliyorsanız inmenizdir. Fiyat ve bulunabilirlik çok farkediyor çünkü.
                        Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

245/4019 pirelli sottozero 3 run on flat kullanıyorum, gayet memnunum tavsiye ederim.

1.6 CDTI - A/T - OPC Line - 2CR 170hp - Summit White - Winter Package

Corvin Android Interface - Soundmagus VS90.4 Amplifier - Morel Maximus Ultra Components - Pioneer TS-WX710A Subwoofer

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 245/40/19 ROF - Pirelli Sottozero 3 245/40/19 ROF

Wir leben Autos.

Yorum

Kış şartları ağır geçmiyorsa orta halli bir lastik alabilirsiniz.
                            Muş'ta ikamet ettiğim için kış lastiğinin en iyisini almaya çalışıyorum.
                            Bu sebeple ilk iki aracımda Goodyear Ultragrip 9 kullanmıştım. Çok memnun kaldım.
                            Bu aracımda da Nokian WR D4 aldım geçen sene. Kış şartlarında en ufak bir zorluk çıkarmadı bana. Çok güzel bir lastik bu da. Goodyear'dan memnun kaldığım için ebat olsaydı yine UG9 alacaktım. İki lastik de çok yumuşak. Nokian'ın yakıt tasarrufu daha fazla.

Fakat bildiğiniz gibi bu lastikler çivili olmadığı için buz üzerinde bize hiçbir faydası yok.
                            Kış lastiğinin kralı Nokian Hakkapeliitta'dır. Fiyatı baya tuzludur ama aracın altına kar dolmadığı sürece zemin 50cm buz da olsa tutunma sağlar.
                            1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                            2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                            3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                            4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                            5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                            6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Geçen sene c180 'imde petlas kullandım gayet memnun kaldım. Arkadan itişli olmasına ve çokça kar yağan bir bölgede ikamet etmeme(Başakşehir) rağmen görevini gayet güzel yaptı. İki kış sonrasında sertleşiyor diye kullanıcı yorumları var fakat, sertleşse bile eski lastikleri takasa verip yeni bir takım alsanız bile diğer markalardan ucuza gelecektir.
                              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                              X