Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fren problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Bugün periyodik bakım için bende aracımı opel gerçeğe verdim. Aynı şekilde yüksek hızda frende benim aracımda da titreme vardı. Test sürüşünde de durum görüldü. Az önce aradılar diskleri değiştirmek yerine tornaya gireceğini söylediler. Bana biraz tuhaf geldi. Garantisi devam eden aracın torna ile ne işi olabilir ki. Değişir diskler durum çözülür. Özel servise götürsek bu cevabı normal karşılardım. Ayrıca 2010dan beri insignia kullanıyorum eski kasamda hiç sıkıntı yaşamazken bu makyajlı kasada problemler hiç bitmiyor. Memnun değilim.

Yorum

2 kere tornalattim yine titriyor hafta içi degistirecegim mecburen...
      İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
      2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

Garantisi devam eden araca neden değişim vermeyip torna yapmak istiyorlar anlamadım. Torna yapılacak ise servis televizyonlarında karaladıkları özel servisten ne farkı kalıyor ki bu yetkili servislerin.

Yorum

Arabadan sogutuyolar insanı passat almadıgıma pişman oluyorum galiba bide bitmek bilmeyen arabnın içindeki trim sesleri var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: roadrunners View Post
            2 kere tornalattim yine titriyor hafta içi degistirecegim mecburen...
            Merhaba 2 kere bende tornaya soktum 1. ci arac üzerindeydi düzelmedi 2. disarida torna edildi 1 hafta kadar düzeldi sonra yine bozuldu . Diskleri degistirdim 1 ay yine sorun olmadi simdi yine titriyor bence diskleri degistirmeden önce poryaya rulmana vaktirin aksi taktirde porya bozuksa yamuksa yani yeni disklere yazik olacak benim ki öyle oldu ama yaptirmiyacagim sadece 160 üstü hizlarda sorun oluyor.

Yorum

garantiniz varsa mutlaka değişimde diretin. disk kolay kolay yamulan birşey değil. diskin yamukluğu tespit edildiyse tabi. eğer başka bir sorun var ise zaten test sürüşünde çıkar meydana. oldu diyip göndermezler sanırım.
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Opel genel merkezle yazışmalar sonucu bugün diskleri garantiden değiştirdim. Diskler değişirken birde balata itelediler kabul etmek zorunda kaldım. Israrla söyledim disklerden olduğuna eminmisin diye. Ha evet kesin odur değip başka bir işlem yapılmadı. Test etme şansım olmadı. İstanbulda yaşıyorum. 140-150km hızları görmek kolay değil gün içinde. Gece saatlerinde denk gelirse artık denerim.
                Son düzenleme: mehmet.goktepe; 22.09.2017, 16:58.

Yorum

geçmiş olsun ve hayırlı olsun. iyi olmuş garantiden değişim.
                  diskler yamulunca 140-150 lerde test etmeye gerek yok. yamuk disk normal frenlemelerde dahi hissettiriyor ki yüksek hızlarda yapılan frenlerde her türlü titreme hissedersiniz. balataların değişmesi iyidir. yamuk diskte çalışmış balatanın yüzeyi bozuluyor. sıfır disk sıfır balata iyidir.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

İşleniyor...
                  X