Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fren problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Fren problemi

2016 1.6 dizel insignia cosmo aracımı aldıktan bi kaç ay sonra fren yaptıgımda direksiyonda titreme vardı servise götürdüm diskler garantiden degisti balatalarıda degisirsen iyi olur dediler onuda parasını verdim degistirdim aradan bi kaç ay daha gecti simdi tekrar basladı frne basınca bu seferde pedalda titreme oluyo 120 ile 140 arasında bi hızda frene basınca daha yüksek hızlarda olmuyo bide sinirimi bozan aracı aldıgımdan beri fren pedalında saga sola dogru bi bısluk var ayagımla basıp saga sola oynattıgınmda bi bısluk var tık tık diye sesde geliyo sanki bi vida gevsekte fren oynuyo gibi bi his servise gösteriyorum biley yol diyip geri gönderiyolar bu sorunlardan dolayı aracın kullanım zevkide bozluyo bu sekilde frenlerle ilgili sorun yasayan vatmı yoksa bitek benmiyim

Bende 2 Insignia var, eşimdeki 2011 model 2.0 CDTI'da aynı sorun var. Sürekli tekrarlıyor, diskler değişiyor, balatalar değişiyor ama 3-5 ay sonra yeniden başlıyor. Kendi kullandığım makyajlı kasa 2013 model 1.6 SIDI'da bu problem yok... Ama her Insignia'da olmasa bile kronik bir durum. Ben bir sonuç elde edemedim... Umarım siz elde edersiniz, ben de merakla bekliyorum. (Benim aracın garantisi de olmadığı için ben disk ve balata paralarını cepten ödüyorum)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
      Bende 2 Insignia var, eşimdeki 2011 model 2.0 CDTI'da aynı sorun var. Sürekli tekrarlıyor, diskler değişiyor, balatalar değişiyor ama 3-5 ay sonra yeniden başlıyor. Kendi kullandığım makyajlı kasa 2013 model 1.6 SIDI'da bu problem yok... Ama her Insignia'da olmasa bile kronik bir durum. Ben bir sonuç elde edemedim... Umarım siz elde edersiniz, ben de merakla bekliyorum. (Benim aracın garantisi de olmadığı için ben disk ve balata paralarını cepten ödüyorum)
      Bunu sürekli cepten ödemekte sıkıntı ucuz parçalarda degilki benimkinide bi kere garantiden degistirdiler bakalım bu sefer ne yapıcaklar ins köklü bi
      çözün bulurlar

Yorum

Aynen öyle, ben ortalama 1 ya da 1.5 yılda 1 değiştiriyorum. Fazla km de yapmıyoruz.

Sinirimi bozan bir başka husus ise, servislerde "bu araçta bir sıkıntı var, sürekli disk eğiyor" dediğimde "yıkamacılar su tutuyor, ondan oluyor" demeleri. Yıkamacılar herhalde sadece bu araca su tutuyor çünkü daha önce 100.000 km ve üzerinde kullandığım araçlarda bile bu sıkıntıyı yaşamamıştım.

Yorum

Mrb buna benzer bir cevap ta servisten bana verdiler ,yeni balatalarda aspest olmadigi icin ötme probleminin normal olduğunu söyleyip,bir sprey sıkıp yolladilar ses biraz azaldi,bir de ara sıra kazık fren yaparsaniz çapak temizlenir ve ses yokolur dediler,bana ilginç geldi.şimdi sese kafayi takmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
            Aynen öyle, ben ortalama 1 ya da 1.5 yılda 1 değiştiriyorum. Fazla km de yapmıyoruz.

Sinirimi bozan bir başka husus ise, servislerde "bu araçta bir sıkıntı var, sürekli disk eğiyor" dediğimde "yıkamacılar su tutuyor, ondan oluyor" demeleri. Yıkamacılar herhalde sadece bu araca su tutuyor çünkü daha önce 100.000 km ve üzerinde kullandığım araçlarda bile bu sıkıntıyı yaşamamıştım.
            İlk basta banada ole dediler degistirdikten sonra onada dikkat ettim aracı pazar günü evim hemen yakınındaki yıkamacıya veriyorum diskler sıcak olmadan yıkansın diye yine aynı sorun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: levent vardar View Post
              Mrb buna benzer bir cevap ta servisten bana verdiler ,yeni balatalarda aspest olmadigi icin ötme probleminin normal olduğunu söyleyip,bir sprey sıkıp yolladilar ses biraz azaldi,bir de ara sıra kazık fren yaparsaniz çapak temizlenir ve ses yokolur dediler,bana ilginç geldi.şimdi sese kafayi takmiyorum.
              Ötme problemini geçtim o bendede vardı pek kafaya takmıyodun bu frene basınca titreme yapınca araba güvende vermiyo sanki durmuycak gibi geliyo

Yorum

Ötme problemi bizim problemin yanında tamamen önemsiz bir problem. Zira bu titreme hem korkutuyor, hem de sürüş konforunu olumsuz etkiliyor. Yıkama ile alakası yok hocam, yıkama ile olsa şimdiye kadar kullandığım tüm araçlarda olması lazımdı. Üstelik pek sık araç yıkatan biri değilim ve yıkamacıların disklere su tutmalarını hep engellerim.

Yorum

Frende titremenin bir kaç sebebi var ilk bakılanlar
                  • Disk
                  • Disk+Balata
                  • Porya

En önemlisi Disk ve Balatanın orijinal olması sorun çıkma olasılığını düşürüyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Disk balata orjinal serviste degisti ama porya nedir bilmiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pastof View Post
                      Disk balata orjinal serviste degisti ama porya nedir bilmiyorum
                      Porya diskin bağlı olduğu göbekteki rulman sistemi yani tekerleklerin dönmesini sağlayan kısım,o rulman sistemi bozulma yaptımı titremeye yol açar.
                      insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulas79 View Post

Porya diskin bağlı olduğu göbekteki rulman sistemi yani tekerleklerin dönmesini sağlayan kısım,o rulman sistemi bozulma yaptımı titremeye yol açar.
                        Eyw kardes sagolasın

Yorum

Titreme bendede var ilk önce delikli frendendir dedim Türkiyede arac üzeri torna yaptim gecmedi daha sonra söktüm torna yaptim 1000 km felan titreme kesti daha sonra yenide daha sert bir sekilde basladi özellikle isininca cilidiriyor . Simdi 1 ay oldu Gm fren diski montaji yaptim 1 ay icerisinde bir kac gün önce 180 ile giderken fren yaptim yeniden titreme oldu . Ben poryadan süpeliyim ilk freni degisirken fren diski göbegine orta büyüklükte cekicle cok sert bir sekilde 7 8 defa vuruldu her halde ondandir diyordum ama sizin konuda diger insigniakarda oldugu yazinca kafam karisti .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190 View Post
                            Titreme bendede var ilk önce delikli frendendir dedim Türkiyede arac üzeri torna yaptim gecmedi daha sonra söktüm torna yaptim 1000 km felan titreme kesti daha sonra yenide daha sert bir sekilde basladi özellikle isininca cilidiriyor . Simdi 1 ay oldu Gm fren diski montaji yaptim 1 ay icerisinde bir kac gün önce 180 ile giderken fren yaptim yeniden titreme oldu . Ben poryadan süpeliyim ilk freni degisirken fren diski göbegine orta büyüklükte cekicle cok sert bir sekilde 7 8 defa vuruldu her halde ondandir diyordum ama sizin konuda diger insigniakarda oldugu yazinca kafam karisti .
                            Benim aractada sogukkeb fazla hissedilmiyo ısınınca baya titreme oluyo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pastof View Post

Benim aractada sogukkeb fazla hissedilmiyo ısınınca baya titreme oluyo
                              Enteresan gercekten sinir bozucu .

Yorum

İşleniyor...
                              X