Duyuru

Collapse
No announcement yet.

150 - 190 KM/S hızla giderken gelen rüzgar, titreşim sesi.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 150 - 190 KM/S hızla giderken gelen rüzgar, titreşim sesi.

Merhabalar,
    Aracımı yeni aldım daha 100 km yol yaptıktan sonra 150 km hızı geçince içeriye bir titreşim sesi gelmeye başladı. Islık sesine benziyor. Gaz verip boşa alıp vb şanzıman ve motor ile ilgili bir sıkıntı mı diye kontrol ettim fakat bir bağlantısı yok. Rüzgarlı yollarda geçerken hızım 135- 140 km iken bile bu ses geliyor. Camdaki kağıtları ve bütün stickerları çıkardım fakat ses kesilmedi. Henüz 1100 km oldu fakat uzun yol yaptığım da bu ses çok rahatsız ediyor. Daha önce başına gelen ve bir çözümü olanınız var mı?

Not: Araç 2016 model Sport OPC paket 1.6 TDCI

hoşgeldiniz.
    titreşim sesi ve rüzgar sesi farklı şeyler, yani eğer sunroof, kapı veya camdan belli bir süratte rüzgar giriyor ya da ses çıkıyor diyorsanız, cam ve kapı ayarlarınıza kapı fitillerine baktırın azalacaktır kısmen. ama 150 km hızlarda az da olsa rüzgar sürtünme sesi oluyor. sunroof varsa daha çok oluyor. ama rahatsız etmiyor. araç yeni. servise gösterin.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Selamlar, hocam geçenlerde bir uzun yol esnasında ıslık sesi gibi çok sinir bozucu bir rüzgar sesi almaya başladım camı açtım kapattım, sunrofu açıp kapadım, acaba kapımı tam kapanmadı diye durup kapıyı kontrol ettim nafile... sinirlerim baya bozulmuştu sonra acabamı deyip şöför tarafındaki havalandırma ızgarasını kapalı konumdan açığa getirdim ıslık sesi kesildi

Yorum

Bu tür ses problemleri çok nadirde olsa kapı ayarları ile çözülebiliyor yada araç üzerinde inceleme yapılarak doğru teşhis koyup sorun çözüm yoluna gidilebilir.

geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KalZ View Post
          Selamlar, hocam geçenlerde bir uzun yol esnasında ıslık sesi gibi çok sinir bozucu bir rüzgar sesi almaya başladım camı açtım kapattım, sunrofu açıp kapadım, acaba kapımı tam kapanmadı diye durup kapıyı kontrol ettim nafile... sinirlerim baya bozulmuştu sonra acabamı deyip şöför tarafındaki havalandırma ızgarasını kapalı konumdan açığa getirdim ıslık sesi kesildi
          Bunu denememiştim. Silecekten sis farına, klima açma kapatmadan sunroof'a denedim. Servise göstermeden önce bir de kapatıp açmayı deneyeyim belki sorunu çözer. Ama yine de servise göstermeden içinden çıkamayacağım heralde. Yorumlarınıza teşekkürler.

Yorum

Videoda böyle bir sesten bahsetmiyor 180 ile giderken bile sessiz görünüyor.
            https://www.youtube.com/watch?v=O8xqoT5q4Uc

Yorum

arkadaşın aracı yeni kasa değil belli ki, makyajlı kasa sport paket.

videoda bahsetmiyor demişsiniz, zaten video size ait değil mi???
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: barbarosGungor View Post

Bunu denememiştim. Silecekten sis farına, klima açma kapatmadan sunroof'a denedim. Servise göstermeden önce bir de kapatıp açmayı deneyeyim belki sorunu çözer. Ama yine de servise göstermeden içinden çıkamayacağım heralde. Yorumlarınıza teşekkürler.
                Umarım sizde de çözülür sıkınıtı, aslında yinede bence bu bir sorun. Sonuçta ben havalandırma mazgalını kapattığımda böyle bir ses almıyor olmalıyım...

Yorum

kapı fitillerine serum hortumu modifiyesi aracın kağısının zor kapanmasına sebep olsa da çok etkili bir yöntem
                  Fikrin kadar varsın!

Yorum

İşleniyor...
                  X