Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia tekleme problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
    sensörlerde arıza olabilir, değerler yanlış okunuyor olabilir. Lpg li araçlarda map maf sensörlerinin ömrünün daha kısa olduğunu (sebebini bilmiyorum) öyle diyorlar...
    sansörler arabaya arıza kaydı oluşturmamıştı. kesin çözüm olduğu bilsem değiştiririm yine, ama oda kesin değil.
    2009 1.6 TURBO EDİTİON, SİYAH , SANRUFF
    2010 1.6 TURBO COSMO, GRİ, NAVİ800+JOİSTİK
    GÜNCEL, 2010 1,6 TURBO COSMO, FREXRİDE, BEYAZ, SANRUFF, NAVİ800+ JOİSTİK, RECARO SİYAH DERİ KOLTUK,

Yorum

arıza kodu veriyor mu bilmiyorum yanlış okuma durumunda. Komple temas kesilip sinyal kaybolduğunda veriyor olabilir. denenebilir en azından.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Şöyle bir garip durum vardır.
        Bir sensör hata veriyorsa sensörmü arızalı ? Yoksa işleyişinden sorumlu olduğu parça mı ?

Bilgisayara bağlatıp hata kodunu bir alalım?????
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

merhaba,
          arıza kodu bi kaç tane verdi. p0504 vardı hatırladığım aralarında. p0502-503 de vardı.

GÜNCEL, 2010 1,6 TURBO COSMO, FREXRİDE, BEYAZ, SANRUFF, NAVİ800+ JOİSTİK, RECARO SİYAH DERİ KOLTUK,

Yorum

502-503 şanzıman ile ilgili. hız sensörü diyor.
            ilk hata kodu el freni ile alakalı.
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 2 photos.
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

araç tekleme yapınca esp lambası yakıyor, garip garip arıza kodları vermesine hiç şaşmıyorum
              Fikrin kadar varsın!

Yorum

Selam. araba 4 gündür ustamdaydı. kelebekte arıza olduğunu tespit ettiğini söyledi. yenisini almayalım tamir ederim dedi. bugün aldım aracı teste çıktım. ne kadar zorlarsam zorlayayım motor kendini korumaya almadı bu iyi. ama yuksek devirlerde misal 3000devirde 3viteste giderken gaza yuklenince yine 2-3kere tekliyor. sonra toparlıyor. Usta bırak başka ne olabilir bakalım dedi. Bende aracı mıncıklatmak istemiyorum. Avrupa yakasında önerebileceğiniz usta varmı acaba? Soyguncu olmayan.

Yorum

Benim önceki 1.4 insigniamda 3.vites 3000 devirde gaza yüklenince aynen sizdeki gibi titremeyle karışık tekleme yapıyordu. Ustamın önerisi üzerine bobin değişti sorun düzelmişti. Sonrasında da bujiler yenilendi aracın gidişi daha da iyi olmuştu.
                  @Murat
                  2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bobininizi GM Delphi yazan ile değiştirin.Büyük ihtimal bobindendir.
                    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Arkadaşlarlar fikerleriniz için teşekkür ederim. bobin ve bujileri değiştirdim. bütün sorunlar ortadan kalktı Allah şükür. lpg ayarlarındada sorun yokmuş. şuan lpg performansıda düzeldi.

bir daha yaşanmaması dileği ile

Yorum

İnşallah tekrar yaşanmaz. En azından yinelerse ilk olarak neye bakacağınızı biliyorsunuz.
                        @Murat

Yorum

Merhaba arkadaşlar,

Benim lpgli 1.4 turboda da trafikte bir süre takıldıktan sonra 3000 devir civarı 2 ve 3 viteste teklemeler görülmeye başladı. Teklemeleri yaşadığım anda benzine atıp aynı devirlerde kullanırsam bu teklemelerden eser yok. İşe gidip gelirken yaklaşık 30 km aracı uzun yol gibi rahat bir yolda aracı kullanıyorum. Sabahları trafik olmadığından neredeyse hiç durmadan tempolu kullanmamda lpgde de bir tekleme yaşamıyorum. Araçta afr ayarı mevcut, performansta bi düşüş görmüyorum benzindeki gibi araba gidiyor. Ateşleme bobini ve buji 1 yıl önce değişti ve 20000 km yapıldı bunlarla sorunsuz. Ateşleme bobini delphi marka, gm olanı değil, bundan mı merak etmiyor değilim. Tekleme olduğunda aracı biraz daha kastırırsam motor ışığı yanıp sönüyor, stabiltrak hatası verdiğini de gördüm ama bu hataları kalıcı olarak saklamadı çünkü kendi obd2 cihazımla hata görmedim. Bobin arızalı olsa sabahları tempolu kullanımda niye yapmıyor onu anlamıyorum. Trafikte takılmaktan dolayı aracı kullanım sürem artınca tekleme yaşıyorum kısacası ve 3000 civarı görülüyor. Yakında bobini orjinal gm ile değiştirmek mantıklı geliyor bana. Başka baktırmamı tavsiye ettiğiniz birşey varsa alabilir miyim?

Yorum

Motor arıza lambası yanıp sönse bile mutlaka beyne arıza kodu bırakır. Bence bunu bir öğrenmeniz lazım. Bizdeki obd cihazları yetersiz kalabiliyor.
                            @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                              Motor arıza lambası yanıp sönse bile mutlaka beyne arıza kodu bırakır. Bence bunu bir öğrenmeniz lazım. Bizdeki obd cihazları yetersiz kalabiliyor.
                              Servise gidince inşallah ateşleme bobiniyle ilgili hata gözükür ve değiştirip kurtulurum hocam. Yoksa nadir de olsa bu tekleme kafada kalıcı oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: safrancı78 View Post

Servise gidince inşallah ateşleme bobiniyle ilgili hata gözükür ve değiştirip kurtulurum hocam. Yoksa nadir de olsa bu tekleme kafada kalıcı oluyor.
                                İlk insignia aracımda yaşamıştım ve baya canımı sıkmıştı. Sonra aldığımdada şuan kullandiğımdada şükür böyle bie sorun yok. İnşAllah sorun bobindir ve hemen çözülür.

Yorum

İşleniyor...
                                X