Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sürücü Camını Açma ikazı ve sürücü kapısı kapı açılıp kapanma ikazı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sürücü Camını Açma ikazı ve sürücü kapısı kapı açılıp kapanma ikazı

Aracım 2009 model cosmo son birkaç gündür sürekli olarak Sürücü Camını Açma ikazı alıyorum ve cam bir müddet açılmıyor. Belirli bir süre sonra camı açtığımda kapanırken auto şeklinde değil kapanana kadar düğmeyi bırakmam gerekiyor. Dünden beri cam hiç açılmıyor ve sürekli aynı ikaz geliyor bunun üzerine kapı açılıp kapanma sesli ve görsel ikazı vermeye başladı. Daha Sürücü camını açma ikazını servise gösterdiğimde akü kutup başlarını söküp takarak düzelttiler ancak bir kaç gün sonra tekrar etti. Bu tarz bir arıza daha önce başına gelmiş bir üye var mı? Bu konuda ne tür bir işlem yapılması lazım yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

tmr
    Insignia 1.6 Turbo 180 Hp Cosmo + Flexiride + DVD800 + Sunroof

Tesisat sıkıntısı olabilir.
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Ne servismis bee . Kutup basliklarini sanki biz söküp takmasini bilmiyoruz . Kendi arabalari olsa saatlerce bakarlar baskasi olunca bastan sal cikar tak kapat ac oh ne ala.

Yorum

genelde düşük akım akü veya akü söküp takıldıktan sonra her camı sıra sıra açarak kalibrasyon yapılır. Sanki kalibrasyon tamamlanamamış gibi düşünüyorum... Akü ölçümü yaptırdınız mı ?
        Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post
          genelde düşük akım akü veya akü söküp takıldıktan sonra her camı sıra sıra açarak kalibrasyon yapılır. Sanki kalibrasyon tamamlanamamış gibi düşünüyorum... Akü ölçümü yaptırdınız mı ?
          aküm daha yeni değişti kalibrasyonu da birkaç sefer yaptılar..

Yorum

Cam sensorunde sikinti vardir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracımın arka bagajındaki kurban eti kan kokusunu çıkarmak için bagajı hortumla bol su ve deterjanla yıkamıştım. Tabi bu bol su bagaj kanallarından içeriye pedalların olduğu yere kadar gitmiş. Döşeme süngerleri suyu çektiği için ıslak kaldı haliyle.
              Bu olaydan bir kaç gün sonra sonra sol arka cam bazen açılıp kapanmamaya başladı, daha sonra açık kaldı hiç kapanmadı, bu arızadan sonra ise aracım sol arka kapı açık uyarısı vermeye başladı. Servise gidip durumu anlattığım da ustam olayı anladı. Sol ön kapı eşiği döşemelerini söktü, buradaki kablo demetini ayırarak deforme olan kabloyu tamir ederek sorunu giderdi.
              Yani kısacası su ve deterjanlar özellikle son ön tarafta bulunan kablo demetinde birbirine lehimli kablolara zarar vererek lehimin çözülmesine sebep olmuş. Sorununuz buna benzer bir şey olabilir.
              En iyisini usta bilir.
              Geçmiş olsun. Umarım sorununuz büyük bir şey değildir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihx3 View Post
                Aracımın arka bagajındaki kurban eti kan kokusunu çıkarmak için bagajı hortumla bol su ve deterjanla yıkamıştım. Tabi bu bol su bagaj kanallarından içeriye pedalların olduğu yere kadar gitmiş. Döşeme süngerleri suyu çektiği için ıslak kaldı haliyle.
                Bu olaydan bir kaç gün sonra sonra sol arka cam bazen açılıp kapanmamaya başladı, daha sonra açık kaldı hiç kapanmadı, bu arızadan sonra ise aracım sol arka kapı açık uyarısı vermeye başladı. Servise gidip durumu anlattığım da ustam olayı anladı. Sol ön kapı eşiği döşemelerini söktü, buradaki kablo demetini ayırarak deforme olan kabloyu tamir ederek sorunu giderdi.
                Yani kısacası su ve deterjanlar özellikle son ön tarafta bulunan kablo demetinde birbirine lehimli kablolara zarar vererek lehimin çözülmesine sebep olmuş. Sorununuz buna benzer bir şey olabilir.
                En iyisini usta bilir.
                Geçmiş olsun. Umarım sorununuz büyük bir şey değildir.
                Ne yaptınız hocam, hortumla araba içi yıkamışsınız resmen. Sel ahsarlı araçlarda yaşanan arızalardan biri başınıza gelmiş bu sebeple. Gördüğünüz döşemelerin altında hep kablolar var. Su elektrik aksamının düşmanıdır. geçmiş olsun.
                Fikrin kadar varsın!

Yorum

bagaj havuzu kullanılması bu yüzden. geçmiş olsun.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Arkadaşlar arıza servis tarafından giderildi sonucu sizinle paylaşmak istedim belki birine faydası olur. Arızanın yapılan elektrik - elektronik işçiliği takibi sonrası cam motorundan kaynaklandığı tespit edildi. Cam motoru yenisi ile değiştirilerek arıza giderildi. Şuan için arıza uyarısı almıyorum. Herkese yardımları ve fikirleri için teşekkürler..

Yorum

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                      X