Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Stepne iptali ve bagajı büyütmek

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Stepne iptali ve bagajı büyütmek

Merhaba,

Makyajlı Insignia için stepneyi tamamen iptal ederek, altta kalan alanı da kullanarak bagajı genişletme imkanı sunan bir kit vs var mı?

Böyle bir işlem yapan/yaptıran oldu mu?

Takipteyim bencwde güzel bir düsünce . Ama bence zor birsey deil kite gerek kalmadanda yapilabilir . Yedek lastik kitini yada bende ki gibi lastik sisirme kitini cikarmak ve onun üzerini kapatan kapagi almak yeterli olur . En üsteki kapak kalsa yeter . Bosalan kismada hali kestirildi mi islem tamam .

Yorum

Haklısınız, zor bir iş değil ama düzgün bir halı vs yapabilecek usta bulmak sıkıntı. Bulursanız da genelde 100 liralık işe 500 lira fiyat çekiyorlar. Bu yüzden ben hazır bir çözüm tercih etmekten yanayım ama yaptıran varsa özel bir çözüm de tercih edilebilir.

Yorum

Bu düşünceyi ben kendi mondeo aracımda gerçekleştirdim.yaklaşık olarak 110-120 litre bir hacim kazandım ayrıca bagaj 10 cm yükseldi.439 litrelik bagaj en kaba ölçümüm ile 550 litre civarı geliyor.Ben ince stepne alıp stepne boşluğuna koydum.İnsignia da bu iş yapılabilir ?Bagaj halısını değiştirmek gerekir mi bilemiyorum ama yapılabilirse gerçekten dev gibi bir bagajınız olur.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Olay aslında o boşluğa ne koyacağınız ile ilgili. Ses yapan parçalar koyamazsınız. Ama bez bir çanta ile sığabilen her şeyi koyarsınız.

Lastik tamir kiti, ufak tefek el aletleri, kriko takımı vs. baya bi yer açılır.

Aracım LPG li olduğu için bunu yapamıyorum ben. simit tank mevcut...
          Fikrin kadar varsın!

Yorum

Bir çok araba artık tamir kiti veriyor stepne bile vermiyorlar.

tek sıkıntı lastik yarılmalarında çekici olmadan kurtulamıyorsunuz araçlarımızda ki lastik 18 ve yukarısı olduğu için de lastik bulmak kolay olmuyor özellikle şehir dışına çıklıdğında bu tür problemler önem kazanıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

stepnesiz uzun yola özellikle kırsal kesim güzergahına çıkmayı asla gözüm kesmiyor. gerekirse eşyadan ödün veririm.
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Maalesef Sport donanımlarda GM bize lastik tamir kitini uygun görmüş. Bagajda kompresör ve bir şişe tamir maddesi ile gezdiriyor bizi.
                Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

hafiflik ve maliyet açısından sanırım. yarıklara ne yapacak tamir kiti. Erzincandan Elazığ istikametine giderken dağlık yolda yarılan lastikle ve çekmeyen telefonla yaşadığım sıkıntılı geceyi unutamıyorum Allahım korusun. bir kaç çanta daha koymak için lpgli aracımdan stepneyi çıkarmıştım.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                    hafiflik ve maliyet açısından sanırım. yarıklara ne yapacak tamir kiti. Erzincandan Elazığ istikametine giderken dağlık yolda yarılan lastikle ve çekmeyen telefonla yaşadığım sıkıntılı geceyi unutamıyorum Allahım korusun. bir kaç çanta daha koymak için lpgli aracımdan stepneyi çıkarmıştım.
                    Hocam sizinki de tam şans işi olmuş. Geçmiş olsun.

Aracı alırken stepne olmadığını farkettiğimde bayiinin verdiği cevap araçta alçaltılmış şasi olduğundan stepnenin ağırlık yaptığı bu yüzden konmadığıymış. Bence tamamen müşteriyi kandırmak yoksa stepnenin ağırlığı kaç kg ki? Arka koltuğa 3 kişi oturdu mu zaten ortalama 240 kg yük biniyor. Birde buna bagaj dolu düşünsek nerden baksanız arkada 400 kg yakın yük oluyordur. Bu ağırlıkların yanında stepne devede kulak kalır. Dediğiniz gibi maliyetten kaçma olabilir ama Cosmo donanımda koyduğu stepneyi daha pahalı olan Sport donanıma koymaması da maliyet hesabı konusunda kafa karıştırıyor.

Yorum

Ben dağa taşa çıkmıyorum, uzun yolda lastik yarılırsa ve sağ salim kurtulursam çekici çağırırım, sorun değil. Bagaj yeterince geniş ama derinliği daha iyi olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                        Ben dağa taşa çıkmıyorum, uzun yolda lastik yarılırsa ve sağ salim kurtulursam çekici çağırırım, sorun değil. Bagaj yeterince geniş ama derinliği daha iyi olabilir.
                        Hocam aslında araçlarımız yurtdışında satılan hatchback modellerinden olasa bu derinlik konusunda bir sıkıntı olmayacaktı. Gerektiğinde pandizotu söküp cama kadar yükseklik alabilirdik ama işte maalesef.

Yorum

stepneyi asla taşımayacaksanız RFT lastik öneririm.

veya uzun yola çıkarken port bagaj
                          Fikrin kadar varsın!

Yorum

Hocam bagajımda lastik tamir kiti ve pompa var, port bagaj falan düşünmüyorum. Stepneyi kullanmayı düşünmediğim için stepne yüzünden kaybolan alanı bagaj hacmine eklemek istiyorum.

Yorum

İşleniyor...
                            X