Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2500-3000 devir arasında motordan içeriye gelen ses hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2500-3000 devir arasında motordan içeriye gelen ses hakkında

Arkadaşlar tekrar merhaba, yine bir soru(n) ile karşınızdayım. Arabayı aldığımdan beri motor ısındıktan sonra 2500-3000 devir arasında içeriye inanılmaz bir ses geliyor. 3000 devir sonrasında kesiliyor ve bu ses dışarıdan da çok anlaşılmıyor. Servise götürdüm, bir-iki parçanın gevşemesinden dolayı ses yaptığını ve düzelttiklerini söylediler fakat sorun çözülmedi. Ağustos'ta tekrar götüreceğim bakmaları için.
    Sesin videosunu çekip youtube'a koydum, linkler aşağıda.

Bu ses hakkında bilgisi olan ya da bu durumla karşılaşan kimse var mı?

Aracım 2016 model CDTI otomatik

https://www.youtube.com/watch?v=KzwIYFm_rhE

https://www.youtube.com/watch?v=lb7fYrd4u3c

2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo Otomatik

Kesinlikle ihmal etmeyin hiç normal değil. Hava filtresi falan mı oturmadı acaba. İnşallah büyük bir problem değildir. Ağustosu beklemeyin.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Servisin işleri çok yoğunmuş, Ağustos'ta gelin söz yapacağız dediler. Dışarıya da götürmek istemiyorum, arabanın garantisi devam ediyor..
      Son düzenleme: gokhanay1; 08.07.2017, 22:58.

Yorum

Motor üst kapak veya vibrasyona giren bir plastik aksam diyorum. Klima borusuda olabilir.

İhitmaller arasında;
        V kayış gergi rulmanı arızası.
        egzos spiral bölgesindeki şasi bağlantıları.

Ciddi ihtimaller ise volan.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

İnşallah volan değildir, bana da sanki vibrasyona giren bir parça gibi geliyor ama dışarıdan duyulmadığı için bulmak biraz sıkıntılı olacak herhalde..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gokhanay1 View Post
            Servisin işleri çok yoğunmuş, Ağustos'ta gelin söz yapacağız dediler. Dışarıya da götürmek istemiyorum, arabanın garantisi devam ediyor..
            şaka mı bu. ağustosta gelin ne demek nasıl bir servis hizmetleri var bu adamların. Hocam başka servise gidin. Bilmiyorum nerede yaşıyorsunuz. küçük bir yerde iseniz büyükşehirler deki servisleri tercih edin. Küçük bölgelerde ki servislerin tek bildiği arabanın yağını suyunu değiştirmek. Çoğu zaten olmuş bilgisayar ustası. Bilgisayar hatayı gösterirse yapmayı denerler ancak.

Yorum

İşleniyor...
            X