Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon deri değiştirmeye başladı...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyon deri değiştirmeye başladı...

20 bin km,1.5 yaşında ki arabanın direksiyonunda üstten soyulmalar başladı.Maalesef ki soyulmaya devam edecek gibi..Bunun için ne yapılabilir.Benzer durumu yaşayan var mı acaba alalaalalaalala
    https://i.hizliresim.com/7Nq4Nr.jpg
    https://i.hizliresim.com/RP0qOo.jpg
    Son düzenleme: mozarto; 07.07.2017, 02:28.

Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum. Ben de bu bahaneyle bunu engellemek için deri direksiyon ve vites topuzu bakımı nasıl yapılmalı onu sorayım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Yüzükle mi kullanıyorsunuz?
      Ben renk solmasına karşı gtechniq L1 kullanıyorum ama sırf çizilmesin diye alyans bile takmıyorum.
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Sag ve sol tarafta adinma ciddi sekilde belli bunun sebepleri
        1. ellerinizin ici asiri terliyor ve ter asidiniz yogun (deri kordonlu saat kullaniyormusunuz evetse ayni yipranma kordonun ic kisminda oluyormu)
        2. Yuzuk ve benzeri aksesuar
        3. Cok nadirde olsa direksiyondaki derinin kendi sorunu
        cozumu yok uzerine tekrar deri kaplatin daha dolgun ve daha keyifli olur

Gecmis olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkür ederim....Söylemiş olduğunuz ihtimallerin hiç biri yok maalesef...Yazın saat ve yüzük kullanmıyorum...Genel olarak zaten çok az terleyen biriyim ellerim neredeyse hiç terlemez...Son bir ayda oldu...Sıcaklar ile ilgili olabilirmi...Güneşin tam dik düştüğü yer....

Yorum

Geçmiş olsun, çözüm deri kaplama gibi görünüyor.
            2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet_5260 View Post
              Geçmiş olsun, çözüm deri kaplama gibi görünüyor.
              Teşekkür ederim....Biraz daha ilerlesin bakarız.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                Sag ve sol tarafta adinma ciddi sekilde belli bunun sebepleri
                1. ellerinizin ici asiri terliyor ve ter asidiniz yogun (deri kordonlu saat kullaniyormusunuz evetse ayni yipranma kordonun ic kisminda oluyormu)
                2. Yuzuk ve benzeri aksesuar
                3. Cok nadirde olsa direksiyondaki derinin kendi sorunu
                cozumu yok uzerine tekrar deri kaplatin daha dolgun ve daha keyifli olur

Gecmis olsun
                Ağbi sadece en üstte var...Daha net foto çekebilmek için direksiyonu sağa sola kırdım...

Yorum

Merhaba ,
                  resimleri servisinize mail atınız , Garanti'den değiştiriyorlar .

2015 Ekim çıkışlı 24bin km 'deki aracımda aynısı benim başımıda geldi. Mail attım servis danışmanıma . 2 hafta içinde garanti'den değiştirdiler. Sağolsunlar

Yorum

bu kesinlikle normal değil. Temizlik malzemeleri de zarar verebiliyor malzemeye. Kullandınız mı bilmiyorum ama Bakım sütü falan kullanılmalı. Ve direksiyon kesinlikle ıslak bezle silinmemeli. bakım ürünü kullanılmalı. Umarım bizimde başımıza gelmez üzüldüm sizin için ama direk garantiden değiştirtin. Hakkınızdır...
                    Son düzenleme: selcuktuncer; 07.07.2017, 11:13.
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                      bu kesinlikle normal değil. Temizlik malzemeleri de zarar verebiliyor malzemeye. Kullandınız mı bilmiyorum ama Bakım sütü falan kullanılmalı. Ve direksiyon kesinlikle ıslak bezle silinmemeli. bakım ürünü kullanılmamalı. Umarım bizimde başımıza gelmez üzüldüm sizin için ama direk garantiden değiştirtin. Hakkınızdır...
                      Kimyasal olarak hiç birşey kullanılmadı...Soyulmanın olduğu alan direksiyonun tam üstü ve güneşin en sert vurduğu yer...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ailment28 View Post
                        Merhaba ,
                        resimleri servisinize mail atınız , Garanti'den değiştiriyorlar .

2015 Ekim çıkışlı 24bin km 'deki aracımda aynısı benim başımıda geldi. Mail attım servis danışmanıma . 2 hafta içinde garanti'den değiştirdiler. Sağolsunlar
                        Güzel haber için teşekkür ederim...Hafta içi uğrayayım bi bakalım....

Yorum

Sebebi %80 güneş.. %20 de digerleri garanti devam ediyorsa degismeleri lazim..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Bence bu güneş yanığı, tedbir olarak kaliteli bir güneşlik kullanmak lazım.
                            Neyse ki arabanız yeni, talepte bulunun, çok büyük ihtimalle garantiden değiştirirler.
                            Şayet değiştirmezlerse haberim olsun, size bir güzellik yaparım ihihi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                              Bence bu güneş yanığı, tedbir olarak kaliteli bir güneşlik kullanmak lazım.
                              Neyse ki arabanız yeni, talepte bulunun, çok büyük ihtimalle garantiden değiştirirler.
                              Şayet değiştirmezlerse haberim olsun, size bir güzellik yaparım ihihi
                              Büyüksün ağbi Bu arada arabada güneşlik bile var...

Yorum

İşleniyor...
                              X